Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Prima Chirie

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
partyman

partyman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,026
  • Înscris: 17.10.2004
Deschid acest topic, poate pot primi ceva ajutor. Stirea ce a aparut de cateva zile, da de inteles ca orice somer care se angajeaza intr-o localitate la o distanta mai mare de 50 km de localitatea de domiciliu primeste de la statul romana pana la 900 lei pentru cheltuieli chirie(maxim 75% din costuri). Ideea a fost lansata la incepututl anului dar nu existau norme de aplicare.  
Atunci am fost la oficiul de somaj si mi s-a spus ca nu exista norme de aplicare dar ca, in alt caz anuntat cu surle si trambite banii(prima de relocare) oferiti tot pentru a-ti gasi de lucru la o distanta mai mare de 50km erau acordati doar pentru anumite localitati ale Romaniei majoritatea fiind doar la tara, deci exclus o mutare din Suceava un Bucuresti ca exemplu.
Stie cineva care sunt normele de aplicare?

Edited by partyman, 02 June 2017 - 19:08.


#2
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
saptamana asta a mai fost un topic pe money and business parca, oricum, exact acelasi itlu, da un search, pt ca acolo ai sa gasesti toate raspunsurile.

nu mai spun de topicurile din trecut, mai sunt vreo 5 cel putin.

#3
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013
http://www.avocatnet...de-la-stat.html

#4
partyman

partyman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,026
  • Înscris: 17.10.2004

View PostZIGZAG20, on 02 iunie 2017 - 22:23, said:

incompleta povestea de acolo, exact ca la televizor, ce e mai important(ceea ce ma intereseaza pe mine) lipseste.

View PostDany_Darke, on 02 iunie 2017 - 19:49, said:

saptamana asta a mai fost un topic pe money and business parca, oricum, exact acelasi itlu, da un search, pt ca acolo ai sa gasesti toate raspunsurile.

nu mai spun de topicurile din trecut, mai sunt vreo 5 cel putin.
Am cautat, nu am gasit, as vrea sa vad unde e, normele au aparut de cateva zile, povestile mai vechi sunt irelevante fara normele de aplicare, nu voiam o parere sau o discutie pe tema, voiam sa stiu exact ce si cum.

Edited by partyman, 03 June 2017 - 07:05.


#5
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
https://forum.softpe...am-prima-chirie

https://forum.softpe...ul-prima-chirie

cum sa nu gasesti? eu am gasit 2 topicuri, cu tot cu conditiile de aderare la program.

#6
partyman

partyman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,026
  • Înscris: 17.10.2004
Cred ca nu vrei sa citesti ce ma intereseaza sau esti superficial, cele 2 topicuri prezinta ce stiam si eu si toata lumea de la TV, niciunul nu prezinta normele de aplicare. am explicat cate ceva in prima postare, nu am pus pur si simplu un titlu, dar se pare ca asta e singurul lucru ce conteaza. Ma intereseaza normele de aplicare.

#7
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017
Si pe mine pe topicul celalalt ma interesa tot asta, ca toti vorbesc vag despre program, dar nu pun macar un link.
Am gasit aici proiectul, inca nu am apucat sa il lecturez.

Daca esti mai rapid si observi anomalii poate postezi si pe aici.

#8
partyman

partyman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,026
  • Înscris: 17.10.2004
Nu scrie nimic de localitati, astept ziua de maine sa ma interesez la oficiul de somaj.

#9
partyman

partyman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,026
  • Înscris: 17.10.2004
Revin cu informatii pentru cei interesati gasiti lista localitatilor din Romania care se-ncadreaza in planul de mobilitate AICI. Ar fi bine ca cei ce promoveaza stirile pe posturile TV sa ofere informatiile complete. Completare, e valabil si pentru prima de relocare

Edited by partyman, 22 June 2017 - 06:13.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate