Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv
 Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare
 Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.
 Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...
 

Cedry2k/Facem Records/Haarp Cord

- - - - -
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#1
PorculPolitic

PorculPolitic

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 08.06.2017
In topicul pe care l-am deschis, mi-am propus sa discutam despre Cedry2k, precum si despre labelul Facem Records si de ce nu si despre conceptul Haarp Cord.
Voi ce parere aveti?

#2
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,860
  • Înscris: 25.01.2007
Asta nu e ala care a doua zi dupa ce au ars aia in colectiv inca isi facea reclama pe facebook ca va avea concert in colectiv?

#3
notrust

notrust

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,731
  • Înscris: 09.11.2016

View Postslai, on 08 iunie 2017 - 22:49, said:

Asta nu e ala care a doua zi dupa ce au ars aia in colectiv inca isi facea reclama pe facebook ca va avea concert in colectiv?
NU !
Si-a facut inainte, informatia a circulat prin distribuire.

#4
Lowrider

Lowrider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,439
  • Înscris: 22.05.2005
Ala e.
@initiator: dar tu ce parere ai?

#5
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,860
  • Înscris: 25.01.2007
Aha. Nici o distribuire, avea post pe pagina proprie. Sper ca nu o sa zica ca's de vina hackerii cei rai, ca uitase parola, ca nu are telefon sau televizor, ca locuieste intr-o pestera...

Edited by slai, 08 June 2017 - 23:07.


#6
notrust

notrust

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,731
  • Înscris: 09.11.2016

View Postslai, on 08 iunie 2017 - 23:04, said:

Aha. Nici o distribuire, avea post pe pagina proprie. Sper ca nu o sa zica ca's de vina hackerii cei rai, ca uitase parola, ca nu are telefon sau televizor, ca locuieste intr-o pestera...
Da ma e ala care le da jet multicultilor si propagandei paleoliticaly corect...

#7
Ghici_Cine

Ghici_Cine

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 500
  • Înscris: 17.08.2009

View Postslai, on 08 iunie 2017 - 22:49, said:

Asta nu e ala care a doua zi dupa ce au ars aia in colectiv inca isi facea reclama pe facebook ca va avea concert in colectiv?
Dovadă, ceva? Eu știu că a postat că se anulează și oricum nu era necesar să facă asta fiindcă era de înțeles, lol.

ON: Îmi place cum scrie Cedry2k, îi recunosc calitățile, însă nu rezonez cu mesajul. E un extremist, întotdeauna a fost doar că acum a schimbat tabăra.
La Haarp Cord nu are ce să-mi placă. Mi-a plăcut primul album, "Dragoste sau frică" și al doilea fiindcă era și Carbon în formulă.

Facem Records mai există doar cu numele, în rest fiecare a luat-o pe propriul drum și fac toți treabă foarte mișto.

#8
red46

red46

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,553
  • Înscris: 06.03.2016
Gusturile nu de discută, mai ales pe un forum. De ce? Pentru că toți avem păreri diferite, iar unii care nu se pot abține fac off-topic.
Oricum, multe răspunsuri "on-topic" vor fi de genul "Da frate, foarte tare trupa asta, rapperi ADEVĂRAȚI" (căci probabil asta aștepți).

Edited by red46, 09 June 2017 - 08:56.


#9
PorculPolitic

PorculPolitic

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 08.06.2017

View Postred46, on 09 iunie 2017 - 08:56, said:

Gusturile nu de discută, mai ales pe un forum. De ce? Pentru că toți avem păreri diferite, iar unii care nu se pot abține fac off-topic.
Oricum, multe răspunsuri "on-topic" vor fi de genul "Da frate, foarte tare trupa asta, rapperi ADEVĂRAȚI" (căci probabil asta aștepți).
Nu, nu asta astept. Preferam sa discutam inclusiv despre istoria lor si albumele lor.

View PostGhici_Cine, on 08 iunie 2017 - 23:30, said:

Dovadă, ceva? Eu știu că a postat că se anulează și oricum nu era necesar să facă asta fiindcă era de înțeles, lol.

ON: Îmi place cum scrie Cedry2k, îi recunosc calitățile, însă nu rezonez cu mesajul. E un extremist, întotdeauna a fost doar că acum a schimbat tabăra.
La Haarp Cord nu are ce să-mi placă. Mi-a plăcut primul album, "Dragoste sau frică" și al doilea fiindcă era și Carbon în formulă.

Facem Records mai există doar cu numele, în rest fiecare a luat-o pe propriul drum și fac toți treabă foarte mișto.
Extremist este cam exagerat zis, parerea mea.

#10
petrenjel

petrenjel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 31.05.2017
Pe Cedry2k l-am ascultat foarte putin, fapt pentru care nu-mi pot face o parere subiectiva. FacemRecords in schimb e sau poate a fost un proiect care a cam adus un oarecare trend in rap/hip-hop-ul romanesc asta si datorita celor 2 promotori DOC si Deliric. Bine, auxiliari au fost si Motzu si Dobrescu si poate Nwanda. Cel din urma mai are cateva piese chiar foarte ok. Dara fara DOC si Deliric nu s-ar fi ridicat atat de sus. Ei au fost un fel de Cheloo si Ombladon pentru Parazitii sau Tattae si Uzzi pentru Bug Mafia.

Conceptul Haarp Cord daca pot zice asa mi-a placut doar in 2 piese: Primavara si Nu mai sunt copil. In rest n-am mai intalnit ceva interesant care sa ma atraga sa-i ascult.

#11
PorculPolitic

PorculPolitic

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 08.06.2017

View Postpetrenjel, on 09 iunie 2017 - 09:58, said:

Pe Cedry2k l-am ascultat foarte putin, fapt pentru care nu-mi pot face o parere subiectiva. FacemRecords in schimb e sau poate a fost un proiect care a cam adus un oarecare trend in rap/hip-hop-ul romanesc asta si datorita celor 2 promotori DOC si Deliric. Bine, auxiliari au fost si Motzu si Dobrescu si poate Nwanda. Cel din urma mai are cateva piese chiar foarte ok. Dara fara DOC si Deliric nu s-ar fi ridicat atat de sus. Ei au fost un fel de Cheloo si Ombladon pentru Parazitii sau Tattae si Uzzi pentru Bug Mafia.

Conceptul Haarp Cord daca pot zice asa mi-a placut doar in 2 piese: Primavara si Nu mai sunt copil. In rest n-am mai intalnit ceva interesant care sa ma atraga sa-i ascult.
Motzu? Eu nu tin minte ca Motzu sa fi fost in label-ul Facem Records vreodata. De Aforic, raku si altii ai uitat? Ce sa mai zicem de Armada, CTC...

#12
Ghici_Cine

Ghici_Cine

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 500
  • Înscris: 17.08.2009

View Postpetrenjel, on 09 iunie 2017 - 09:58, said:

FacemRecords in schimb e sau poate a fost un proiect care a cam adus un oarecare trend in rap/hip-hop-ul romanesc asta si datorita celor 2 promotori DOC si Deliric. Bine, auxiliari au fost si Motzu si Dobrescu si poate Nwanda. Cel din urma mai are cateva piese chiar foarte ok. Dara fara DOC si Deliric nu s-ar fi ridicat atat de sus.
Facem Records a fost înființat de Dobrescu, deci e absurd să spui că a fost un auxiliar, iar Motzu nu a fost membru Facem.
Comparația cu Paraziții sau Mafia nu-și are rostul întrucât ăia dacă ar fi ales o carieră solo nu ar fi avut succesul pe care-l au, în schimb în cazul lui Deliric, DOC și Dobrescu succesul a venit odată cu lansarea albumelor solo.
Și Aforic e unul dintre cei mai cunoscuți din Facem datorită implicării lui în proiectele Subcarpați și Cred că sunt extraterestru.

Edited by Ghici_Cine, 09 June 2017 - 12:18.


#13
petrenjel

petrenjel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 31.05.2017
Mi-e greu sa cred ca Motzu nu e implicat in FacemRecords. Poate nu contractual dar e acolo, face parte din ambient. Referitor la cariere solo vizavi de Parazitii si Bug Magia eu zic ca dintre ei Cheloo are un succes urias. Bine, s-a si comercializat, nu neaparat muzical ci vizual pe la X Factor sau iUmor, cum de altfel a facut-o si DOC cand s-a inhaitat cu Smiley. Si Uzzi zic ca ar fi avut succes pe cariera solo. Se poate vedea asta din featurings.

N-am uitat nici de raku nici de Aforic dar sincer nu stiu, muzica lor nu m-a atras. Adica, daca ai lua un ascultator random de radio, de muzica comerciala, cred ca mai degraba i-ar fi cunoscut un DOC sau Deliric decat raku. D-asta zic ca mno, conteaza mult saltul de la cartier la comercial, efectiv lovesti mai multe piete. De aici vine si popularitatea.

#14
Mar-zZz

Mar-zZz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,257
  • Înscris: 07.01.2012
Cedry2k nu-i ala care s-a pocait si s-a lasat de muzica, iar cand a vazut ca nu-i da Gsus bani s-a reapucat?

#15
Ghici_Cine

Ghici_Cine

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 500
  • Înscris: 17.08.2009

View Postpetrenjel, on 09 iunie 2017 - 12:29, said:

Mi-e greu sa cred ca Motzu nu e implicat in FacemRecords. Poate nu contractual dar e acolo, face parte din ambient. Referitor la cariere solo vizavi de Parazitii si Bug Magia eu zic ca dintre ei Cheloo are un succes urias. Bine, s-a si comercializat, nu neaparat muzical ci vizual pe la X Factor sau iUmor, cum de altfel a facut-o si DOC cand s-a inhaitat cu Smiley. Si Uzzi zic ca ar fi avut succes pe cariera solo. Se poate vedea asta din featurings.
Motzu lucrează la Cat Music din câte știu. A scos album cu DOC și urmează un album Nwanda produs de el, dar nu a făcut și nu face parte din Facem. Doar fiindcă a scos un album cu DOC nu înseamnă că e implicat în Facem, ci doar colaborează cu unii membri. Oricum, din Facem Records mai există doar prietenia dintre ei și channel-ul de YouTube. Dacă e să vorbim de producători care au făcut parte din Facem Records, cel mai cunoscut ar fi SEZ.
Dacă nu existau trupele Paraziții și Mafia membrii ei nu ar fi avut același succes în carierele lor solo, ei deja aveau un fanbase și de aia au avut succes și solo, fiindcă deja erau cunoscuți. Însă în cazul CTC, succesul a venit abia după ce au ales o carieră solo. Bine, erau cunoscuți și înainte dar erau underground.

View PostMar-zZz, on 09 iunie 2017 - 12:37, said:

Cedry2k nu-i ala care s-a pocait si s-a lasat de muzica, iar cand a vazut ca nu-i da Gsus bani s-a reapucat?
L-au forțat iudeo-masonii să se lase dar i-a învins că a primit har de la Hristos.

#16
notrust

notrust

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,731
  • Înscris: 09.11.2016

View PostMar-zZz, on 09 iunie 2017 - 12:37, said:

Cedry2k nu-i ala care s-a pocait si s-a lasat de muzica, iar cand a vazut ca nu-i da Gsus bani s-a reapucat?
E ala care face pipi pe fanii lui Smiley si watsuppa, puya si cabron.

#17
PorculPolitic

PorculPolitic

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 08.06.2017

View Postnotrust, on 09 iunie 2017 - 13:04, said:

E ala care face pipi pe fanii lui Smiley si watsuppa, puya si cabron.
De unde ai scos-o pe asta cu Puya? Ca doar are colaborari cu el. Si cu Cabron la fel. Si cu Guess Who.

View PostGhici_Cine, on 09 iunie 2017 - 12:52, said:

Motzu lucrează la Cat Music din câte știu. A scos album cu DOC și urmează un album Nwanda produs de el, dar nu a făcut și nu face parte din Facem. Doar fiindcă a scos un album cu DOC nu înseamnă că e implicat în Facem, ci doar colaborează cu unii membri. Oricum, din Facem Records mai există doar prietenia dintre ei și channel-ul de YouTube. Dacă e să vorbim de producători care au făcut parte din Facem Records, cel mai cunoscut ar fi SEZ.
Dacă nu existau trupele Paraziții și Mafia membrii ei nu ar fi avut același succes în carierele lor solo, ei deja aveau un fanbase și de aia au avut succes și solo, fiindcă deja erau cunoscuți. Însă în cazul CTC, succesul a venit abia după ce au ales o carieră solo. Bine, erau cunoscuți și înainte dar erau underground.


L-au forțat iudeo-masonii să se lase dar i-a învins că a primit har de la Hristos.
Glume, glume, dar hai sa vorbim serios.

#18
PorculPolitic

PorculPolitic

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 08.06.2017
Asa ca un fan adevarat Posted Image

Attached Files



Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate