Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...
 Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...
 

Recomandare auto nouă sau SH, 80k-100k

- - - - -
  • Please log in to reply
107 replies to this topic

#37
crash899

crash899

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 17.06.2015

View PostOriginalCopy, on 07 iunie 2017 - 19:01, said:

Argumenteaza te rog.

Eu pot doar sa visez la asemenea masini, abia mi-am luat un Sandero Stepway si nu regret, dar daca as fi avut bani as fi luat ori un Range Rover ori un Maserati Levante (Maserati mi-a sarit in ochi la o simpla cautare dupa acest scor) Posted Image .

#38
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
De dragul discutiei , suma este importanta dar nu numai ea conteaza. Conteaza trendul. Adica , daca ai luat la Joker 100.000 eurosi si vrei sa iti satisfaci un moft  dar castigi sub 1000 euro pe luna , atunci este o problema cu taxele si mentenanta . Daca  astia ti-au ramas dupa ce ti-ai scuturat buzunarele de coji de seminte , lucrurile se schimba . In principiu , sa dai atatia bani pe un SH este o mare eroare. Eu as scoate asta din carti. O super-masina care costa de noua 120.000 Euro , valoreaza jumatate dupa doi ani , dar valoarea ei se contorizeaza in imagine iar imagnea de smecher cu masna SH nu prea da bine . Eu personal as cumpara ceva mai domestic , dar este in functie de nevoi. Mie imi trebuie neaparat SUV 4x4 sau chiar off-roader . Este nepretuita grimasa posesorului de seria 7 cu tractiune spate , la prima zapada . As merge pe un BMW X5 , X6 , Porsche Cayenne . Personal nu cred ca exista masini de 100.000 euro cu motoare de 2 litri. Ar fi o batjocura . Daca as merge la un dealer cu 100.000 si m-ar oferi o masina cu 2 litri de motor, i-as da cu stingatorul de sub scaun in cap. As face un bine pamantului . Creierii lui ar fi mai utili ca ingrasamant decat ca instrument de gandire .
Cred ca daca maine as avea atatia bani , mi-as lua un Ford Ranger Wildtrack sau un Land Cruser 150 facut autoutilitara de producator. Mi-ar ajunge banii si mi-ar mai si ramane ceva pentru customizare profesionala.  Probabil as merge pe Land Cruiser . Este un off-roader robust si se bucura de o garantie integrala super ...6 ani sau 200.000 km . am condus una si este buna si pe sosea , mai ales cu KDSS iar in off-road este cel putin decenta cu anvelope potrivite ( fara sa mai straluceasca ca generatiile trecute ) .
Sportivele nu ma atrag , mai ales ca merg in limtele legale asa ca mi-as batea joc de o  asemenea masina .
Cel mai jos standard pentru mine ar fi un crossover .
Deci , copy , acum ca stii ce vreau , poate te gandesti sa faci un om fericit ( iti dau in PM numele si adresa de livrare Posted Image )
Aaa...era sa uit . Cam atata costa un Ford Raptor 2017 cu vama cu tot . Ai masina de teren ca are niste unghiuri si o garda de se rusineaza Nissanul Patrol , ai si autoutiltara ca este pickup ...si ai masina sport , ca are 450 CP si crede-ma , putine SUV-uri ii stau in fata .
Si este masina de smecher.

Edited by JurasikMan, 07 June 2017 - 19:21.


#39
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,510
  • Înscris: 30.10.2003
[ https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/a/ae/White_Fiat_Ducato_Campervan_2006.jpg/1280px-White_Fiat_Ducato_Campervan_2006.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Argumente: mare, soare, munte, aer curat, te opresti unde vrea muschiul tau. Vacante de neuitat.

#40
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View PostBursul, on 07 iunie 2017 - 19:13, said:

[ https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/a/ae/White_Fiat_Ducato_Campervan_2006.jpg/1280px-White_Fiat_Ducato_Campervan_2006.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Argumente: mare, soare, munte, aer curat, te opresti unde vrea muschiul tau. Vacante de neuitat.
Vacantele pe urmatorii 5 ani sunt planificate deja, si nu pot ajunge acolo decat cu avionul.

#41
Yukoto

Yukoto

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,248
  • Înscris: 11.09.2012
Nu este niciun troll, este un user cu o vechime destul de mare in comunitate, si cu o contributie la fel de mare.

Daca doresti un everyday use: Cayenne S E-Hybrid, Mercedes S Class (aici a aparut un facelift nou, nu cred ca-l poti comanda inca) - personal, as alege tot o motorizare hibrid.  BMW Seria 7.

Daca doresti mai multa putere, aceleasi masini, dar motoarele mai gurmande.

Cam primele doua sunt in topul meu personal.

#42
crocko.dilul

crocko.dilul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,540
  • Înscris: 30.07.2007
Atentie: contul "Original Copy" este compromis. Sau utilizatorul are o zi mai proasta, cu alcool, droguri&shit.

LE: cei care si-au dat seama primesc ceva bonus?
LLE: la inmatriculare tot BKL? Posted Image

Edited by crocko.dilul, 07 June 2017 - 20:06.


#43
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
Va fi singura masina?

#44
jmek4you

jmek4you

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,282
  • Înscris: 22.05.2011
Un Mustang cu motor EcoBoost , manuala, motor mic, sport.. Cu toate optionalele ajungi pe la jumate din suma aia.
Sau daca vrei eco, ultimul model de Tesla sau ce au mai scos ei.

#45
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,867
  • Înscris: 27.04.2010

View Postcrash899, on 07 iunie 2017 - 18:57, said:

Personal as cumpara asta
Masina de sarac ...??
Nici macar nu-i inscrisa ...
Eu as lua un Range Rover Sport, ultimul model (nu cel din clipul de mai jos).
Frumoasa, capabila, smechera ...
https://video.search...2587c548fd7cd02

Edited by shymano, 07 June 2017 - 20:32.


#46
mufasa

mufasa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,011
  • Înscris: 02.12.2014

View PostOriginalCopy, on 07 iunie 2017 - 17:11, said:

Salut

Ce mașină mi-ați recomanda în acest interval?

Dacă e SH, atunci trebuie îndeplinite următoarele condiții: nu mai veche de 2 ani, nu mai mult de un posesor.

Fără motorină, touring sau cutie automată.

Argumentați sugestia dvs.
Ce tip de masina ? SUV, limuzina, coupe, etc.

#47
honeymik

honeymik

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,531
  • Înscris: 18.02.2014
Ce tip de masina? De 100k :)
Hai ca si cand ceri o recomandare pentru un mouse dai mai multe detalii ... despre ce vorbim?

#48
zippo123

zippo123

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,958
  • Înscris: 04.05.2003
isi bate joc de voi... unu care are 100k pentru o mașină indiferent dacă e sh sau noua... nu întreabă pe forum ce criteriu au altii... la banii ăștia nu are timp sa scrie pe forum... trebuie să îi înmulțească sau macar sa ii mențină prin afaceri.... asta dacă nu a furat de la stat sau ăa primit șpagă.

fiți realiști!

#49
hadid

hadid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 12.01.2017
nici nu se mai merita sa-mi bat capul

Edited by hadid, 07 June 2017 - 21:17.


#50
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010
Masina eco de 100k...pai plm, iti iei o Toyota yaris hybrida daca vrei ecologie.
PS: de fapt iti iei vreo 6-7 de banii aia. Dar esti ecologic x7, si le dai prin familie (daca ai).

#51
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,916
  • Înscris: 01.01.2010

View PostOriginalCopy, on 07 iunie 2017 - 18:05, said:

Nu stiu ce vezi la vrajeala. Partea cu rosu e foarte importanta.

Am fost si m-am plimbat, am primit oferte, etc.

Sunt curios ce fel de criterii aveti voi pentru aceasta plaja de bani.


Argumenteaza.
Da, e garla de milionari pe aici. Iti urez succes la cumparaturi. Si te rog sa ma ajuti sa-mi schimb parerea, altfel, te vad ca pe unul care are, dar nu stie ce sa faca cu banii.

#52
mufasa

mufasa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,011
  • Înscris: 02.12.2014

View Postzippo123, on 07 iunie 2017 - 20:43, said:

isi bate joc de voi... unu care are 100k pentru o mașină indiferent dacă e sh sau noua... nu întreabă pe forum ce criteriu au altii... la banii ăștia nu are timp sa scrie pe forum... trebuie să îi înmulțească sau macar sa ii mențină prin afaceri.... asta dacă nu a furat de la stat sau ăa primit șpagă.

fiți realiști!
La prima vedere asa pare, dar pe de-o parte imi place sa aplic clauza de nevinovatie, iar pe de alta parte imi place sa ma pun in situatia de a avea virtual 100K in acest moment si sa ma intreb ce as lua cu ei.

Asa ca astept de la originalcopy sa-mi spuna ce tip de masina si daca are vreo cerinta specifica, alta decat cele enumerate in enunt.

#53
fightClub25

fightClub25

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 963
  • Înscris: 08.04.2009
cred ca alfa romeo giulia quadrifoglio cu motor de ferarri are si cutie manuala...umbla un clip pe topicul ei la "auto news" cu un tip care se dadea cu ea la 300 kmph si schimba el vitezele

#54
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ontopic, as recomanda o Tesla S, aia mai mare, adica 100D. Cu aia sigur iesi in evidenta. Sau o Tesla X, daca vrei mai de familie. Cu 100D ai aproape 600km autonomie, adica te descurci prin tara noastra cu un plin, teoretic, desi nu vad pe cineva care are bani de masini de-astea sa fie singura masina, cu care sa ia tara la strabatut, dar sa zicem.

Daca exista si banii de intretinere si nu e doar un vis de baiat, eu asa ceva as lua. Are si factor de fun (2,7s 0-100) are si factor wow (nu prea au multi Tesla, deci nu te confunda nimeni in marea de Mertz, Aud si BMV), are si factor de tehnica noua (autopilotul cel mai avansat, etc)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate