Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

BCR solicita dobanda la nimic! Si are angajati care nu stiu nimic!

- - - - -
  • Please log in to reply
68 replies to this topic

#19
User107

User107

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 990
  • Înscris: 13.01.2017
Sunt destule banci, daca nu iti place una poti sa schimbi in secunda urmatoare. Asta daca nu esti masochist...

#20
XL700VA

XL700VA

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 29.04.2014
Exact asta vreau sa fac: https://forum.softpe...ard-de-salariu/

#21
User107

User107

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 990
  • Înscris: 13.01.2017

 ceanu1980, on 03 iunie 2017 - 12:09, said:

inca o dovada clara ca nu voi folosi in veci cardul pt plati la pos-uri
cash e sfant
naspa cand banutii se evapora si tre sa te rogi de ei
Esti in secolul urmator secolului vitezei. Milioane de oameni folosesc carduri si mai putin de 1 la mie au surprize.

 XL700VA, on 03 iunie 2017 - 12:13, said:

Exact asta vreau sa fac: https://forum.softpe...ard-de-salariu/
Gandeste-te la toate serviciile pe care le vrei de la o banca si apoi decizi.
Inca o varianta discutata: https://forum.softpe...-internet-bank/

Edited by User107, 03 June 2017 - 12:15.


#22
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,087
  • Înscris: 15.05.2008
doar nu e musai sa fiu precum acele milioane

#23
User107

User107

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 990
  • Înscris: 13.01.2017
Nu, poti sa locuiesti in pestera si sa bei apa de izvor. Evident este o decizie proprie, pe care nu ti-o contesta nimeni.
Mi-am facut primul card de credit cand la un hotel a trebuit sa las bani garantie pentru ca nu au acceptat ca garantie cardul de debit.

#24
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,087
  • Înscris: 15.05.2008
nu o contesta nimeni in afara de tine
chiar sunt curios ce avantaje ai cu aceste carduri si nu le poti avea la cash

#25
baliosss

baliosss

    Unstoppable

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 30.01.2016
^In strainatate nu poti inchiria masina, de exemplu.
Nici cu cash si nici cu card de debit.

Daca pierzi portofelul in care ai carduri, suni la banca si le blochezi. Daca il pierzi cu bani lichizi, s-au dus pe p...

Platesc in majoritatea magazinelor in mai putin de 5 secunde prin contactless.

Poti cumpara de pe amazon/ebay/etc.

Mai bag? :)

Ps. Si mie imi place sa am intotdeauna bani lichizi in buzunar (nu suport portofelul). Insa asta nu inseamna ca nu vad si utilitatea cardului. Asa ca le am pe ambele.

Edited by baliosss, 03 June 2017 - 12:38.


#26
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,087
  • Înscris: 15.05.2008
pai vorbim de tara noastra draga nu in alta parte
cu pierdutul ma abtin sa comentez

#27
baliosss

baliosss

    Unstoppable

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 30.01.2016
Am inteles! Nu iesi niciodata din tara. Ok!

#28
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,087
  • Înscris: 15.05.2008
plati mai fac si eu, dar foarte rar pe net
ma refer de ce sa folosesc cardul la pos-uri

#29
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Sunt convins ca vei da peste un angajat care sa-ti explice cum functioneaza cardul de credit.

#30
active95

active95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,920
  • Înscris: 29.03.2005

 XL700VA, on 03 iunie 2017 - 11:06, said:

Inca o dovada a profesionalismului celor de la BCR. Am un card de cumparaturi de la ei. Limita de credit era de 5000 de lei. In aprilie am facut ceva cumparaturi ... mai multe. Pe 11 mai ma duc la BCR Pitesti si cer unei angajate sa imi spuna cat am de plata ca sa achit toate datoriile de pe card, inclusiv dobanda. Fcae niste calcule si imi spune sa platesc 4268 de lei. Ii platesc, iau chitanta... si gata. Inainte de asta o mai intreb inca o data, daca am achitat toate datoriile, si imi comfirma. Cand ajung acasa, ma uit pe internet banking, pe cardul meu de cumparaturi erau peste 5000 de lei ( cu 15, 20 de lei, nu mai tin minte).
Astazi primesc un SMS de la BCR. Extrasul cardului tau BCR .... suma minima de plata 33,49 lei! Intru pe internet banking, cica e dobanda datorata!!! Iar pe cardul de cumparaturi nu mai am peste 5000 de lei, am 4966,51 lei. Dar tot pe net banking NU APARE NICI O TRANZACTIE care sa arate ca am cheltuit banii din card. Nu se poate. Sun la serviciul clienti. Astept 25 de minute, apoi ma preia o operatoare. Ii explic clar situatia. Imi spune sa astept, sa verifice si ea. Mai stau vreo 10 minute, apoi SURPRIZA. NU STIE DE CE MI S-AU LUAT ACEI BANI: Cica sa fac eu o sesizare, si imi dau ei raspuns in 30 de zile. Ca ea nu stie de ce mi s-au luat banii ...Ii explic ca data scadenta e 26-06, deci nu mai am la dispozitie 30 de zile. Eu pana pe 26 trebuie sa platesc suma minima de plata. Ea, ca ii pare rau dar asta e procedura ....
Ma urc in masina si ma duc la BCR Arges unde am platit. Ma preia un consilier de credite. Ii explic situatia, ii arat chitanta. Se uita si ea in PC si ... incepe sa rada ca .... sa nu spun ca ce! Ca nici ea nu stie de ce mi s-au luat acei bani. Ca o sa sune si ea la Bucuresti si sa revin marti la banca!!! Ii explic ca daca mai fac 3 drumuri la banca, dau banii aceia pe benzina. Imi spune ca nu are ce sa imi faca.
Am facut si o mica escala la Politie. Acolo, cica nu e de competenta lor, sa ii dau in judecata. Cine naiba se judeca cu banca pentru 33,49 lei?!? In ce tara traim?!?
Ce angajati are BCR? Cum de nu pot sa te lamureasca din care motiv banca ti-a luat banii? Inebunesc, creierul meu refuza, nu poate sa priceapa acest lucru.

Conform deciziei nr 18 din dosarul nr.977/1/2017/HP/P data de Inalta Curte de Casatie si Justitie prin care se solicita pronunțarea unei hotărâri prealabile pentru dezlegarea următoarei chestiuni de drept,:functionarul bancar este functionar public, deci plingere penala.

#31
bogdan181180

bogdan181180

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 924
  • Înscris: 01.04.2017

 ceanu1980, on 03 iunie 2017 - 12:09, said:

inca o dovada clara ca nu voi folosi in veci cardul pt plati la pos-uri
cash e sfant
naspa cand banutii se evapora si tre sa te rogi de ei
CONFIRM... evit cardurile bancare si cele de cumnparaturi ... si cele de client din marile magazine. Am doar unu pe firma si ATAT... ca ma OBLIGA LEGEA

Edited by bogdan181180, 03 June 2017 - 13:00.


#32
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

 active95, on 03 iunie 2017 - 12:50, said:

functionarul bancar este functionar public, deci plingere penala.

Plangere penala impotriva carui angajat? E un calculator pe undeva care a calculat dobanda datorata.

Si nu da gres, garantez.

Edited by don_dannielo, 03 June 2017 - 13:02.


#33
baliosss

baliosss

    Unstoppable

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 30.01.2016
Posted Image

Edited by baliosss, 03 June 2017 - 13:24.


#34
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,003
  • Înscris: 09.08.2005

 don_dannielo, on 03 iunie 2017 - 13:00, said:

Plangere penala impotriva carui angajat? E un calculator pe undeva care a calculat dobanda datorata.

Si nu da gres, garantez.
Calculatorul nu. Cel care a băgat datele sau a scris programul însă...

#35
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Vom vedea, daca are tupeu initiatorul sa posteze rezolutia cazului.

#36
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

 XL700VA, on 03 iunie 2017 - 11:06, said:

Ce angajati are BCR? Cum de nu pot sa te lamureasca din care motiv banca ti-a luat banii? Inebunesc, creierul meu refuza, nu poate sa priceapa acest lucru.

La mine situatia e mai mishto.....Acum jumatate de an am terminat contractul "Banca pentru locuinte" ....Am scos toti banii ,inclusiv prima de la stat, am inchis contul si culmea la fiecare stare financiara ceruta imi apare in continuare prima de la stat...vreo 5000 ron ...pe care teoretic trebuie sa-I incasez.....Am sesizat problema acum un an....dar ii doare in basca......cred ca pana la urma fac pe prostul si ma duc sa mai incasez inca odata suma respectiva.....
PS: Am primit  chiar si extras de la Banca pentru  locuinte cu sold pe zero.....totusi in cont sunt 5000 ron.....

Edited by Clovis, 03 June 2017 - 15:57.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate