Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir
 Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa
 Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 

Nikon d3100-pret

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#1
lulutza

lulutza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 421
  • Înscris: 30.05.2008
Am un Nikon d3100 la vanzare; cand am postat anuntul m-am uitat intai la pretul cu care le vand altii. Aparatul are 4100 cadre si in rest pe site sunt maxim 3 anunturi cu numarul asta de cadre, restul aparatelor plecand de la 7-8000 in sus, iar ca bani acelea sunt mai ieftine ca al meu cu maxim 30 de lei. Cele de la 15000 de cadre in sus sunt pe la 850 de lei. Am aproape 500 de vizualizari, m-a intrebat doar o persoana de nr de cadre si dupa nu a mai zis nimic. Am pus in titlu obiectivul pe care il are si nr de cadre tocmai ca sa nu mai intre lumea pe anunt, ca banuiesc ca alea is cele mai importante. Ce anume se asteapta sa vada cei care intra pe anunt? Poze? Si daca e vorba de poze si atat, de ce nu suna nimeni ca aparatul e in stare perfecta?

#2
crokodilu

crokodilu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,906
  • Înscris: 28.12.2006
Restul de 3100 se vand?
Cat era pretul minim de nou?

Edited by crokodilu, 07 June 2017 - 17:23.


#3
lulutza

lulutza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 421
  • Înscris: 30.05.2008

 crokodilu, on 07 iunie 2017 - 17:21, said:

Restul de 3100 se vand?
nu stiu, dar atata timp cat am sutele alea de vizualizari si 6 au bagat anuntul la favorite, inseamna ca pretul nu e mare. Dar nu inteleg de ce nu suna sa vorbeasca, sa intrebe, ba cutarica mai lasi la pret? pe mine daca ma intereseaza ceva dau omului un mesaj ceva...

#4
crokodilu

crokodilu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,906
  • Înscris: 28.12.2006

 lulutza, on 07 iunie 2017 - 17:28, said:

..pe mine daca ma intereseaza ceva dau omului un mesaj ceva...
Poate nu-i intereseaza.

#5
lulutza

lulutza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 421
  • Înscris: 30.05.2008
Pai nou am vazut ca ultimul pret pe net a fost de 1800 de lei. Daca nu te intereseaza nu intri pe anunt. Mai ales la aparate foto. In fine.

#6
crokodilu

crokodilu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,906
  • Înscris: 28.12.2006
E chestie de PR.

#7
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
Nu mai conteaza cat a fost nou d3100. Vezi cat e nou un d3200 si cat e sh.

#8
lulutza

lulutza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 421
  • Înscris: 30.05.2008
Ok mersi, m-am uitat, la d3200 pretul variaza, de la body 850 de lei, la 1000 de lei cu tot cu obiectiv. Dar nu conteaza numarul de cadre sa inteleg? Adica daca e mai nou dar are tspe mii de cadre, merita mai mult ca modelul anterior, aparatul fiind mult mai putin utilizat?

#9
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,218
  • Înscris: 05.06.2002
pretul de piata e locul unde se intalneste cererea cu oferta.

#10
crokodilu

crokodilu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,906
  • Înscris: 28.12.2006
Daca are 10 cadre nu inseamna ca e nou, e la fel de vechi ca unul de 10000, doar ca are mai putine cadre. Se mai naste si intrebarea: dece are doar 10, poate e stricat?

Edited by crokodilu, 07 June 2017 - 18:54.


#11
lulutza

lulutza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 421
  • Înscris: 30.05.2008
Pai problema e, repet, ca nu inteleg de ce nu zice nimeni nimic. De ce nu suna sa intrebe daca au nelamuriri. In fine, o sa il las la pretul care e, daca se da bine, daca nu asta e. Eu vreau sa il dau pentru ca nu il folosesc decat extrem de rar si am zis ca nu are sens sa il tin, acum de exemplu, l-am folosit ultima data in aprilie. Am o camera sony care e mult mai utila in cazul meu. Mersi pt raspunsuri.

#12
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009
Am vândut in Decembrie unul pe ole Liban cu 500$ ��

#13
lulutza

lulutza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 421
  • Înscris: 30.05.2008

 Lex404, on 07 iunie 2017 - 19:14, said:

Am vândut in Decembrie unul pe ole Liban cu 500$ ��
cu 500 de lei:)?

Edited by lulutza, 07 June 2017 - 19:30.


#14
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009
USD 😂



#15
prisonbreak

prisonbreak

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,209
  • Înscris: 15.05.2007
Numarul de vizualizari e irelevant, nu te poti baza pe asta. Mai ales ca daca aceeasi persoana (a se citi acelasi cont) vizualizeaza un anunt de 100 ori, vor fi contabilizate 100 vizualizari.

Inteleg ca ai pus un pret care bate spre 1000 lei? Ce intra in pachet?

#16
lulutza

lulutza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 421
  • Înscris: 30.05.2008
Pai ce sa intre, incarcatorul si card de memorie..? Ce altceva ar trebui sa mai fie tinand cont ca nu ma ocup cu asta decat cand iesim pe undeva in excursii? L-am pus aproape de 900 nu de 1000...

 Lex404, on 07 iunie 2017 - 19:35, said:

USD 😂
pai si atunci cat cer eu ar fi ok..acum nu stiu ce ai mai dat tu pe langa aparat..

#17
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009
Geanta golla, card, accesorii standard.

Depinde de erete și oferta. La libanezi e problema cu oferta și toată lumea e înnebunită după chestii foto. Și sunt și cam paraleli.
Am așteptat mai puțin de o luna (cam 3 saptamani) și după câteva oferte din Nigeria (lol) chiar o sunat un tip ca îl vrea. Am crezut ca trolleaza dar m-am dus. Chiar îl cumpărase, eu pusesem 500$ sa am de unde negocia 😂

Depinde cât ii piața in romania. Oricum, mult mai puțin iei pe el in RO




#18
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Cei ce au vizualizat anuntul, poate au si ei ceva identic la vanzare, au vrut si ei, ca si tine, sa vada pretul, sa stie cat sa ceara, nu sa cumpere. Un DSLR nu cumpara oricine, lumea face poze cu telefonul, nu-intereseaza calitatea, ca oricum nu se pricep la facut poze, plus ca e mare, greu, nu-l poti avea totdeauna la indemana. Cine chiar vrea, cumpara unul nou, sa stie o treaba, nu risca samse faca de rahat la un eveniment, ca i s-a bulit aparatul, plus ca sunt oferte cu rate fara dobanda, dai banii pe rand, nu-i simti, deci trebuie sa ceri un pret mult mai mic, sa tenteze pe cineva, sa-l ia ca aparat de rezerva.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate