Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

ENGIE: schimbare titular contract procedura online

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Sara_28

Sara_28

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 497
  • Înscris: 16.12.2016
Buna,
Pentru cei ce au parcurs pasii din procedura online de schimbare titular, aveti idee in sectiunea de mai jos referitoare la numarul si felul aparatelor de consum, ne referim la cati consumatori voi avea (pentru cati a fost dimensionata instalatia cf. proiect CT + aragaz) sau interpretez asa cum scrie si ne referim la echipamentele existente la momentul receptiei? in cazul meu nu exista aragaz in bucatarie cel putin acum, in sensu asta intreb ...

[ https://i.imgur.com/cKstmTd.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

merci

Edited by Sara_28, 10 June 2017 - 10:14.


#2
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017
Un program timpit facut de it-isti , fara sa se consulte si cu restul departamentelor .
Ce scrie acolo nu corespunde cu realitatea !
In mod corect , in orice act se trec consumatorii aprobati prin" acordul de acces " apoi mentiunea " busonat " in cazul lipsei unuia .
Atita timp cit nu apare si rubrica " busonat " , formularul nu este corect .
Eu zic sa lasati " on-line-ul " si sa va duceti la ghiseu .

#3
Sara_28

Sara_28

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 497
  • Înscris: 16.12.2016
Eu am apreciat faptul ca exista aceasta forma evitand astfel cozile si fiind weekend as fi castigat niste timp :))
O sa incerc cu un telefon luni daca nu este nimeni care a incheiat cu succes chestionarul iar in cel mai rau caz ma voi si deplasa.

#4
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 09.07.2014

 86-APP, on 10 iunie 2017 - 10:54, said:

Eu zic sa lasati " on-line-ul " si sa va duceti la ghiseu .
Eu m-am dus la ghiseu si m-a trimis in online.

On> Scrie nene ce o sa folosesti, cum o sa folosesti gazul, nu ai acum, oricum nu o sa vina sa te verifice daca chiar ai.
Eu am incheiat online pe vremea cand se trimitea pe mail chestiile astea completate.

Edited by _-AppleS-_, 10 June 2017 - 12:47.


#5
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017

 _-AppleS-_, on 10 iunie 2017 - 12:42, said:

Eu m-am dus la ghiseu si m-a trimis in online.
... Scrie nene ce o sa folosesti, cum o sa folosesti gazul, nu ai acum, oricum nu o sa vina sa te verifice daca chiar ai.
Nu i-a placut de tine sau era aia plictisita !!!
Nu este chiar asa ! Se verifica . Nu atunci , ci mai tirziu .

#6
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017
Nu conteaza daca ai sau nu aragaz, cat timp instalatia e facuta cu doua iesiri, una pentru centrala si alta pentru aragaz bifezi astea doua. Asta ii intereseaza, nu daca folosesti tu aragazul sau nu Posted Image

Edited by samebo, 10 June 2017 - 21:47.


#7
Sara_28

Sara_28

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 497
  • Înscris: 16.12.2016
Le-am pus pe ambele dar pe formularul generat avem un tabel in care nu apare nici macar una din ele. Probabil (sper) ca datele respective sa poata fi vizualizate de ei in sistem sau probabil ca se vor intoarce cu mail pentru a-mi solicita date suplimentare.

Edited by Sara_28, 10 June 2017 - 22:14.


#8
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017

 samebo, on 10 iunie 2017 - 21:46, said:

Nu conteaza daca ai sau nu aragaz, cat timp instalatia e facuta cu doua iesiri, una pentru centrala si alta pentru aragaz bifezi astea doua. Asta ii intereseaza, nu daca folosesti tu aragazul sau nu Posted Image
Gresit ! Clientul are un PIF in care se precizeaza clar ce consumatori s-au pus in functiune si ce s-a lasat busonat , conform proiectului .
Matale discuti asa din presupuneri ....
Ia spune , daca pe PIF si in sistem , apare aragazul busonat , dar tu il ai in functiune , este bransare ilegala ?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate