Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Grillo sau BCS (motocultor)

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
moraw

moraw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 398
  • Înscris: 10.06.2013
Buna ziua, doresc sa imi achizitionez un motocultor Grillo sau BCS, ce experiente ati avut cu fiecare sau ambele?

Grillo G85D sau BCS 728, intre aceste doua modele vreau sa aleg.

Multumesc.

#2
ruhu

ruhu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 05.11.2008
Buna ziua, am un Grillo G85D de cinci ani si nu am avut nici o problema cu el. L-am folosit si ca motocultor si ca si cositoare si intotdeauna si-a facut treaba cu brio.

#3
moraw

moraw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 398
  • Înscris: 10.06.2013
Sunteti multumit de cum prelucreaza solul?

Nu am lucrat personal cu niciunul..dar din ce am vazut in diferite clipuri pe youtube parca bcs-ul lasa mai maruntit solul.

Solul meu este luto-argilos.

#4
ddaannii

ddaannii

    Haiduc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 26.04.2011
Cumpara-l pe cel care are greutatea proprie mai mare.
Vezi și de service, sa nu fii nevoit sa-l trimiți la sute de km, deși nu cred ca e cazul.
Dacă mai e și diesel e un plus.
La specificații sunt aproximativ identice cu mici diferențe.
Oricare ai alege dintre ele sunt motocultoare fff fiabile.
Eu mi-as lua bcs, se pare ca masa proprie e mai mare.

#5
Felix91

Felix91

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 29.07.2017
Salut am și eu un bcs 740 motor honda 390 gx,sunt foarte mulțumit de el am cositoare 120 și freza și plug și grebla pe curea molon 120.eu Lam luat din Italia și inițial vroiam un motor disel dar mia spus ca la cosit lama se ridica din causa greutați motorului superioare respectiv acelui pe benzina depinde unde îl folosești mai mult la cosit sau la fresa dacă ai solare Îți convine sa iei disel dacă îl folosești mai mult la così ca mine il pe benzina.consuma foarte puțin dacă ști sa îl folosești nu trebuie turaT tare .oricum parerea mea este ori bcs ori grillo tot aceleași motoare au și mecanica e asemănătoare depinde la ce îl folosești mai mult .baftă

#6
babonatale

babonatale

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 20.09.2015
Daca tot

 Felix91, on 30 iulie 2017 - 18:50, said:

Salut am și eu un bcs 740 motor honda 390 gx,sunt foarte mulțumit de el am cositoare 120 și freza și plug și grebla pe curea molon 120.eu Lam luat din Italia și inițial vroiam un motor disel dar mia spus ca la cosit lama se ridica din causa greutați motorului superioare respectiv acelui pe benzina depinde unde îl folosești mai mult la cosit sau la fresa dacă ai solare Îți convine sa iei disel dacă îl folosești mai mult la cosĂŹ ca mine il pe benzina.consuma foarte puțin dacă ști sa îl folosești nu trebuie turaT tare .oricum parerea mea este ori bcs ori grillo tot aceleași motoare au și mecanica e asemănătoare depinde la ce îl folosești mai mult .baftă
daca tot spui ca ai spune-mi si mie cat ai dat si de unde ai luat din italia ca as vrea si eu unul si daca e capabil sa si tragă brazde...multumesc

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate