Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Romanii au talent sau Romanii au Mila

- - - - -
  • Please log in to reply
76 replies to this topic

#1
sSorsy

sSorsy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,360
  • Înscris: 24.03.2017
Ce parere aveti despre castigatoarea de aseara? Dupa tot efortul depus, baietii de la Ok World Wide meritau sa castige, pana la urma romanii au talent este un concurs de talente.

Edited by sSorsy, 03 June 2017 - 12:02.


#2
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,295
  • Înscris: 13.01.2011
Părerea ta :P

#3
sSorsy

sSorsy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,360
  • Înscris: 24.03.2017
De asta suntem la dezbateri.

Asa a fost si in primul sezon, Adrian Tutu a iesit castigator. In cativa ani, a dat ''faliment''.

#4
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,295
  • Înscris: 13.01.2011
Latura economică și priceperea lor în afaceri nu fac obiectul discuției.

#5
prisonbreak

prisonbreak

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,209
  • Înscris: 15.05.2007
Oricine ar fi castigat, s-ar fi gasit motive pt a fi contestat. E in firea lucrurilor :).

Altfel, a fost o finala slaba, au fost numere din semifinale si chiar din preselectii mai bune.

#6
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,054
  • Înscris: 10.09.2005
Eu zic ca merita. Nu zic ca nu meritau si altii insa din pacate, castiga doar unul. Oricum nu stiu cati dintre cei normali si care comenteaza negativ despre fata asta, ar reusi sa treaca mai departe si sa se descurce asa cum face ea, daca maine s-ar trezi in aceeasi situatia cu a ei. Probabil putini, probabil toti, nu stiu, va las pe voi sa judecati.

#7
User107

User107

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 990
  • Înscris: 13.01.2017
Or fi avut trac in finala.

#8
bogdan181180

bogdan181180

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 924
  • Înscris: 01.04.2017
Finala de ieri mi-a aratat inca o data ca-n Romania merge cu POMANA si cu MILA. Ca parinte sa aduci copilu ala cu un GRAV HANDICAP, sa-l pui sa-si arate "talentul"... si sa te imbogatesti de pe urma lui luand marele premiu.... mi se pare cea mai mare lipsa de dispret la adresa acelui copil. Oricat de talentat ar fi acel copil, ca parinte al acelui copil este acelasi lucru ca a parintelui betivan de la sat care traieste din alocatia de copil.... copilu ala sa faca ceva si tu sa te bucuri ca parinte ca-ti aduce bani in casa. PUNCT...

Edited by bogdan181180, 03 June 2017 - 12:44.


#9
high_energy

high_energy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,366
  • Înscris: 18.05.2017
mai bine decat sa o chinuie inutil asa doar pentru a arata ca vezi doamne ce face munca si efortul mai bine isi faceau mila aia de la telepom si ii cumparau fetii 2 proteze din alea super ultra....

#10
bogdan181180

bogdan181180

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 924
  • Înscris: 01.04.2017

View Posthigh_energy, on 03 iunie 2017 - 12:40, said:

mai bine decat sa o chinuie inutil asa doar pentru a arata ca vezi doamne ce face munca si efortul mai bine isi faceau mila aia de la telepom si ii cumparau fetii 2 proteze din alea super ultra....
Copila aceasta din cate retin, PARCA am mai vazut-o si pe Antena 1 la "Next Star". Acolo nu a castigat nimic si ce si-au zis parintii... hai sa o chinuim si la PROTV...si culmea... chinul ei a castigat marele premiu. Sa nu-mi spuneti mie ca acel copil este ULTRA FERICIT ca a castigat cu "putinele ei puteri" acel premiu pentru "parvenitii aia de parinti". Respect 100% acel copil... mi-e scarba de parintii lui. Cat sa te duca capul, ca parinte, sa inscrii acel copil la un astfel de concurs?..oricat de talentat ar fi el, apreciez mie in suta valoarea acelei fetite... NU AI VOIE CA PARINTE SA FACI ASTA.... unii poate apreciaza TALENTUL ei da' FITI CONVINSI ca.... SI MAI MULTI RAD DE EL.....  PUNCT

PS- Protectia Copilului ar trebui sa se sesize din oficiu ca acei parinti a fost supus la niste eforturi IMENSE pentru boala ei. Nu a fost concurs pentru "persoane cu handicap talentate" ca sa aibe cea mai mica JUSTIFICARe pentru gestul lor.

Edited by bogdan181180, 03 June 2017 - 12:50.


#11
sSorsy

sSorsy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,360
  • Înscris: 24.03.2017
Daca ar fi dupa ei, ar trimite-o si la America's got talent. Cum s-a intamplat cu Bretan.

Edited by sSorsy, 03 June 2017 - 12:50.


#12
bogdan181180

bogdan181180

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 924
  • Înscris: 01.04.2017

View PostsSorsy, on 03 iunie 2017 - 12:49, said:

Daca ar fi dupa ei, ar trimite-o si la America's got talent. Cum s-a intamplat cu Bretan.
NU am ce sa mai comentez, parinti de joasa speta... sa profiti de handicapul copilului tau si de mila publicului sa iei MARELE PREMIU... si fie vorba intre noi... au fost altii si mai talentati care ... daca nu era pomana PROTEVISTA ... castigau LEJER marele premiu. Asta este... PROTVul inca o data prmoveaza in Romania ... "handicapul si pomana" acestui popor... nu TALENTUL.

PS_ In urma cu cateva sezoane mai ajunsesera in finala alti "oameni cu probleme"... gigel frone si tudorel popa. Sa fie acest concurs un motiv de batjocura la adresa poporului roman sau CHIAR astea ne sunt ...TALENTELE?...chiciul suprem este hip-hoperul plm.... adrian tutu care REALITATEA i-a aratat care-i este valoarea si talentul   http://www.cancan.ro...la-focsani.html

Edited by bogdan181180, 03 June 2017 - 12:57.


#13
high_energy

high_energy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,366
  • Înscris: 18.05.2017

View Postbogdan181180, on 03 iunie 2017 - 12:43, said:

Copila aceasta din cate retin, PARCA am mai vazut-o si pe Antena 1 la "Next Star". Acolo nu a castigat nimic si ce si-au zis parintii... hai sa o chinuim si la PROTV...si culmea... chinul ei a castigat marele premiu. Sa nu-mi spuneti mie ca acel copil este ULTRA FERICIT ca a castigat cu "putinele ei puteri" acel premiu pentru "parvenitii aia de parinti". Respect 100% acel copil... mi-e scarba de parintii lui. Cat sa te duca capul, ca parinte, sa inscrii acel copil la un astfel de concurs?..oricat de talentat ar fi el, apreciez mie in suta valoarea acelei fetite... NU AI VOIE CA PARINTE SA FACI ASTA.... unii poate apreciaza TALENTUL ei da' FITI CONVINSI ca.... SI MAI MULTI RAD DE EL.....  PUNCT

PS- Protectia Copilului ar trebui sa se sesize din oficiu ca acei parinti a fost supus la niste eforturi IMENSE pentru boala ei. Nu a fost concurs pentru "persoane cu handicap talentate" ca sa aibe cea mai mica JUSTIFICARe pentru gestul lor.
astfel de chinuri sunt poate potrivite pentru emisiuni gen supravietuitorul. unde unii, in putere, sanatosi, si sub totalul lor acord isi asuma suferintele indurate

View Postbogdan181180, on 03 iunie 2017 - 12:53, said:

NU am ce sa mai comentez, parinti de joasa speta... sa profiti de handicapul copilului tau si de mila publicului sa iei MARELE PREMIU... si fie vorba intre noi... au fost altii si mai talentati care ... daca nu era pomana PROTEVISTA ... castigau LEJER marele premiu. Asta este... PROTVul inca o data prmoveaza in Romania ... "handicapul si pomana" acestui popor... nu TALENTUL
chestia ca a castigat un premiu e buna. adica merita sa primeasca niste bani. insa..
1 banii aia trebuie sa se duca in primul rand pe o proteza din aia ....am vazut pe discovery si N geographic....unele care in mod electric citesc nervii si fac totul
2 sa pui pe cineva sa se chinuie pentru bani e f rusinos. in special in situatii din astea. nu e vorba de pomana. e vorba de EXPLOATARE.

#14
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017
De departe cel mai bun talent de aseara

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/x3mcytR48x4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by YourFan, 03 June 2017 - 12:57.


#15
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,440
  • Înscris: 10.08.2005

View PostsSorsy, on 03 iunie 2017 - 12:01, said:

Ce parere aveti despre castigatoarea de aseara? Dupa tot efortul depus, baietii de la Ok World Wide meritau sa castige, pana la urma romanii au talent este un concurs de talente.
si spui ca i-ai votat dar nu au iesit?
Daca e concurs de talente de ce voteaza oricine si nu doar oamenii avizati?

Edited by MarianG, 03 June 2017 - 13:02.


#16
ticusor

ticusor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,097
  • Înscris: 25.01.2010

View Postbogdan181180, on 03 iunie 2017 - 12:43, said:

unii poate apreciaza TALENTUL ei da' FITI CONVINSI ca.... SI MAI MULTI RAD DE EL.....  PUNCT
Aia care rad sunt handicapati mental.
Eu apreciez modul in care parintii au avut puterea sa o creasca pe fetita in asa fel incat sa poata trece peste problemele pe care le are.

#17
bogdan181180

bogdan181180

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 924
  • Înscris: 01.04.2017

View PostYourFan, on 03 iunie 2017 - 12:57, said:

De departe cel mai bun talent de aseara

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/x3mcytR48x4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Prin talent inteleg sa stii sa faci ceva inca de mic copil, sa te fii nascut cu aceea capacitate...... fara sa te ajute antrenamentele sau cursurile. De exemplu... talent are copilu care stie sa scrie si sa citeasca la 3-4 ani... nu ala care face treaba asta in clasa a3a

View Postticusor, on 03 iunie 2017 - 13:01, said:

Aia care rad sunt handicapati mental.
... crede-ma ca  sunt mai multi decat aia care au votat-o sa ajunga in finala si sa castige concursul

Edited by bogdan181180, 03 June 2017 - 13:04.


#18
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,440
  • Înscris: 10.08.2005

View Posthigh_energy, on 03 iunie 2017 - 12:57, said:

2 sa pui pe cineva sa se chinuie pentru bani e f rusinos. in special in situatii din astea. nu e vorba de pomana. e vorba de EXPLOATARE.
pomana din partea publicului, exploatare din partea parintilor, munca din partea ei.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate