Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...
 

Romanii au talent sau Romanii au Mila

- - - - -
  • Please log in to reply
76 replies to this topic

#37
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017
Iulian Chifu, analist politic, a făcut un scurt comentariu după ce Lorelai Moșneguțu a câștigat marele premiu: "Pro TV cred ca-si bate joc de lume si de spectatori... Cand ai un castigator evident... e ostentativ sa procedezi astfel... Romanii au talent... Doamne! Cu tot respectul si compasiunea fata de nenorocirea fetei scoasa in prim plan..."

P.S. @meizu, da am vazut...

Attached Files


Edited by YourFan, 03 June 2017 - 13:36.


#38
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,805
  • Înscris: 10.12.2006

View PostYourFan, on 03 iunie 2017 - 13:18, said:

P.S. Observ ca este mare revolta pe facebook, dar ma intreb cine a votat-o pana la urma
Uite ca altii nu sunt de acord  dcnews ro/poll

Edited by Mizu, 03 June 2017 - 13:34.


#39
Purpura

Purpura

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,818
  • Înscris: 14.02.2014

View Postbogdan181180, on 03 iunie 2017 - 13:27, said:

Talentul te nasti... aptitudinea o obtii. Concursul ar trebui sa se numeasca "Romanii au aptitudini"... peste 90% din concurenti cu ce s-au prezentat in toate sezoanele ... am avut de a face cu APTITUDINE

Nimeni nu se naste cu talent.

#40
high_energy

high_energy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,366
  • Înscris: 18.05.2017

View PostClaudiu998, on 03 iunie 2017 - 13:22, said:

Bine ca nu mi-am irosit vreo 20 de ore din viata uitandu-ma si la sezonu asta. Din ce in ce mai praf, mai slab...ca intotdeauna.
Sa faca audienta, sa vina banu. Aia 120.000 si alti 10.000 sunt apa de ploaie fata de cat au castigat in total din tot sezonu. Si paremise sunt 7 Posted Image
Copila aia a mai fost la un concurs mult mai low cost...si n-a luat nimic.
Nu ăsta e talentul Romaniei, e mila. Din ce am vazut la reluari, ea canta vreo 10% in rest playback. Sunetistii au dat drumu la toata melodia, nu doar instrumentalu si ea in 3 minute a scos 20 de cuvinte.
Sunt multe canale(majoritatea) cu emisiuni jalnice, pierdere de timp, dar toate porcariile astea doar de pe pro tv (ca mai sunt si pe alte posturi) sunt facute doar sa scoata bani. Cat de prost si batut in cap sa dai banu de la tine pentru unu pe care nici nu-l cunosti. Uite cine danseaza, romanii are telente si mai sunt..
Mai era o tanara in finala care avea voce. O avea...dar de ce nu s-a dus la x factor sau vocea Romaniei? De preselectii trecea dar mai incolo Posted Image
s-a si vazut la un moment intr-un cadru ca ceea ce a desenat ea acolo era deja trasat cu creion. ca la cartile de colorat. cel putin asa mi s-a parut mie. daca gresesc....scuze.
altfel ai dreptate la o emisiune cauti mereu surpriza. ce am vazut sezonul asta a fost totala plictiseala. exceptand prestatiile unor concurenti foarte buni. insa juriul in afara de cateva replici destul de inteligente nu a oferit decat replici reciclate de la un sezon la altul despre "vointa, talent , putere de munca etc etc". zici ca erau ceausescu cu rezistenta de monolit. plus concurenti care ...aceleasi chestii...cel putin unii. nu tu coregrafie mai spectaculoasa, 3 bataieli, niste dansuri sterile etc etc. imi placusera aia cu beat box-ul insa au fost repede scosi din concurs de votantii de tot felul de alte talente. m-am saturat de asemenea de grupuri de break dance sterile rau. sau dans  hip hop/r'n'b  fara pic de coregrafie calumea.

#41
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017
Parca vad ca la urmatorul sezon din ''Romanii au cazuri sociale'' se prezinta unu' fara cap si incepe a canta Posted Image

Edited by YourFan, 03 June 2017 - 13:40.


#42
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002

View PostYourFan, on 03 iunie 2017 - 12:57, said:

De departe cel mai bun talent de aseara

Nu stiu ce a fost atat de bun, break dance pe muzica romaneasca, si aia "electronizata", pur kitsch, personal mi-a placut mai mult George Aghinea, o voce placuta, aducea un pic cu Michael Jackson, dar daca romanii au ales Lorelai......asta este

Edited by Platon, 03 June 2017 - 13:41.


#43
Erwin_Rommel

Erwin_Rommel

    Titlul membrului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,499
  • Înscris: 17.04.2017
Sincer, merita mai mult decat Bretanca aia, care o participat la n concursuri pana la Romanii au Talent, culoarea Bretancei dovedea ca provine dintr-o anumita natie de cersetori (nu mai spun numele).

#44
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002

View PostYourFan, on 03 iunie 2017 - 13:18, said:

P.S. Observ ca este mare revolta pe facebook, dar ma intreb cine a votat-o pana la urma

Impotriva guvernului nu e nici o revolta? doar impotriva unei copile care a cantat? de ce nu va duceti si voi copii acolo sa cante ? suntem invidiosi si carcotasi pe cei care ajung sus

#45
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017

View PostErwin_Rommel, on 03 iunie 2017 - 13:42, said:

Sincer, merita mai mult decat Bretanca aia, care o participat la n concursuri pana la Romanii au Talent, culoarea Bretancei dovedea ca provine dintr-o anumita natie de cersetori (nu mai spun numele).
Dar americanii au avut grija de ea in finala :D

#46
high_energy

high_energy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,366
  • Înscris: 18.05.2017

View Postbogdan181180, on 03 iunie 2017 - 13:27, said:

Talentul te nasti... aptitudinea o obtii. Concursul ar trebui sa se numeasca "Romanii au aptitudini"... peste 90% din concurenti cu ce s-au prezentat in toate sezoanele ... am avut de a face cu APTITUDINE
exagerezi cu procentul. in principiu erau destui/destule care cantau bine sa zicem intr-adevar ceea ce e o aptitudine insa nu un talent deosebit. care acestia au trecut in etapa urmatoare tocmai pentru a mari suspansul. la fel si cu alte grupuri/ alti concurenti. am avut destui cu break dance/dans popular/cantat din diverse chestii. care cam aceleasi lucrurii in fiecare sezon. insa observ ca in finala n-au ajuns  nici unul din acestea. probabil au hotarat ca finala sa fie totusi mai provocatoare. era parca nu stiu daca la romanii au talent, o fata care canta din n chestii ciudate. si n-a ajuns nici macar in semmifinale parca.
cel mai mult din toate sezoanele mi-a placut in nu mai stiu ce sezon cand a venit o pictorita in nisip sau asa ceva. super tare. si n-a luat finala. sau nenea ala cu show-ul cu umbrele. sezonul asta nimic din toate astea.
altfel un/o lipsit/lipsita de talent clar ba chiar din contra nici cu exersarea aptitudinii nu poti obtine ceva cat de cat palpabil. sunt insa destui care au talent well la un nivel mediu insa care compensat cu ceva lucru pot ajunge asa un fel de star regional sau ceva. sau un fel de locul 3/ mentiune.

#47
Erwin_Rommel

Erwin_Rommel

    Titlul membrului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,499
  • Înscris: 17.04.2017
Eu nu inteleg de ce nu s-a dus la Vocea Romaniei Junior, doar avea sanse sigure sa castige fara efort.

#48
high_energy

high_energy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,366
  • Înscris: 18.05.2017

View PostPurpura, on 03 iunie 2017 - 13:36, said:


Nimeni nu se naste cu talent.
zau? ai nu ma innebuni...pai daca e asa numai din exersare inseamna ca toti ne putem duce la toaleta , ne fortam umpic , ne zicem in cap "sa am capul lui einstein, sa am capul lui einstein" si de a doua zi gata , ne apucam de astrofizica sau fizica particulelor la energii inalte.
exista o limita clara trasata de natura. exercitiul ajuta dar nu chiar atat.

View PostPlaton, on 03 iunie 2017 - 13:41, said:

Nu stiu ce a fost atat de bun, break dance pe muzica romaneasca, si aia "electronizata", pur kitsch, personal mi-a placut mai mult George Aghinea, o voce placuta, aducea un pic cu Michael Jackson, dar daca romanii au ales Lorelai......asta este
si mie ok ww mi s--au parut plictisitori. ma asteptam de la ei la niste elemente ceva mai suprinzatoare. ca parca asa zice teoria ca de la etapa la etapa incerci sa vii cu altceva mai surprinzator. altfel unde e noutatea? la fel si aeros sau cum le zicea. run to infinity cam tot la fel.

#49
Gaby_M

Gaby_M

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,686
  • Înscris: 29.04.2014
Dupa ce am vazut cine a cistigat prima editie, nu am mai urmarit aceasta emisiune. Totusi, din informatiile pe care le am la romanii au talent nu conteaza talentul. Cistigatorul se alege dupa alte criterii.

Edited by Gaby_M, 03 June 2017 - 13:57.


#50
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,260
  • Înscris: 06.07.2007

View PostYourFan, on 03 iunie 2017 - 13:18, said:

P.S. Observ ca este mare revolta pe facebook, dar ma intreb cine a votat-o pana la urma
asa era revolta pe facebook si cand a iesit psd-ul. Nimeni nu a votat dar ei au iesit. La fel cu Trump...

#51
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017

View PostPlaton, on 03 iunie 2017 - 13:43, said:

Impotriva guvernului nu e nici o revolta? doar impotriva unei copile care a cantat? de ce nu va duceti si voi copii acolo sa cante ? suntem invidiosi si carcotasi pe cei care ajung sus
Nu-i vina, te inteleg. Pana la urma esti doar un simplu sustinator, acum imi dau seama cine a votat-o.

P.S. Avatarul tau este foarte sugestiv

Edited by YourFan, 03 June 2017 - 14:16.


#52
high_energy

high_energy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,366
  • Înscris: 18.05.2017

View Postdan1980_25, on 03 iunie 2017 - 13:56, said:

asa era revolta pe facebook si cand a iesit psd-ul. Nimeni nu a votat dar ei au iesit. La fel cu Trump...
mai stii cum numara voturile astia de la protv. pe sarite poate ca la abdomene la scoala cand ne numarau colegii si bagau de la ei Posted Image Posted Image Posted Image

#53
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,260
  • Înscris: 06.07.2007

View PostPurpura, on 03 iunie 2017 - 13:36, said:

Nimeni nu se naste cu talent.
asta inseamna ca prin intermediul antrenamentelor, un tip care anterior canta fals, ar putea ajunge tenor de renume?
Sau crezi ca daca te antrenezi de 10 ori mai mult decat Messi, asa cam in 20 de ani, vei fi mai bun ca el?

Edited by dan1980_25, 03 June 2017 - 14:41.


#54
Claudiu998

Claudiu998

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 02.09.2016
Citez un comment de pe facebook:
"am vazut un om fara o mana care canta impecabil la acordeon. Ii spun sa vina cu mine la romanii au talent. Castigam sezonul 8 si facem 50/50"

Daca tot vrea pro tv-ul ceva originalitate...sa schimbe numele ala patetic. "Romanii handicapati au talent"
Si cine ofera premiul de 120.000? Telekom? astia cica sunt pe faliment de cateva luni si tot vor sa se retraga.
Oricum toti sunt o apa si un pamant, dar alege-l domne' pe ala care e cel mai putin infect de prostie, pe ala care "plange cel mai putin de mila" in fata camerelor doar doar sa-l votezi si pe ala "mai bun"

Edited by Claudiu998, 03 June 2017 - 14:46.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate