Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Aplicatii utile smartwatch/smartband/HR sensor ptr telefon

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
bbogdanmircea

bbogdanmircea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,254
  • Înscris: 14.02.2007
Salutare,
nu prea stiu unde sa postez asa ca postez aici, pare sa fie cat de cat legat de subiect .
As dori sa intreb daca puteti recomanda aplicatii care sa integreze date de la mai multi senzori ptr fitness intr-un mod mai complex si gratis bineinteles .
In cazul meu am o bratara Xiaomi Mi 1S, dar si un senzor de HR care se prinde la piept, ptr bratara folosesc aplicatia de la Mi Fit, ptr senzor folosesc Wahoo Fitness, e o aplicatie super faina ptr ca poti conecta la ea multi senzori si configura diferite activitati, si poate face upload pe multe platforme, ideea ca mi-as dori sa vad mai detaliat de exemplu graficul de HR, pot sa fac Upload pe Strava de exemplu, sau pot exporta in multe formate din Wahoo Fitness, dar apoi nu mai exista o aplicatia care sa integreze toate aceste date .
Voi ce folositi ?

#2
diahim

diahim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,043
  • Înscris: 24.04.2011
Fitbit Charge 2 cu aplicatia lor. Asta in caz ca vrei sa schimbi Xiaomi-ul.

#3
bbogdanmircea

bbogdanmircea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,254
  • Înscris: 14.02.2007
M-ar interesa ceva mai mult ptr multipli senzori, aveti ideea daca Google Fit poate sa integreze informatii de la multiple surse ?

#4
Alucard

Alucard

    Steven Hyde

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,186
  • Înscris: 20.04.2004
Am si eu rn4 si mi band 2, deocamdata sunt multumit doar cu astea 2 Posted Image.
On topic: Google Fit nu stie? Din Mi Fit am vazut ca poti sincroniza cu google

Edited by Alucard, 08 June 2017 - 08:02.


#5
bbogdanmircea

bbogdanmircea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,254
  • Înscris: 14.02.2007
Teoretic da Google Fit e conectat cu Mi Fit si cu Strava pe care uploadez de pe Wahoo Fitness datele de la HR ?
Dar pe Google Fit vad ca nu arata nimic din urma, azi vad ca a logat niste pasi de la Mi Fit, sa vad la urmatorul upload pe Strava daca face ceva ...
Poate trebuie sa le sterg din Google Fit si sa le readaug ?
Oricum e foarte neclara interfata de la Google Fit, are prea multe informatii imprastiate total aiurea .

#6
Alucard

Alucard

    Steven Hyde

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,186
  • Înscris: 20.04.2004
E fain istoricul de la MiFit ... totusi nu inteleg ce e cu behaviour tagging. Invata el anumite miscari si in timp te monitorizeaza daca incepi tipul ala de miscare?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate