Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Probleme cu un NOD 32 v10 dupa actualizarea „program components”

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
macette

macette

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,548
  • Înscris: 19.09.2008
Deci asa cum spune titlul am folosit pe un Windows 7 x86 un NOD32 v10 (cu licenta) fara probleme pana ieri, cand am fost avertizat ca exista o actualizare la „program components” pe care am facut-o. Insa dupa ce s-a actualizat la v10.1.210.0 imi incarca mult mai lent paginile de internet iar cate o data trebuie sa dau refresh ca sa apara pozele de pe anumite site-uri. Daca dezactivez protectia WEB se misca excelent ca si inainte de update. Deci ce naiba pot sa-i fac sa merga iarasi rapid cu protectia WEB activata decat sa-l dezinstalez si sa pun iarasi versiunea mai veche ? Multumesc anticipat !

#2
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Da-l jos de tot si foloseste AVAST

#3
macette

macette

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,548
  • Înscris: 19.09.2008
Pai asta nu este o solutie... Eu am intrebat ce anume se poate face in conditiile descrise mai sus.

Edited by macette, 08 June 2017 - 12:29.


#4
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,815
  • Înscris: 07.08.2008
Toate paginile se incarca greu sau doar cele pe HTTPS?


View Postexceswater, on 08 iunie 2017 - 12:09, said:

Da-l jos de tot si foloseste AVAST
De parca Avast e mai cu mot. Posted Image

#5
macette

macette

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,548
  • Înscris: 19.09.2008
Toate :(. Merge cat de cat ok daca dezactivez manual cele trei optiuni din setup -> internet protection.

#6
macette

macette

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,548
  • Înscris: 19.09.2008
Hmmm... se pare ca problema era de la o extensie de Firefox si anume Speed Tweaks. A aparut mai inainte actualizare (08/06/2017) si acum paginile se incarca normal. Sper ca asta sa fi fost problema.

#7
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,815
  • Înscris: 07.08.2008
Intra cu alt browser si vei vedea concret daca problema e indiferent de browser sau doar intr-un browser.

#8
macette

macette

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,548
  • Înscris: 19.09.2008
Problemele au revenit asa ca am dezinstalat v10.1.210.0 si am instalat inapoi v10.1.204.0 cu care vad ca de doua ore merge fara probleme.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate