Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 

ATENTIE POSESORI CARD RAIFFEISEN + CONT TOT ZERO

- - - - -
  • Please log in to reply
53 replies to this topic

#19
sforicel

sforicel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 30.03.2004

 fortzoso, on 05 iunie 2017 - 18:04, said:


Si ti-au dat banii inapoi ?

Sotiei da.

La mine a fost pe 31.05.2017 si am facut acum reclamatie la ei.

 rosix, on 05 iunie 2017 - 18:49, said:

Taxa anuala de administrare la card Raif de cumparaturi Mastercard nu e 0 prietene, e 40 de lei de pe timpul lui Burebista.
Citeste si tu cu atentie ce scrie in hartiile alea. Nu e nimic 0 lei pe lumea asta...

Cu optiunea zero tot e zero!

 radunic, on 05 iunie 2017 - 19:38, said:

1. Card de debit sau credit?
2. În contract ce scrie?

1 Debit
2 Pai de ce crezi ca ma supar, e scris clar ca e tot zero.

 bv01, on 05 iunie 2017 - 20:26, said:

Ce-i atât de special la BT?

Chiar, de ce?

#20
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,577
  • Înscris: 26.06.2010
la BRD am eu ca am prins oferta de Bank Friday , zero comision la incasare , zero comision de retragere si interogare bani de la un ATM BRD , zero comision Internet Banking , singura problema e ca nu poti sa transferi bani direct din Internet Banking ca trebuie sa ai si Mobile Banking cu Token.La BCR exista contul care are comision zero doar la interogare sold , retragere numerar si administrare cont.

#21
bila1000

bila1000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 12.08.2010
Ha ha cum s-a desumflat initiatorul, probabil nu a citit ce scria cu litere mici.
Am impresia ca si pe siturile bancilor sint in format pdf ,document cu taxe si comisioane practicate de banca.

#22
Erwin_Rommel

Erwin_Rommel

    Titlul membrului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,499
  • Înscris: 17.04.2017

 bv01, on 05 iunie 2017 - 20:26, said:

Ce-i atât de special la BT?

Au bomboniere pline de bomboane la ghiseuri.

Acum serios, de ce ma inghesuiti la pseudo-banci cu nume/proprietari straini iar pe cele cu nume romanesti le lasati pe langa, patriotilor?
Ma refer doar la Banca Transilvania, nu banca romaneasca, banca carpatina, banca de s..

La Banca Transilvania apreciez foarte mult ca au banci in toate orasele tarii+bancomate+roboti de plata. Plata in rate fara dobanda e intradevar fara dobanda si nu teapa ieftina+magazine afiliate. Cand platesc ma intampina angajati pregatiti si nu cu aere frantuzesti de latin plouat ca la BRD...si multe altele.

Edited by Erwin_Rommel, 06 June 2017 - 08:41.


#23
Nytro84

Nytro84

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 07.07.2016
O fi mai bine probabil pt persoane fizice la BT.
La firme isi incaseaza comision de minim 4 lei pt ca ti s-au virat niste bani in contul tau deci iau bani si de la cel care depune bani in contul tau si de la tine cel care primeste banii.
Eu am ales ING datorita motivelor prezentate mai sus plus daca fac minim 20 de cumparaturi cu cardul comision de intretinere al contului este zero dar na se percepe comision de 0,03 % cand scoti banii de la bancomat pe cand la BT era zero daca scoteai banii de la casierie.

#24
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,113
  • Înscris: 06.12.2012
@Erwin_Rommel

Eu chiar nu am nimic cu băncile românești. Chiar aș vrea să colaborez cu una, chiar mă interesează BT. Doar că momentan am niște avantaje destul de mari la Raiffeisen. Când o să vină BT cu ceva similar Raiffeisen Premium nici nu o să stau pe gânduri.

Până acum Raiffeisen are cea mai bună aplicație mobilă, aștept ceva de genul ăsta și de la BT. Menționez că la Raiffeisen am 0 pe linie la comisioane. Adică retrageri numerar de la orice bancomat din țară, administrare cont / card, emitere card, card EUR gratis etc.

#25
Erwin_Rommel

Erwin_Rommel

    Titlul membrului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,499
  • Înscris: 17.04.2017

 bv01, on 06 iunie 2017 - 09:12, said:

@Erwin_Rommel

Eu chiar nu am nimic cu băncile românești. Chiar aș vrea să colaborez cu una, chiar mă interesează BT. Doar că momentan am niște avantaje destul de mari la Raiffeisen. Când o să vină BT cu ceva similar Raiffeisen Premium nici nu o să stau pe gânduri.

Până acum Raiffeisen are cea mai bună aplicație mobilă, aștept ceva de genul ăsta și de la BT. Menționez că la Raiffeisen am 0 pe linie la comisioane. Adică retrageri numerar de la orice bancomat din țară, administrare cont / card, emitere card, card EUR gratis etc.
La segmentul online sunt foarte buni din cate am vazut si spui si tu, dar la ghisee sunt cozi interminabile, si in oras la mine sunt doua banci Raiffeisen...groaznic

#26
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,113
  • Înscris: 06.12.2012
Asta nu mă deranjează în mod special, am serviciul private banking gratuit, dar chiar și așa am alergie de mers la bănci pentru orice motiv. Adică eu calc în bancă de maxim 1-2 ori pe an. Fac totul on-line / mail.

#27
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,522
  • Înscris: 05.06.2009
initiator, exista si o explicatie : migrarea conturilor pe noile pachete s-a facut cu mici erori sau scapari. stai linistit, iti vei recupera banii, iar lucrurile vor intra pe un fagas normal.

#28
MMMMM

MMMMM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 04.09.2006

 spik1, on 05 iunie 2017 - 18:13, said:

Si ce banci recomanzi?!Posted Image

Eu am la ING de multi ani si comisioanele sunt chiar ZERO.
Cu unica conditie sa iti intre lunar in cont minim 700 ron si sa faci minim o cumparatura cu cardul (tot lunar).
Cand aveam la BRD ma ciupeau lunar de o suma cu 2 cifre; niste nesimtiti

Edited by MMMMM, 06 June 2017 - 12:26.


#29
sforicel

sforicel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 30.03.2004

 corinadaniela, on 06 iunie 2017 - 11:18, said:

initiator, exista si o explicatie : migrarea conturilor pe noile pachete s-a facut cu mici erori sau scapari. stai linistit, iti vei recupera banii, iar lucrurile vor intra pe un fagas normal.
Atunci cum de a mers corect ianuarie aprilie si in mai nu!?

Noutati de la Raiffeisen.
Din ianuarie pana in aprilie zero tot si in mai fara, ca asa vor muschii lor!
Banca de rah t.


Chiar ca o sa trec pe Ing urgent ca Raiff a luat-o razna.
Ori au fost si ei virusati si au pierdut din date...

#30
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,546
  • Înscris: 07.02.2003

 Erwin_Rommel, on 06 iunie 2017 - 08:36, said:

Au bomboniere pline de bomboane la ghiseuri.
Acum serios, de ce ma inghesuiti la pseudo-banci cu nume/proprietari straini iar pe cele cu nume romanesti le lasati pe langa, patriotilor?
Ma refer doar la Banca Transilvania, nu banca romaneasca, banca carpatina, banca de s..
Care banci romanesti ? Sau erai ironic...

BT are actionariat:
http://www.zf.ro/bur...lvania-14121326

#31
EPoX

EPoX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 18.01.2004
Salutare,
am cont si card, binenteles la Raiffeisen Bank de aproape 1 an de zile.

Odata cu activarea pachetului 0 tot, la inceput aveam niste nelamuriri precum ca desi beneficiam de zero tot, pe bancomat imi spuneau ca trebuie sa platesc comision la extragere, fiind pana la Raiffeisen la ING pentru mine era un pic ciudat pentru ca la ING nu plateam nimic daca scoteam bani din ING sau trimiteam bani din ING in ING  si din acest motiv am sunat la ei si mi-au raspuns super cool ca acel mesaj este informativ si ca in perioada urmatoare se actualizeaza si softul de la bancomate.

De cand ama cest pachet de 0 tot nu am mai platit nici un fel de comision al ei.

Singura chestie e atunci cand platesc in alta tara cu cardul, cel ami recent in Republica Moldova, platesc cu cardul, blocheaza suma si dupa cateva zile isi fac ei o actualizare de curs valutar si imi mai iau niste amruntis. IN rest nu am probleme.

Ce nelamurire am eu e alta, mi-am activat din aplicatia lor online d epe telefon un cont de economii "cont de economii bonus digital lei" si oricat ma chinui la ei pe site sau pe google, nu gasesc nimic despre acest tip de cont dar ce ma doare este ca nu stiu cat naiba e costul de administrare. (Comision administrare Se plateste in ziua de 31 lunar. (urmatoarea data de plata 31/07/2017))

Are idee careva?

#32
spik1

spik1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,634
  • Înscris: 12.08.2012
Nu poti sa-i suni, sa intrebi direct?!

#33
EPoX

EPoX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 18.01.2004

 spik1, on 23 iulie 2017 - 18:18, said:

Nu poti sa-i suni, sa intrebi direct?!

Buna intrebare.

Azi e duminica si call center-ul lor nu lucreaza astazi, plus ca roade curiozitatea pe moment.

#34
EPoX

EPoX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 18.01.2004

 EPoX, on 23 iulie 2017 - 17:40, said:

Ce nelamurire am eu e alta, mi-am activat din aplicatia lor online d epe telefon un cont de economii "cont de economii bonus digital lei" si oricat ma chinui la ei pe site sau pe google, nu gasesc nimic despre acest tip de cont dar ce ma doare este ca nu stiu cat naiba e costul de administrare. (Comision administrare Se plateste in ziua de 31 lunar. (urmatoarea data de plata 31/07/2017))

Are idee careva?

Quote

In cadrul aplicatiei Raiffeisen Online sau Raiffeisen Smart Mobile exista posibilitatea de a deschide un cont de economii in lei cu bonus de dobanda, numit contul de economii bonus DIGITAL.
Pentru contul de economii in lei deschis pe canale electronice, se acorda un bonus de dobanda de 0.10% fata de rata de dobanda standard.
Comisionul standard pentru acest tip de cont este de 4 Lei/luna sau 2 Lei/luna, daca la sfarsitul fiecarei zile bancare din luna calendaristica, soldul contului este egal sau mai mare de 3.000 Lei.
Daca este primul cont de economii deschis si beneficiati de pachetul Zero Tot, nu se va percepe comision lunar de administrare.


Mie mi se pare chiar tare treaba asta cu pachetul Zero TOT.

#35
EPoX

EPoX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 18.01.2004
Care a incercat treaba aia cu Western Union din Raiff online, pui codul din Western + tara de origine si iti baga banii automat pe cared? Functioneaza? Intra banii instant? Comisioane? Poate careva sa imi ofere detalii?

Multumesc.

#36
blotunga

blotunga

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,186
  • Înscris: 09.04.2008
Asta cu comisionul 0 se poate testa relativ simplu. Lași doar suma pe care vrei s-o scoți pe card și încerc s-o scoți pe toată. Dacă nu-ți dă voie, nu e zero.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate