Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nu gasesc un topic, un fel de caf...

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...
 CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 

Juventus vs Real Madrid - Marea finala UCL 2017

- - - - -
  • Please log in to reply
103 replies to this topic

#91
ramurel

ramurel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,944
  • Înscris: 12.07.2008
Mai era parcă vara și un campionat mondial al cluburilor...

#92
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
Asta e de anduranta si de promovare a fotbalului mai degraba asa ca nu l-am luat in considerare :).

#93
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Buffon e batran si lent. El nu sarea, se culca pe minge. Nu mai poate impinge in picioare. Cine-l mai acuza pe Cobrea ca a sarit in dorul lelii la golul doi al Concordiei, sa se uite cum a sarit Buffon la golul doi al Realului. Ala era parabil. Si chiar si primul intr-o anumita masura.

#94
petrenjel

petrenjel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 31.05.2017
^ Mai degraba golul 3 era parabil decat al doilea. La al doilea gol a fost si mingea deviata. Totusi la forta cu care a tras Casemiro putini portari puteau scoate o minge ca aia. Una peste alta sa nu uitam ca din echipa Realului au mai lipsit Bale si Pepe - atunci ar fi fost alta mancare de peste.

#95
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Secretul succesului, sa stai mult pe bara
https://www.theguard...ns-league-final

Edited by don_dannielo, 04 June 2017 - 11:21.


#96
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View Postpetrenjel, on 04 iunie 2017 - 11:05, said:

^ Mai degraba golul 3 era parabil decat al doilea. La al doilea gol a fost si mingea deviata. Totusi la forta cu care a tras Casemiro putini portari puteau scoate o minge ca aia. Una peste alta sa nu uitam ca din echipa Realului au mai lipsit Bale si Pepe - atunci ar fi fost alta mancare de peste.

Golul trei a fost vina fundasului care l-a lasat pe Ronaldo sa tasneasca. A fost tras puternic, de la distanta mica, portarul nu are ce face in cazul asta, doar daca are noroc si atacantul trage in el. La golul doi e culpabil pentru ca a sarit mult prea tarziu, cu sau fara deviere. Poate nici nu mai vede bine la distanta.

#97
valitudor

valitudor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,924
  • Înscris: 18.10.2003

View PostCoL00SaL, on 03 iunie 2017 - 22:42, said:

"Simulatorul" castiga.Posted Image

Ce simulator visezi? Cuadrado trebuie blamat pentru faza aia, nu Ramos

#98
petrenjel

petrenjel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 31.05.2017

View PostIon_de_la_Raion, on 04 iunie 2017 - 11:38, said:


Golul trei a fost vina fundasului care l-a lasat pe Ronaldo sa tasneasca. A fost tras puternic, de la distanta mica, portarul nu are ce face in cazul asta, doar daca are noroc si atacantul trage in el. La golul doi e culpabil pentru ca a sarit mult prea tarziu, cu sau fara deviere. Poate nici nu mai vede bine la distanta.

Is curios cati din portarii actuali de clasa ar scoate sutul ala deviat. Referitor la golul 3, cand a jucat cu Barca a scos 2 mingi tot asa pe principiul "distanta mica - sut puternic". Desi nu a fost chiar atat de puternic sutul daca te uiti atent ci mai degraba o usoara deviere cu latul. Era de aparat devierea aia. Da, e batran, i-a expirat timpul de a se arunca ca mata dupa ghemotoc, dar totusi, sa prinzi o finala de UCL la varsta lui cam e ceva... si anul trecut la EURO cu Germania ce meci bun a facut Buffon. Abia la penalty dupa multe lovituri au reusit sa bata nemtii.

#99
dasvik

dasvik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 31.03.2009

View Postdanmerezeanu, on 04 iunie 2017 - 08:00, said:

sper sa il văd pe Ibrahimovic refăcut și jucând la MU.

Nu stiu daca o sa ti se implineasca dorinta, inca nu i-a fost reinnoit contractul... si se pare ca are oferte de la alte echipe.


View Postramurel, on 04 iunie 2017 - 08:15, said:

Mai era parcă vara și un campionat mondial al cluburilor...

E si ala, dar abia prin decembrie. Si acolo joaca doar castigatoarea UCL, nu si EL - din Europa.

Cat despre subiectul "cat de agil mai e Buffon" nu stiu, dar am observat ca de foarte multe ori sunt laudati diversi portari care nu au primit gol timp de x minute / meciuri / etc. fara sa se tina seama si de jucatorii din fata lor. Daca fundasii si mijlocasii defensivi nu permit atacantilor adversi sa traga de prea multe ori la poarta, chiar si un portar care este bun, dar nu extraordinar, poate aparea ca find extrem de talentat. Fara indoiala ca trebuie sa ai pe cineva bun in poarta ca sa nu primesti gol, ca un portar care nu poate apara un sut trimis cu 2 km / h poate sa aiba in fata echipa formata din 10 cei mai buni fundasi din toate timpurile, tot o sa ia gol, dar pe de alta parte o defensiva eficienta usureaza cu mult munca unui portar si il poate face sa para mai bun decat este.

#100
ramurel

ramurel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,944
  • Înscris: 12.07.2008
Parerea mea e ca tocmai golul 3 era cel mai greu de scos, nu poti lua nici o decizie la un metru de locul loviturii, doar bafta daca avea sa ii vina in mana.

Si apropo de sporturile cu mingea, va recomand finala Champions league Final 4 la handbal masculin, ieri au fost cele doua semifinale si au fost 2 meciuri superbe, la limita infarctului, sport cu adevarat barbatesc, forta, contact, spectacol !

Finala e azi la 19, cea mica e cu vreo 2 ore mai devreme cred.

P.S. finala mica a inceput acum cateva minute

#101
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
Total de acord. Final 4-ul e de urmarit. Au fost niste semifinale ieri... o placere sa le vezi (ocazie cu care am constatat, din nou, cat de fizic a ajuns jocul de handbal).

View Postdasvik, on 04 iunie 2017 - 15:18, said:

Nu stiu daca o sa ti se implineasca dorinta, inca nu i-a fost reinnoit contractul... si se pare ca are oferte de la alte echipe.
Stiu si eu asta. Sper totusi ca perspectiva particparii directe in grupele CE sa reuneasca partile (adica MU sa ii propuna un contract nou lui Ibra - il merita - si Zlatan sa accepte sa continue cu MU). Vom trai si vom vedea :) Stiu si eu.... inca 3 trofee pentru Real? Ce-ar fi daca? In fine, macar supercupa Spaniei si tot m-as declara multumit :)

#102
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View Postdasvik, on 04 iunie 2017 - 15:18, said:

Nu stiu daca o sa ti se implineasca dorinta, inca nu i-a fost reinnoit contractul... si se pare ca are oferte de la alte echipe.




E si ala, dar abia prin decembrie. Si acolo joaca doar castigatoarea UCL, nu si EL - din Europa.

Cat despre subiectul "cat de agil mai e Buffon" nu stiu, dar am observat ca de foarte multe ori sunt laudati diversi portari care nu au primit gol timp de x minute / meciuri / etc. fara sa se tina seama si de jucatorii din fata lor. Daca fundasii si mijlocasii defensivi nu permit atacantilor adversi sa traga de prea multe ori la poarta, chiar si un portar care este bun, dar nu extraordinar, poate aparea ca find extrem de talentat. Fara indoiala ca trebuie sa ai pe cineva bun in poarta ca sa nu primesti gol, ca un portar care nu poate apara un sut trimis cu 2 km / h poate sa aiba in fata echipa formata din 10 cei mai buni fundasi din toate timpurile, tot o sa ia gol, dar pe de alta parte o defensiva eficienta usureaza cu mult munca unui portar si il poate face sa para mai bun decat este.

Pai da. Buffon a fost portar bun, dar i-a trecut vremea. Ca lui Cassillas. Eu nu-l suport pe Buffon ca demult am jucat contra Italiei si a spus ca echipa Romaniei e slaba.

Grobbelaar a fost foarte bun in poarta Liverpool-ului, dar la nationala Zimbabwe lua un sac de goluri, ca nu avea fundasi.

#103
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
In reluare acum pe sport.ro

#104
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/kwtxhNUENt8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Ion_de_la_Raion, 08 June 2017 - 16:38.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate