Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Plata contactless - telefon mobil

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
1266 replies to this topic

#505
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Mailul pe care l-am primit de la ING a fost la ora 17:00 :(

#506
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002

View PostMembruAnonim, on 26 iunie 2019 - 17:28, said:

Mailul pe care l-am primit de la ING a fost la ora 17:00 :(

Forumul e baza frate 😄. Aici sarim toti prima oara cand avem informatii noi.

#507
adryanos

adryanos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,595
  • Înscris: 10.06.2008
A reușit cineva să adauge vreun card în Google Pay de la băncile care au lansat azi Apple Pay?
Eu momentan am în Google Pay următoarele: Revolut Mastercard cu BIN de UK (ăsta de mult timp), Revolut virtual Visa (ăsta până azi nu a mers adăugat), Unicredit Debit Visa (de vreo 2 săptămâni, așa), Unicredit Card Meniu.
Am mai încercat să adaug BT Omnipas (Mastercard), Revolut Metal (Mastercard), Unicredit credit (Mastercard World) și nu a mers cu niciunul. Au mai încercat niște prieteni să adauge Edenred, dar la fel, nu a mers.
Mai am un Visa BT pe care aș vrea să-l încerc, dar n-am idee pe unde l-am pus.

Edited by adryanos, 26 June 2019 - 20:36.


#508
IonutNc

IonutNc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 25.05.2017
salut. am descărcat google pay apk de pe apkmirror(ultima versiune) si am incercat sa bag cardul MasterCard de la revolut, dar nu ma lasa. zice ca banca inca nu suporta, sau ceva de genul. dar am vazut pe internet ca altii au reușit, si azi am vazut video de la cavaleria cum ca si Radu Neagu a reusit cu revolut. stie cineva care ar fi cauza? mulțumesc!

Edited by IonutNc, 26 June 2019 - 23:40.


#509
adryanos

adryanos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,595
  • Înscris: 10.06.2008
După câte am văzut, merge doar cu carduri Visa.

#510
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,985
  • Înscris: 13.03.2005
Da. Eu cu Visa Revolut am reușit. Cu Mastercard am primit mesajul că banca nu suporta.

#511
IonutNc

IonutNc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 25.05.2017

View Postwertyck, on 27 iunie 2019 - 08:02, said:

Da. Eu cu Visa Revolut am reușit. Cu Mastercard am primit mesajul că banca nu suporta.
asa primesc si eu, dar multumesc oricum. cum as putea sa comand un card visa de la revolut?

#512
amami

amami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,657
  • Înscris: 20.09.2010
Eu am doua carduri virtuale in revolut, unul Visa de anul trecut si unul Mastercard de anul asta. Pe cel Visa il folosesc la plati online, iar pe cel Mastercard l-am folosit doar o data( tot online, unde a fost refuzat cel Visa).
Aseara le-am bagat in Gpay pe amundoua si am setat cardul Mastercard ca fiind principal. Azi dimineata am facut prima plata cu telefonul, tranzactia s-a efectuat parca o idee mai repede decit cu cardul.

#513
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,985
  • Înscris: 13.03.2005

View PostIonutNc, on 27 iunie 2019 - 11:23, said:

asa primesc si eu, dar multumesc oricum. cum as putea sa comand un card visa de la revolut?

View PostIonutNc, on 27 iunie 2019 - 11:23, said:

asa primesc si eu, dar multumesc oricum. cum as putea sa comand un card visa de la revolut?
Eu l-am primit de la cei de la Revolut la prezentarea RevRally Timisoara 2.0 de saptamana aceasta ... s-au distribuit gratis carduri Visa fara nume pe ele...

#514
N4S

N4S

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,376
  • Înscris: 12.04.2008

View PostIonutNc, on 26 iunie 2019 - 23:40, said:

salut. am descărcat google pay apk de pe apkmirror(ultima versiune) si am incercat sa bag cardul MasterCard de la revolut, dar nu ma lasa. zice ca banca inca nu suporta, sau ceva de genul. dar am vazut pe internet ca altii au reușit, si azi am vazut video de la cavaleria cum ca si Radu Neagu a reusit cu revolut. stie cineva care ar fi cauza? mulțumesc!

Eu nu inteleg de ce luati aplicatia de pe site-uri ce nu sunt 100% de incredere... Nu se poate face un alt cont de google play pe US sau alta tara ce are google pay, si sa o descarci din magazinul oficial?

#515
berliotz

berliotz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 14.03.2008

View Postwertyck, on 27 iunie 2019 - 08:02, said:

Da. Eu cu Visa Revolut am reușit. Cu Mastercard am primit mesajul că banca nu suporta.
La fel, cu Visa merge, deocamdata cu Mastercard nu.

#516
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,985
  • Înscris: 13.03.2005
ba da,... se poate cu un vpn si apoi descarca din google play

#517
IonutNc

IonutNc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 25.05.2017

View PostN4S, on 27 iunie 2019 - 12:49, said:

Eu nu inteleg de ce luati aplicatia de pe site-uri ce nu sunt 100% de incredere... Nu se poate face un alt cont de google play pe US sau alta tara ce are google pay, si sa o descarci din magazinul oficial?
voiam doar sa incerc si eu. si oricum pe revolut aveam doar 20 de lei la momentul acela si daca era sa se intample  ceva puteam sa blochez cardul oricand

View Postwertyck, on 27 iunie 2019 - 12:51, said:

ba da,... se poate cu un vpn si apoi descarca din google play
am incercat  cu vpn, dar nu l am gasit. am sters app data si app cache la toate seviciile google si degeaba. am incercat cu vreo 5 aplicatii de vpn si degeaba. mi am facut profil de plati pe uk pe play store si degeaba, tot in lei imi arata preturile si imi arata doar aplicatiile disponibile aici. telefonul este un lg g6(daca e vina telefonului). mai ramane sa fac un cont pe o adresa de uk sau us, dar imi cere numar de telefon pentru confirmare si nu am niciunul pe uk sau us sau pe alte tari. daca stiti cum sa fac vpn ul sa mearga, sunt deschis la sugestii. o seara buna!



hai ca am reusit sa adaug un cont mai vechi de google cu un vpn si am gasit gpay in play store. multumesc oricum

Edited by IonutNc, 27 June 2019 - 22:11.


#518
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,571
  • Înscris: 26.06.2010
Card Monese UK + Google Pay funcționează perfect atât la plăti cât si la retrageri de la ATM cu contactless

Edited by andupustiu, 06 July 2019 - 19:01.


#519
IonutNc

IonutNc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 25.05.2017

View Postandupustiu, on 06 iulie 2019 - 19:01, said:

Card Monese UK + Google Pay funcționează perfect atât la plăti cât si la retrageri de la ATM cu contactless
salut
am si card monese, dar comandat in romnania si nu merge in gpay pt plati cu telefonul...

#520
ZorK

ZorK

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 561
  • Înscris: 01.08.2006
Va salut!

BT pay după câte știu, te forțează să îți securizezi telefonul cu o parolă, amprentă sau model pentru a putea folosi aplicația lor ... Lucru care mă dezavantajează , pentru că eu nu folosesc nici măcar lockscreen...

La alte bănci cum este? Există vreo bancă  care nu te obligă să îți securizezi telefonul?

Mulțumesc!

#521
Bejinebun

Bejinebun

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 26.07.2019
Nu exista aplicatie in care sa te loghezi fara amprenta sau un cod,fie ca e al telefonului, al cardului sau altul !

#522
ZorK

ZorK

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 561
  • Înscris: 01.08.2006
Stai puțin... Cred că m-ai înțeles greșit... Aplicația poate să îmi ceară parole, autentificări, etc ca să intru în ea și sau să plătesc ...

Ideea este să nu mă forțeze să îmi blochez și telefonul cu amprentă /cod/model...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate