Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Sa descarc FIFA 16?

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
f0rtat3u

f0rtat3u

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 27.10.2013
Salut! Am un laptop Lenovo G510 si vreau sa stiu daca imi merge Fifa 16. As vrea, daca se poate, un raspuns SIGUR, nu vreau sa-l cumpar, iar dupa sa ma trezesc ca nu imi merge. Tin minte ca mi-am descarcat demult fifa 15, si mergea putin in reluare, ceea ce nu ar fi trebuit. Laptopul are urmatoarele specificatii:

CPU Type
    Intel® Core™ i5-4200M CPU @ 2.50GHz
System Memory
    8 GB
Graphics Chipset
    AMD Radeon HD 8600/8700M
HDD
    1TB
Memory Bit Rate
    1.80 Gbps
Windows Version
    Windows 10 (64 bit)

#2
mihaiduban

mihaiduban

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,601
  • Înscris: 24.04.2010
http://systemreqs.com/ro/joc/fifa-16

#3
sSorsy

sSorsy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,360
  • Înscris: 24.03.2017
Daca ai pc potent da, descarca-l.

#4
red46

red46

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,549
  • Înscris: 06.03.2016
Ar trebui să meargă. Mai scade din detaliile jocului ca să nu ai probleme.

#5
petrenjel

petrenjel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 31.05.2017
Dupa ceea ce recomanda EA Sports ar trebui sa iti mearga sigur cu cerinte minime spre recomandate. Poate la FIFA 15 nu aveai ultimul update instalat la placa video de pe website-ul producatorului. Totusi cum a zis si red46 scade din setarile jocului inainte de rulare, mai exact din fifasetup, daca nu ma insel. Uite si o imagine. Practic de acolo - iti setezi rezolutia la cea a monitorului tau - rendering quality pe low - msaaaoptions pe off - in prima faza il poti limita la 30 de frame-uri - disable windows aero theme sa fie bifat.

Vezi cum iti merge si daca e okish atunci mai cresti putin nivelul la frame-uri.

Edited by petrenjel, 05 June 2017 - 16:19.


#6
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Nu exista demo gratuit sa vezi daca-ti merge ?

#7
petrenjel

petrenjel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 31.05.2017
^ Buna ideea, era un demo in Origin dar nu-l mai gasesc. Si oricum EA iti returneaza banii inapoi daca nu iti merge: click. Intr-adevar partea de suport ii cam de cacat dar in maxim 2 luni iti recuperezi banii.

#8
flaviuscr7

flaviuscr7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 05.05.2011
Am un HD 8750M cu i3 3rd Gen, iar FIFA 15 stiu ca mergea cam fortat. Iti recomand PES 2017 care merge doar la 60fps, ai echipele la zi, iar gameplay-ul mult mai aproape de realitate. Ai doar dezavantajul ligilor licentiate, dar ai UCL si Europa League.

Edited by flaviuscr7, 05 June 2017 - 18:08.


#9
petrenjel

petrenjel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 31.05.2017
La PES 2017 echipa nationala a Ungariei, de exemplu, are jucatori din liga a 2-a engleza. Si mai sunt cateva situatii de genul. Iar numele unor echipe, respectiv design-ul echipamentelor nu corespund cu realitatea.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate