Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 

'17 Mazda3 G120 AT Revolution

- - - - -
  • Please log in to reply
915 replies to this topic

#37
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,042
  • Înscris: 02.09.2005

View Postmufasa, on 08 iunie 2017 - 07:57, said:

Si garantia Posted Image ...
iti zic in privat daca vrei sa stii :)
thank god, in romania nu a fost semnalata nicio problema la motoarele astea pe benzina, din 2014 pana acum

#38
farausername

farausername

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,661
  • Înscris: 04.01.2017
Da-o in 3,14 masii de garantie, avand in vedere ca este acelasi motor, doar softul difera pe ele, nu are ce sa pateasca! Asa ca fapt divers si daca iti montezi senzori de parcare sau alarma iti pierzi garantia daca nu o faci in reprezentanta. O aberatie ilegala fiindca legea stipuleaza ca beneficiezi de garantie, nu zice ca trebuie sa repari masina in reprezentanta, zice in service autorizat, dar na asa e la noi....multe gaste, multi vanatori!

Edited by farausername, 08 June 2017 - 08:09.


#39
mufasa

mufasa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,011
  • Înscris: 02.12.2014
Asa este, tot felul de aberatii maxime (ce are senzorul de parcare cu motorul de exemplu !!!), dar e pacat sa pierzi garantia intregii masini (nu numai a motorului), mai ales in ziua de azi cand garantiile s-au marit iar calitatea a scazut.

View Postjericho, on 08 iunie 2017 - 08:00, said:

iti zic in privat daca vrei sa stii Posted Image
Daca stii reteta la modul general, da, te rog, pentru Mazda in particular cred ca alliN ar fi interesat.

#40
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,042
  • Înscris: 02.09.2005
Cauta pe net Andrei AMC Brasov :)

Edited by jericho, 08 June 2017 - 08:34.


#41
andrew1980

andrew1980

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 858
  • Înscris: 01.10.2008
Ca si propietar de leon combi FR model 2016...nu este o masina rea , dar la interior are niste plastice de toata jena, la 40 000 km am deja scartaieli din mai multe elemente. La interior doar volanul de piele sport si scaunele sport FR sunt intr-adevar bune, in rest la interior sub orice din catgoria sa din pacate. Trebuie sa recunosc imi place in continuare la nebunie acest Mazda 3, dar nu as putea sa trec personal peste lipsa portbagaj mare si timpul de asteptare ca la un Ferrari... Sa-l folosesti cu placere si m-am abonat la acest topic :)

#42
wolfydRg

wolfydRg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,016
  • Înscris: 20.06.2005
Frumoasa masina, sa o stapanesti sanatos si la cati mai multi km fara probleme.

Edited by wolfydRg, 08 June 2017 - 09:38.


#43
farausername

farausername

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,661
  • Înscris: 04.01.2017
Parca ai cochetat cu Mazda la achizitie, sau nu retin eu?
Din pacate pe M3 nu gasesti combi,macar daca o faceau cu haion ca rapidul ca noua pe aici prin lumea a treia ne place sa caram diverse shituri si facem asta cu daily use car, nu putem sa luam un jaf sa il hamalim, ne place una cu da' toate!

#44
petman

petman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,861
  • Înscris: 28.11.2001
Ma bag si eu in seama dar am facut azi drive test cu Mazda 3 120CP sedan modelul fara facelift. Manuala, ca nu aveau automata (desi eu asta vreau). Cat de misto poate sa sune motorul dupa ce trece de 4k rpm. Si cat de liniar trage masina.
Mda, desi eram hotarat pe SX4 (cu avans platit) tare imi e ca ma sucesc pe Mazda 3 sedan. Desi la termen de livrare octombrie cam ti se lungesc urechile.

#45
alliNdanuTz

alliNdanuTz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,804
  • Înscris: 12.06.2010
Incearca sa intrebi pe la toti dealerii daca au ceva cu termen de livrare mai scurt, cineva a gasit una care ajunge in Iulie la Braila, un sedan automat. Poate ai si tu noroc :)

#46
tatalor51

tatalor51

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,316
  • Înscris: 01.01.2014

View Postpetman, on 28 iunie 2017 - 18:19, said:

Ma bag si eu in seama dar am facut azi drive test cu Mazda 3 120CP sedan modelul fara facelift. Manuala, ca nu aveau automata (desi eu asta vreau). Cat de misto poate sa sune motorul dupa ce trece de 4k rpm. Si cat de liniar trage masina.
Mda, desi eram hotarat pe SX4 (cu avans platit) tare imi e ca ma sucesc pe Mazda 3 sedan. Desi la termen de livrare octombrie cam ti se lungesc urechile.
Te inteleg :) Vezi ca BDT e posibil sa mai aiba precomandate cu livrare mai rapida, poate se potriveste ceva cu ceea ce vrei tu, nu strica sa intrebi. Aveau cateva in mai cand am facut eu test drive, inclusiv cu automata.

#47
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postpetman, on 28 iunie 2017 - 18:19, said:

Ma bag si eu in seama dar am facut azi drive test cu Mazda 3 120CP sedan modelul fara facelift. Manuala, ca nu aveau automata (desi eu asta vreau). Cat de misto poate sa sune motorul dupa ce trece de 4k rpm. Si cat de liniar trage masina.
Mda, desi eram hotarat pe SX4 (cu avans platit) tare imi e ca ma sucesc pe Mazda 3 sedan. Desi la termen de livrare octombrie cam ti se lungesc urechile.

Scuza-ma ca te intreb dar mai exista ca masini de drive test la dealeri modele Mazda 3 fara facelift ?
Mi se pare total aiurea sa faci drive test pe o masina care nu se mai fabrica de aproape 1 an

Edited by MembruAnonim, 28 June 2017 - 19:58.


#48
petman

petman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,861
  • Înscris: 28.11.2001
La Iași. Eu am mers setat pe cx3 ca am văzut cateva prin oras si mi-au plăcut pe exterior. Dar interiorul e mic rau si cu 2 kinderi nu prea merge. Si am văzut Mazda 3.

#49
alliNdanuTz

alliNdanuTz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,804
  • Înscris: 12.06.2010
CX3 este mic pentru ca este facut pe platforma de Mazda 2.

#50
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postpetman, on 28 iunie 2017 - 18:19, said:

Ma bag si eu in seama dar am facut azi drive test cu Mazda 3 120CP sedan modelul fara facelift. Manuala, ca nu aveau automata (desi eu asta vreau). Cat de misto poate sa sune motorul dupa ce trece de 4k rpm. Si cat de liniar trage masina.
Mda, desi eram hotarat pe SX4 (cu avans platit) tare imi e ca ma sucesc pe Mazda 3 sedan. Desi la termen de livrare octombrie cam ti se lungesc urechile.

Daca ne raportam la termenul de livrare este chiar bine; eu am dat comanda pentru o Mazda 3 pe 28.04.2017 si am termen de livrare septembrie
Vezi ca Arian Vest Bucuresti aveau precomandate , nu stiu daca au cutie automata; merita un telefon(DACA VREI CEVA AMANUNTE DISCUTAM IN PRIVAT)
Deasemenea incearca si la BDT

#51
petman

petman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,861
  • Înscris: 28.11.2001
Cu scuzele de rigoare ca ma bag peste topicul omului - cu impresiile proaspete dupa testul de ieri m-am dus astazi sa ma dau cu SX4 din nou. L-am fugarit vreo 60 km pe mai multe tipuri de drum si concluzia neveste-mii (ca ea o sa conduca mai mult masina) si a mea e sa incepem sa cautam o Mazda cu livrare mai repede. Felul in care te simti in Mazda si felul in care se conduce - factor hotarator.
Multumesc de gazduire Posted Image

#52
andrew1980

andrew1980

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 858
  • Înscris: 01.10.2008
Eu am condus si si, de fapt SX4 nou nout cu 1100 km la bord acum o saptamana, sincer mi s-a parut foarte slabut ca si interior, iar acel motor 1.6 aspirat de 120 CP mie personal mi s-a parut gatuit tot timpul, mai demult numai motoare pe benzina fara turbo am avut dar alea daca retrogradai urcau in ture usor...asta urca greoi in orice treapta... Mazda l-am testat in 2015 inca inainte de facelift si mi-a lasat o impresie mult mai buna atat la interior materiale, dar mai ales la motorizare.

#53
alliNdanuTz

alliNdanuTz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,804
  • Înscris: 12.06.2010

View Postpetman, on 29 iunie 2017 - 16:23, said:

Cu scuzele de rigoare ca ma bag peste topicul omului - cu impresiile proaspete dupa testul de ieri m-am dus astazi sa ma dau cu SX4 din nou. L-am fugarit vreo 60 km pe mai multe tipuri de drum si concluzia neveste-mii (ca ea o sa conduca mai mult masina) si a mea e sa incepem sa cautam o Mazda cu livrare mai repede. Felul in care te simti in Mazda si felul in care se conduce - factor hotarator.
Multumesc de gazduire Posted Image
Felicitari pentru alegere Posted Image
Chiar daca e topic-ul meu, tine-ne la curent daca gasesti, cum, ce fel, etc Posted Image

#54
alliNdanuTz

alliNdanuTz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,804
  • Înscris: 12.06.2010
3 luni, 3 saptamani, 9500km si mai urmeaza  Posted Image  
Tocmai am facut un drum de ~1000KM, Galati - Bucuresti - Curtea de Arges - Transfagarasan - Sibiu - Brasov - Galati.
In Curtea de Arges recomand Restaurantul Domnesc, este pe stanga chiar cum intri in centru, mancare foarte buna Posted Image
Din nou, recomand Jacob Grillhouse in Sibiu Posted Image
Saptamana asta sper sa imi fac timp sa aplic masinii JetSeal + Top Coat, am vrut saptamana trecuta inainte sa plec dar cum vremea a fost destul de urata, nu mi-am batut capu'.
Las si niste poze Posted Image

Attached Files


Edited by alliNdanuTz, 31 July 2017 - 06:44.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate