Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

ZTE Nubia Z17

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016

View Postkiario, on 08 iunie 2017 - 14:40, said:

Pentru filmare este necesar sa fie obiectiv cu stabilizare optica, daca nu are nu mai intra in categoria telefoanelor cu pretentii.
Are cel mai puternic procesor si cipset grafic, are multa memorie si cu un soft bun, si cu un buffer mare, poate rezolva electronic asta. Este posibil ca performantele OIS si EIS in acest caz, sa fie destul de apropiate. Sa vedem.

Edited by menaloty, 08 June 2017 - 14:52.


#20
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Nu-mi vine sa cred ca Z17 este mai bun la foto pe lumina slaba decat Huawei P10 si Xiaomi Mi6

#21
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016

View Postkiario, on 08 iunie 2017 - 22:02, said:

Nu-mi vine sa cred ca Z17 este mai bun la foto pe lumina slaba decat Huawei P10 si Xiaomi Mi6
Nubia are camere foarte bune si softurile de camera la fel.

Edited by menaloty, 08 June 2017 - 22:51.


#22
mihaipopm8

mihaipopm8

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,800
  • Înscris: 21.12.2009
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/sfQ5aQtQiq4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#23
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Eu am Nubia Z9max, și l-am luat pentru camera foto bună la prețul respectiv. Sunt convins ca au făcut o treaba buna și la Z17, dar sa mai așteptăm reviewerii profesioniști sa își dea cu părerea

#24
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Pana la urma are led de notificari (color), eu nu am gasit nimic scris despre el.

#25
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016

View Postkiario, on 10 iunie 2017 - 20:40, said:

Pana la urma are led de notificari (color), eu nu am gasit nimic scris despre el.
In partea de jos are un cerculet rosu foarte finut, care este butonul touch pentru "home" si  atunci cand ecranul este blocat, palpaie. Asta inseamna ca ai un sms, un apel pierdut, mail, orice. El tine loc de led de notificare. La mine, la z11 mini are o singura culoare-rosu. Daca nu ai nimic,ramane stins.
Cand activez ecranul am si notificare in bara de stare. Acolo apare in miniatura iconul aplicatiei care te notifica.

Edited by menaloty, 11 June 2017 - 01:19.


#26
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Sta foarte bine la capitolul foto, acest telefon este de luat in seama, o alternativa la Mi6 si OP5 ultimul mai putin dotat si fara stabilizare optica (il ridica garantia si cu suportul software)
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/I0g9N3iOH30?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by kiario, 12 July 2017 - 05:29.


#27
prisacariuadi

prisacariuadi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 07.01.2013
Hello guys, nu stiu daca asta e topicul potrivit pentru a posta asta.

in urma cu 3 luni am comandat un Z17mini "cacadou" pentru sotia mea. Cei de la G**rb**t mi-au dat teapa si nu mi-au mai trimis produsul. Banii i-am recuperat de la paypal.

problema e ca in acelasi timp cu telefonul am ami comandat si 2 huse negre si 3 folii de sticla...care au venit.

acum le am de vanzare. curios careva? detalii in PM

#28
andreicri

andreicri

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 509
  • Înscris: 13.07.2006
aveti idee unde se pot achizitiona la noi?ma intereseaza modelul z17 s dar nu il vad pe nicaieri la noi online sau fizic.multumesc

#29
ddan59

ddan59

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 11.02.2011
Va salut,
Vreau sa fac fericit pe unul dintre voi, fiindca am comandat 2 folii de sticla pentru un Nubia Z17 LITE si mi-au venit pentru Z17 MINI (cel putin asa scrie pe protectie). Daca are nevoie vreun Bucurestean de ele, poate veni pana la Podul Grand sa le primeasca. Nu costa nimic (poate 2 beri bune n-as refuza...) . Benzinaria MOL Chiscani poate fi punctul de intalnire. Astept mesaj privat cu telefonul doritorului. Sun eu, nu-i problema...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate