Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

Onix Blue Mamaia Nord

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
aannyy

aannyy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 04.06.2006
Poate cineva sa-mi spuna ceva despre acest complex?
Am vazut ca sunt 5 blocuri dispuse in U iar o parte din apartamente deja sunt rezervate / vandute.
M-ar tenta un apartament aici fie in blocul 3 cu vedere frontala la mare din living si logie fie in blocul 1 sau 5 cu vedere la parc si mare.
A luat cineva in acest complex?
Se poate negocia ceva la achizitionare unui apartament de la dezvoltator?
Multumesc!

#2
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,074
  • Înscris: 10.07.2013
[ https://pic20.titirez.ro/uploads/developers/523/gallery/thumb_large/1491809318_1003056667.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Arata bine zona....Posted Image

#3
ccf_cristi

ccf_cristi

    Asa si?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,492
  • Înscris: 13.10.2010
Si, momentan, e chiar liniștită.

#4
bogdan181180

bogdan181180

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 924
  • Înscris: 01.04.2017
Nu vreau sa ma gandesc ce este iarna acolo daca  ramane zona fara caldura, curent sau gaze

#5
baliosss

baliosss

    Unstoppable

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 30.01.2016
^Ce este iarna acolo?

Si de ce ar ramane?

Edited by baliosss, 03 June 2017 - 07:00.


#6
Arianna-D

Arianna-D

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,477
  • Înscris: 16.09.2014

 xmanyacs77, on 03 iunie 2017 - 06:19, said:

Arata bine zona....Posted Image

Si... ?

#7
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,218
  • Înscris: 13.03.2017
Din pacate, in ciuda reclamei agresive, complexul este pozitionat intr-o zona cam aiurea. Majoritatea “facilitatilor” cu care se lauda vanzatorul sunt inchise in extrasezon pentru ca nu exista clientela (turisti).
In plin sezon esti mancat. Daca vrei sa ajungi in Constanta la munca sau in vizita la cineva, vei avea o “mica” problema cu traficul datorita numarului mare de turisti mai ales in weekend.
Pentru cumparaturi zilnice la preturi decente (vara, la malul marii, preturile cresc ajungand chiar nesimtite in plin sezon) vei fi nevoit sa te deplasezi in Navodari care este cel mai aprope de complex. Din nou – vara esti mancat.
Bonus – daca pe viitor (foarte probabil) se vor construi alte hoteluri, pensiuni, bloace etc., zona devine un viespar zgomotos mai ales vara. Super bonus – iarna nu prea poti iesi cu familia “la malul marii” mai ales daca anotimpul va fi la fel de “prietenos” ca ultimul.
In concluzie - Nu merita cumparat decat pentru inchiriere pe timpul sezonului estival dar, spun din experienta, datorita educatiei mioritice, trebuie sa renovezi/repari cam des. Cam asta e in linii mari

#8
fiberspeeder

fiberspeeder

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 994
  • Înscris: 09.02.2006
Hello! pt vecinii din ansamblu exista o pagina pe care a deschis-o un nou proprietar si incercam sa o promovam peste tot pt a ne strange cat mai multi si a dezbate diverse discutii in ceea ce priveste ansamblul Onix Bue Mamaia Nord, cautati pe pagina de fb  "Onix Blue Mamaia Nord Residents". Deocamdata sunt 35 membri insa sper sa se adune cat mai multe persoane, tinand cont ca deja s-au rezervat aproape 300 unitati.

#9
fiberspeeder

fiberspeeder

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 994
  • Înscris: 09.02.2006
pt inf suplimentare exista pagina oficiala a ansamblului

#10
cosmin

cosmin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 14.12.2001

View Postaannyy, on 03 iunie 2017 - 06:00, said:

Poate cineva sa-mi spuna ceva despre acest complex?
Am vazut ca sunt 5 blocuri dispuse in U iar o parte din apartamente deja sunt rezervate / vandute.
M-ar tenta un apartament aici fie in blocul 3 cu vedere frontala la mare din living si logie fie in blocul 1 sau 5 cu vedere la parc si mare.
A luat cineva in acest complex?
Se poate negocia ceva la achizitionare unui apartament de la dezvoltator?
Multumesc!


#11
cosmin

cosmin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 14.12.2001
Referitor la întrebarea dvstra, va spun în calitate de proprietar și las la atitudinea cititorului de a crede  sau nu și îmi asum înjurăturile din partea complexului dacă întâmplător v afaceri or citi și eventual adauga la mesaj. Grupul aparține unui renumit om de afaceri, Morad și reprezentant pe Ct este un apropiat al dansului Mohamed. Pana acum totul normal. Apartamentele sunt ok, modern, construcție combinat BCA cu cărămidă amplasate aproape de mare, dar nu ca în pozele de referință. În fata alte complexe sunt în construcție deci în afara de moloz slăbuț cu vedere la mare. În fine și asta se poate tolera ca asa e la noi cu autorizațiile de construcții, toți știm pe ce criterii se dau. PROBLEMA CEA MARE E CA DUPĂ ACHIZIȚIONAREA APARTAMENTULUI DE 2 CAMERE ÎN CAZUL MEU LUNAR TREBUIE ACHITATA SUMA DE APROXIMATIV 50 DE EURO CICĂ TAXA DE MANAGEMENT CARE INCLUDE CHIPURILE CONTABILITATE FEMEI DE SERVICIU, PAZA, ȘI UN HAND MADE ADICĂ UN ANGAJAT BUN LA TOATE. NU FACETI CONFUZIA CU CHELTUIELI EXEMPLU Gaze, LUMINA ETC. CARE SUNT SEPARATE. ACUM SUNTEM VREO 140 DE PROPRIETARI DIN MAXIMUL DE 420 CÂT ARE COMPLEXUL. DECI PRIMA LUNA, ÎN DEC. 18 TOȚI NE-AM TREZIT CA TRE SA DAM 50 DE EURO ASA CA TAXA DE MANAGEMENT, CU TOATE CA AM CERUT EXPLICAȚII TE IA CU ABURELI CA LA ȘCOALĂ. AAA UITAM SA APUN:FIRMA CARE ADMINISTREAZĂ RESORTUL E SPLAI SERVICE, CICĂ NU ONIX. DAR FAC PARTE DIN ACELAȘI GRUP MORAD DIN BUCUREȘTI 🤣. DECI EI PATRONI, EI ADMINISTRARE ȘI ATENTIE: CA SĂ FIE SIGURI CA NU PUTEȚI FACE NIMIC ÎN CONTRACT, CÂND SA CITIȚI ÎNAINTE DE SEMNARE(NU CA NOI CREDULI ȘI UN PIC CAM PROSTI) O SA PRECIZEZE CA 5 ANI, CIOCUL MIC ȘI EI ADMINISTREAZĂ CU CE FIRMA VOR EI ADICĂ A LOR😁. DACĂ NU CREDEȚI PUTEȚI TRAGE O FUGA LA COMPLEX ȘI CITIȚI VIZIERU : APT VÂNDUTE ÎN JUR DE 300 RON ALEA CARE SUNT PENTRU URMĂTORII DEȘTEPȚI 80 RON PE LUNA, ACUM FACETI VOI DIFERENȚA. O ZI BUNA ȘI ÎNCĂ O DATA, SUNT UN PROPRIETAR PROST CARE AM FOST CREDUL ȘI NU ARE TREABA CU VREO RECLAMA NEGATIVA. DAR E CORECT MĂCAR CA ALȚII SA FIE INFORMAȚI ÎNAINTE DE A SEMNA, NU CA NOI VERBAL CICĂ TAXA DE ÎNTREȚINERE ÎN JUR DE 20 EURO ȘI APOI TE TREZEȘTI CU 50.

Referitor la întrebarea dvstra, va spun în calitate de proprietar și las la atitudinea cititorului de a crede  sau nu și îmi asum înjurăturile din partea complexului dacă întâmplător v afaceri or citi și eventual adauga la mesaj. Grupul aparține unui renumit om de afaceri, Morad și reprezentant pe Ct este un apropiat al dansului Mohamed. Pana acum totul normal. Apartamentele sunt ok, modern, construcție combinat BCA cu cărămidă amplasate aproape de mare, dar nu ca în pozele de referință. În fata alte complexe sunt în construcție deci în afara de moloz slăbuț cu vedere la mare. În fine și asta se poate tolera ca asa e la noi cu autorizațiile de construcții, toți știm pe ce criterii se dau. PROBLEMA CEA MARE E CA DUPĂ ACHIZIȚIONAREA APARTAMENTULUI DE 2 CAMERE ÎN CAZUL MEU LUNAR TREBUIE ACHITATA SUMA DE APROXIMATIV 50 DE EURO CICĂ TAXA DE MANAGEMENT CARE INCLUDE CHIPURILE CONTABILITATE FEMEI DE SERVICIU, PAZA, ȘI UN HAND MADE ADICĂ UN ANGAJAT BUN LA TOATE. NU FACETI CONFUZIA CU CHELTUIELI EXEMPLU Gaze, LUMINA ETC. CARE SUNT SEPARATE. ACUM SUNTEM VREO 140 DE PROPRIETARI DIN MAXIMUL DE 420 CÂT ARE COMPLEXUL. DECI PRIMA LUNA, ÎN DEC. 18 TOȚI NE-AM TREZIT CA TRE SA DAM 50 DE EURO ASA CA TAXA DE MANAGEMENT, CU TOATE CA AM CERUT EXPLICAȚII TE IA CU ABURELI CA LA ȘCOALĂ. AAA UITAM SA APUN:FIRMA CARE ADMINISTREAZĂ RESORTUL E SPLAI SERVICE, CICĂ NU ONIX. DAR FAC PARTE DIN ACELAȘI GRUP MORAD DIN BUCUREȘTI 🤣. DECI EI PATRONI, EI ADMINISTRARE ȘI ATENTIE: CA SĂ FIE SIGURI CA NU PUTEȚI FACE NIMIC ÎN CONTRACT, CÂND SA CITIȚI ÎNAINTE DE SEMNARE(NU CA NOI CREDULI ȘI UN PIC CAM PROSTI) O SA PRECIZEZE CA 5 ANI, CIOCUL MIC ȘI EI ADMINISTREAZĂ CU CE FIRMA VOR EI ADICĂ A LOR😁. DACĂ NU CREDEȚI PUTEȚI TRAGE O FUGA LA COMPLEX ȘI CITIȚI VIZIERU : APT VÂNDUTE ÎN JUR DE 300 RON ALEA CARE SUNT PENTRU URMĂTORII DEȘTEPȚI 80 RON PE LUNA, ACUM FACETI VOI DIFERENȚA. O ZI BUNA ȘI ÎNCĂ O DATA, SUNT UN PROPRIETAR PROST CARE AM FOST CREDUL ȘI NU ARE TREABA CU VREO RECLAMA NEGATIVA. DAR E CORECT MĂCAR CA ALȚII SA FIE INFORMAȚI ÎNAINTE DE A SEMNA, NU CA NOI VERBAL CICĂ TAXA DE ÎNTREȚINERE ÎN JUR DE 20 EURO ȘI APOI TE TREZEȘTI CU 50.

#12
fiberspeeder

fiberspeeder

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 994
  • Înscris: 09.02.2006
update la informatiile de mai sus..dupa discutii aprinse cu administratia s-a ajuns la plata sumei de 120 lei(garsoniera) lunar pt toate garsonierele ,deci suma de plata nu mai e diferita in sensul ca cele vandute si cele nevandute au aceeasi suma la intretinere..asta ca sa fie lumea bine informata pana la capat...daca mai apar schimbari bune/rele tb precizate

sa fiu sincer, un lucru bun e treaba cu hand made-ul..plateam cateva sute de lei catre electrician sa monteze corpurile iluminat in toata casa dar administratia a trimis om care a rezolvat tot gratuit, fara comentarii de orice fel

partea proasta e ca vederea la mare nu mai e chiar ce s-a prezentat in machete si reclame dar eu personal am banuit asta dupa pozitia blocului si am luat locuinta cu vedere la sosea ..macar am economisit vreo cateva mii de euro pe care altii mai creduli le-au dat pe "vedere la mare" crezand in povesti...pai cand ai ditamai terenul viran intre ansamblul respectiv si Marea Neagra, nu te gandesti ca e unul cu ceva idei si bani care vrea sa plaseze acolo un bloc? mai ales ca el va promite si chiar va avea vedere la mare

Edited by fiberspeeder, 11 June 2019 - 18:27.


#13
ffm

ffm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 859
  • Înscris: 23.01.2015
Buna ziua, cat mai este taxa de management la acest complex?

#14
ffm

ffm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 859
  • Înscris: 23.01.2015
Ce mai stiti de acest complex? Ceva noutati? Pareri si de bine?

#15
ffm

ffm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 859
  • Înscris: 23.01.2015
Sa inteleg ca nu e nimeni de pe forum care sa fi cumparat aici.

#16
papagalu_motzat

papagalu_motzat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 16.10.2021
Cam care e la zi nivelul preturilor?
Presupun ca nu sunt pentru buzunarul saracilor.
Altfel cine n are bani isi poate lua 2 camere in bloc in Neptun , era asta vara baner mare pe bloc
35 000 de euro 2 camere.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate