Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 

ATENTIE POSESORI CARD RAIFFEISEN + CONT TOT ZERO

- - - - -
  • Please log in to reply
53 replies to this topic

#37
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,113
  • Înscris: 06.12.2012
Sau îți dă voie și vei avea pe cont sold negativ. Am văzut d-astea.

#38
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005
Am citit topicul cand s-a deschis si ca urmare am fost mai atent decat in mod normal ( odata pe luna ma uit peste desfasurator la extrasul de cont ). In luna iulie trebuia sa retraga comisionul la cardul de credit si nu s-a facut iar pentru retageri din bancomat indiferent de banca nu s-a luat comision. Pentru mine pare sa fi fost mai mult o eroare pe contul initiatorului, lucrurile aratand pana acum in regula.

#39
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

View PostMMMMM, on 06 iunie 2017 - 12:26, said:

Eu am la ING de multi ani si comisioanele sunt chiar ZERO.
Cu unica conditie sa iti intre lunar in cont minim 700 ron si sa faci minim o cumparatura cu cardul (tot lunar).
Cand aveam la BRD ma ciupeau lunar de o suma cu 2 cifre; niste nesimtiti
Banuiesc ca stii ca ING Bank nu se " supune" regulilor BNR......

#40
lg

lg

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,743
  • Înscris: 20.08.2004
Se supune regulilor olandeze, iar mie asta-mi inspira încredere...

#41
sforicel

sforicel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 30.03.2004

View PostMaterium, on 13 august 2017 - 09:57, said:

Am citit topicul cand s-a deschis si ca urmare am fost mai atent decat in mod normal ( odata pe luna ma uit peste desfasurator la extrasul de cont ). In luna iulie trebuia sa retraga comisionul la cardul de credit si nu s-a facut iar pentru retageri din bancomat indiferent de banca nu s-a luat comision. Pentru mine pare sa fi fost mai mult o eroare pe contul initiatorului, lucrurile aratand pana acum in regula.

Perfect corect!

A fost o suita de greseli.
Dar pana n-am apelat la ANPC, nu s-a rezolvat.
Dupa ce a ajuns ANPC la ei, m-au sunat si mi-au trimis email ca mi-au returnat banii (in nici 2 ore!) si sa retrag plangerile.
Bine-nteles ca nu am retras nimic, amiabil nu au vrut sa rezolve!
Atasez raspunsul ANPC sa nu credeti ca am glumit.

Deci atentie maxima la extrasele Raiffeisen!

View Postlg, on 14 august 2017 - 19:19, said:

Se supune regulilor olandeze, iar mie asta-mi inspira încredere...

Mie nu...

#42
blotunga

blotunga

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,186
  • Înscris: 09.04.2008
Cel mai bine să ai doar banii pe care vrei să scoți pe card. Dacă vor să ia comision, nu va merge tranzacția, nu pierzi nimic.

#43
MMMMM

MMMMM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 04.09.2006

View PostClovis, on 13 august 2017 - 10:11, said:

Banuiesc ca stii ca ING Bank nu se " supune" regulilor BNR......

Nu inteleg care este problema.
Eu sunt super multumit de homebank-ul ING; de cateva luni au zero comision si atunci cand scoti bani de la orice alt bancomat.
Pe la sediul lor trec numai cand expira cardul (adica la 3 ani) sau cand am nevoie sa introduc bani in cont la automatul lor. In rest totul pe internet, foarte rar scot bani cash de la bancomat.
Si zero comisioane (asta este chestia care imi place cel mai mult) Posted Image

#44
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,851
  • Înscris: 25.01.2007
astia de la raiffeisen sunt amuzanti.
am si io un credit la brd, dau rata  ~220 lei, mai am 29 luni, dae 12% si un pic, ca asa erau dobanzile atunci.
de cateva zile gogu mi-a tot scos o reclama de la astia ca au la refinantari 7,ceva %. asa ca aplic on-line, ma suna o duduie, daca am cateva momente libere, m-a tinut juma de ora la telefon.
si la final, aceeasi suma totala de rambursat, tot 29 de luni, i-a iesit cu dobanda asta promotionala din oferta raiffeisen, o rata de... 279 lei.

#45
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,113
  • Înscris: 06.12.2012
Probabil că au uitat să specifice ceva comision de vreo 5% :)))))

#46
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,851
  • Înscris: 25.01.2007
ok, am ajuns in curtea astora cu un cont din asta zero unde sa primesc salariile. duduia aia se jura ca e zero tot, tot, tot, incasari, plati, internet banking...
au vreun comision totusi?

#47
unknown_35

unknown_35

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,850
  • Înscris: 20.05.2013

View Postslai, on 02 noiembrie 2017 - 21:29, said:

ok, am ajuns in curtea astora cu un cont din asta zero unde sa primesc salariile. duduia aia se jura ca e zero tot, tot, tot, incasari, plati, internet banking...
au vreun comision totusi?

Am cont la ei din luna mai. Nu mi-au luat nici un comision. trebuie insa sa ai intrari lunar de 2000 ron. Am vazut in lista lor ca sunt comisioane pt popriri, transferuri in EUro/USD, retragere numerar de la POS-ul bancii, refuz nejustificat la plata etc

#48
lelali

lelali

    Vrăjeală, multă vrăjeală!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,645
  • Înscris: 07.11.2009

View Postslai, on 25 august 2017 - 14:02, said:

astia de la raiffeisen sunt amuzanti.
am si io un credit la brd, dau rata  ~220 lei, mai am 29 luni, dae 12% si un pic, ca asa erau dobanzile atunci.
de cateva zile gogu mi-a tot scos o reclama de la astia ca au la refinantari 7,ceva %. asa ca aplic on-line, ma suna o duduie, daca am cateva momente libere, m-a tinut juma de ora la telefon.
si la final, aceeasi suma totala de rambursat, tot 29 de luni, i-a iesit cu dobanda asta promotionala din oferta raiffeisen, o rata de... 279 lei.
Aia 7, ceva% e pentru sume peste 7000 €. :D
E crimă să iei de la Raif sume mici (gen până în 10k Ron cum ai avut tu). :D

#49
carlo7

carlo7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 13.08.2012

View PostEPoX, on 23 iulie 2017 - 17:40, said:

Ce nelamurire am eu e alta, mi-am activat din aplicatia lor online d epe telefon un cont de economii "cont de economii bonus digital lei" si oricat ma chinui la ei pe site sau pe google, nu gasesc nimic despre acest tip de cont dar ce ma doare este ca nu stiu cat naiba e costul de administrare. (Comision administrare Se plateste in ziua de 31 lunar. (urmatoarea data de plata 31/07/2017))

Salut,
A trecut mult timp de cand ai mentionat contul de economii bonus digital lei si m-ar interesa sa stiu, daca se poate, ce ai aflat despre el (daca il recomanzi) si mai ales cat e comisionul.
Nici acum nu e mentionat... nici macar in Termenii si conditiile bancii.
Mersi!

#50
unknown_35

unknown_35

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,850
  • Înscris: 20.05.2013
https://www.raiffeis...nt-de-economii/

Daca nu ai zero to sau premium comisionul e de 4 ron. Nu il recomand pentru sume mici, e cea mai sigura cale de a-ti pierde economiiile. Pt sume mari nu renteaza, dobanda de 0.4% / an e jenanta.

Daca il ai gratis in pachetul zero tot sau premuim poate fi folosit pt depunerea sumelor pe perioade scurte pana faci diverse plati planificate. Dar cam asta e tot.

#51
xenonhost

xenonhost

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 355
  • Înscris: 26.05.2009
Mi-am deschis si eu cont cu pachetul zero tot pe 12 august, am trimis 7000 lei in aceeasi zi si am fost taxat cu 7 lei pentru incasare. Azi am primit un telefon de la banca, contul a fost deschis in 12, dar pachetul zero tot a fost activat doar in 13. Oare merita sa fac o plangere la ANPC pentru cei 7 lei? Sau sa bag capul in nisip, ca strutul?

#52
vasiliuadrian

vasiliuadrian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 08.06.2006
Din câte îmi aduc aminte, undeva în termeni și condiții, la un asterix, se specifică faptul ca comisioanele sunt zero din ziua următoare deschiderii contului.

#53
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016

View Postxenonhost, on 19 august 2020 - 09:51, said:

Mi-am deschis si eu cont cu pachetul zero tot pe 12 august, am trimis 7000 lei in aceeasi zi si am fost taxat cu 7 lei pentru incasare. Azi am primit un telefon de la banca, contul a fost deschis in 12, dar pachetul zero tot a fost activat doar in 13. Oare merita sa fac o plangere la ANPC pentru cei 7 lei? Sau sa bag capul in nisip, ca strutul?
Vorbește cu ei pe chat, cel mai probabil se va rezolva amiabil.

#54
george_c_ro1

george_c_ro1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 326
  • Înscris: 02.04.2020
Salut,
Beneficiile intra in vigoare ziua urmatoare deschiderii pachetului de cont. Informatia apare in T&C.
Poti depune sesizare ca nu ai fost informat la deschiderea contului ( presupun in agentie ) si ne anunti si pe noi de rezultat .... :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate