Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Bijuterie uitata in hotel Bulgaria

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
1ancaelena

1ancaelena

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 07.06.2017
Buna ziua,

Va rog sa ma scuzati daca nu am deschis topicul in categoria corespunzatoare, insa, nu am gasit nimic sa se potriveasca cu problema pe care o am.
Am uitat o bijuterie intr-un hotel din Veliko Tarnovo, Bulgaria si, dupa ce am discutat prin mail-uri cu o persoana de acolo, a ramas sa ma interesez de o modalitate prin care ar putea sa imi trimita obiectul. Aveti idee cum functioneaza posta lor si care sunt tarifele?

Va multumesc!

#2
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,800
  • Înscris: 13.07.2011

View Post1ancaelena, on 07 iunie 2017 - 13:07, said:

Buna ziua,

Va rog sa ma scuzati daca nu am deschis topicul in categoria corespunzatoare, insa, nu am gasit nimic sa se potriveasca cu problema pe care o am.
Am uitat o bijuterie intr-un hotel din Veliko Tarnovo, Bulgaria si, dupa ce am discutat prin mail-uri cu o persoana de acolo, a ramas sa ma interesez de o modalitate prin care ar putea sa imi trimita obiectul. Aveti idee cum functioneaza posta lor si care sunt tarifele?

Va multumesc!

sa trimita prin posta asigurat, in cazul in care se "pierde" sa stii ca iti iei banii pe bijuterie si daca este valoroasa nu cred ca banul mai conteaza. Zi mersi ca au gasit bijuteria, ca deobicei nu au vazut si nu au auzit nimic prin Bulgaria.

#3
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Exista curierat international, rapid si sigur!

#4
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
N-ai treaba cu posta lor. Iti vine curierul acasa (unul care opereaza in Ro) sau prin posta Romana. Iti spun ei care e nota de plata. Pentru o bijuterie nu o sa fie mult.

#5
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,522
  • Înscris: 05.06.2009

View Post1ancaelena, on 07 iunie 2017 - 13:07, said:

Buna ziua,

Va rog sa ma scuzati daca nu am deschis topicul in categoria corespunzatoare, insa, nu am gasit nimic sa se potriveasca cu problema pe care o am.
Am uitat o bijuterie intr-un hotel din Veliko Tarnovo, Bulgaria si, dupa ce am discutat prin mail-uri cu o persoana de acolo, a ramas sa ma interesez de o modalitate prin care ar putea sa imi trimita obiectul. Aveti idee cum functioneaza posta lor si care sunt tarifele?

Va multumesc!

sincer, nu m-as baza pe serviciile postei bulgare, posibil sa fie la fel ca posta romana, daca e sa ne luam dupa putinele impresii gasite pe net.
stiu sigur ca DHL trimite corespondenta/colete din romania in bulgaria, asadar este posibil si traseul invers.
http://www.dhl.bg/en.html


tu decizi daca merita sa platesti pretul transportului, presupun ca bijuteria e suficient de valoroasa (material si/sau sentimental) incat sa merite plata transportului prin curier.
ar mai fi o varianta sa ti-o trimita prin intermediul unei firme de turism de la noi, care asigura transportul cu autocarul ?

iata cate firme de curierat exista in veliko tarnovo; speedy este o firma care are si in romania servicii de curierat.
https://www.google.r..._ui:3&gws_rd=cr

#6
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,675
  • Înscris: 22.11.2007
daca este o bijuterie de valoare eu spun ca merita sa mai faci un drum pana acolo (depinde totusi si din ce zona a tarii esti).

#7
rex

rex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,619
  • Înscris: 16.06.2004
daca e bijuterie scumpa sau cu valoare sentimentala mare (de la mama-bunica-matusa etc) mai bine tragi un drum pana acolo si o recuperezi.
aia au fost totusi corecti si ti-au spus ca au gasit-o, acum e prea mult totusi sa le ceri sa o trimita prin curier cu asigurare.

#8
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017

View Postbusiness11, on 07 iunie 2017 - 13:15, said:

Zi mersi ca au gasit bijuteria, ca deobicei nu au vazut si nu au auzit nimic prin Bulgaria.
Ca si prin Romania :D

#9
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,800
  • Înscris: 13.07.2011

View Postsamebo, on 07 iunie 2017 - 14:11, said:

Ca si prin Romania Posted Image

cam da

#10
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009
Ori dai o fuga pana acolo.

Ori te uiți la lista cu plecări in Turcia și vorbești cu un user de pe forum sa dea o fuga ca ii este in drum :) ii dai o cico Rico :)

#11
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,622
  • Înscris: 12.12.2006

View Postbusiness11, on 07 iunie 2017 - 13:15, said:

Zi mersi ca au gasit bijuteria, ca deobicei nu au vazut si nu au auzit nimic prin Bulgaria.

Nu neaparat. Sotul meu si-a uitat acum cativa ani telefonul intr-o pensiune la Kranevo si i l-au trimis (parca prin posta, cu plata la destinatar).

Edited by mdt, 07 June 2017 - 22:47.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate