Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 

Transfer date GoogleDrive

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
itheender

itheender

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 07.01.2016
Va Salut* Avem un PC vechi dar depanat hard/soft recent . Mai avem inca 2 terminale mobie Android .
Am incercat sa fac un Transfer de date , in mod special foto & video ,pentru a administra si salva datele in Google Drive .
Acest program f.util ,in special pentru ca poti lucra pe el cu Internetul oprit , nu ma ajutat inca :
Am luat-o babeste doar cu cateva poze dar tot m-am impiedicat la primul pas : E vorba de date transferate din PC Windows 7 .
Data creatiei pozelor e schimbata cu cea a transferului de date ! ?
Asta inseamna sa editez fiecare poza in parte si sa modific in Google Drive data creatiei .
E posibil ca pe cineva sa il intereseze data transferului dar ,pe majoritatea sigur ii intereseaza Data creatiei !
Daca a mai fost cineva in situatia mea si a reusit sa rezolve aceast lucru , Va Rog sa ma ajutati daca se poate cu un sfat sau Link util .
Sper sa intru mai des in viitor pe acest Forum ,unde sunt multe situatii interesante .

#2
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
fiind vb de foto si video, exista metadata pe care google drive nu le va modifica, asa ca totul este sa stii unde sa te uiti. datele crearii la care te referi tu sunt legitim modificate, pt ca acelea sunt atasate de fisier pe mediul de stocare si se schimba in consecinta.

#3
itheender

itheender

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 07.01.2016
Multumesc pentru raspuns Dany* Se pare ca am complicat singur situatia atunci cand ,am modificat titlul unei poze generat automat ,stergand anul/luna/ziua .
Data creatiei din titlu nu va trebui sa o mai editez de acum in colo .Voi lasa in titlu anul si luna adaugand un cuvant cu ce arata poza .
E clar,va trebui sa editez fiecare poza in parte din memoria PC ului reintroducand data in titlu .Apoi voi face transferul de date ...
Va doresc o vara frumoasa *

#4
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
@initiator

Google Drive nu este integrat in Windows 7 asa cum este OneDrive in Windows 8 sau superior. Google Drive este un serviciu online independent de S.O. Windows, iar clientul Google Drive pentru Windows este independent de aceasta versiune de Windows. Transferul de date nu ai precizat daca il faci prin intermediul aplicatiei web (care si ea este este independenta de S.O. Windows) sau prin intermediul clientului pentru Windows ori al altei aplicatii stand alone pentru Windows care integreaza un client pentru Google Drive.

Topicul neavand nicio legatura cu Windows 7 se va muta deocamdata pe Software.

Detalii despre fisier (cum ar fi data crearii unei poze) se pot consulta in orice versiune actuala de Windows prin click dreapta pe fisier, click pe Properties si click pe tabul Details.
In anumite versiuni de Windows este posibila inclusiv editarea datelor ExIf/ eliminarea metadata (cel putin partial).
Exemplu: https://www.windowsc...data-windows-10

Daca vrei sa vizualizezi direct astfel de informatii, sa le modifici sau sa stergi anumite date prin alte metode, atunci cauta un Exif viewer/ editor sau orice aplicatie care incude aceste caracteristici (de exemplu, un vizualizator/ editor photo mai avansat).

Edited by _-_, 04 June 2017 - 07:49.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate