Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 

Halt and Catch Fire 10/10

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,277
  • Înscris: 22.07.2005
http://[ https://i.imgur.com/Zk9bQ4P.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Unul dintre cele mai bune seriale facute vreodata, nu stiu cum naiba l-am ratat pana acum.
Este vorba despre anii '80-'90 si revolutia tehnologica extraordinara din acea perioada.
Filmul atinge subiecte diverse, insa de departe cel mai interesant lucru este povestea despre chinurile facerii unui StartUP.
Cat de greu este sa faci o afacere dintr-o idee, ce sacrificii trebuie sa faca un om normal pentru a-si atinge telul... lucru care nu garanteaza totusi nimic. Esecul este prezent in acest film, la fel de mult ca si succesul.

Personajele sunt superbe, au parte de transformari radicale de-a lungul anilor, suisuri si coborasului... as spune ca ma simt ca si cand am urcat, pentru cateva zile, intr-un montagne russe.
Toate cele trei sezoane au fost excelente, insa cel de-al treilea este superb... abia astept lansarea sezonului 4, serialul este actual si mai urmeaza lucruri frumoase.
Va recomand sa incepeti vizionarea atunci cand aveti ceva timp, caci este destul de captivant si riscati sa va dati peste cap programul Posted Image

Edited by floraur, 02 June 2017 - 13:36.


#2
InTech

InTech

    Kietata ?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,739
  • Înscris: 23.11.2005
Nu am apucat sa vad decat sezonul 1 si 2. E absolut genial. E fix despre vremurile pe care le-am ratat in mare parte pentru ca m-am nascut prea tarziu.
E 10 din 10 la toate capitolele. Abia astept sa vad sezonul 3. Cu toate ca-i super nu-i asa de discutat; eu am aflat de el dintr-o prostie.

Enjoy !

#3
BogzaG

BogzaG

    nu pot trăi fără multiculti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,357
  • Înscris: 03.07.2016
de unde il luati?

#4
InTech

InTech

    Kietata ?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,739
  • Înscris: 23.11.2005
https://www.netflix.com/ro-en/

#5
BogzaG

BogzaG

    nu pot trăi fără multiculti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,357
  • Înscris: 03.07.2016
fii serios.

#6
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,277
  • Înscris: 22.07.2005
Pai mai cauta... se gaseste usor!
Super show, sezonul 4 este foarte tare.
Mi-a placut filmul asta.

o introducere, pentru cine nu l-a vazut deloc:
“This was a great show that not only honored the tech innovation era of the 80's-90's, but also brought the emotion of innovations and the price paid to get us where we ended up at the time. Great memories that were brought back very tastefully! Bravo, AMC. This show will be missed. I feel a bit empty without this show. The characters portrayed by the amazing actors truly came to life.”

Edited by floraur, 16 November 2017 - 22:21.


#7
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,824
  • Înscris: 10.12.2006
I-am dat delete la primul sezon, cand a devenit evident ca va deveni o telenovela.
Partea tehnica e praf in ochi, aruncata acolo doar de forma, discuta 3 minute pe episod de ceva tehnologii si in rest Tanar si Nelinistit.

[ https://i.imgur.com/q6wHtCD.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#8
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,277
  • Înscris: 22.07.2005
Tu la ce te uiti, de regula?

#9
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,942
  • Înscris: 18.10.2007
am senzatia ca in oglinda.

#10
spooky51

spooky51

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,815
  • Înscris: 29.09.2006
Bun serial, despre explozia sectorului IT in anii '80 si continuarea in anii '90, perioada "romantica" in care au aparut PC-urile, BBS-urile si apoi Internetul. Axat mai mult spre drama, este vorba de cei care "aproape au reusit" adica au iesit mereu pe locul 2.

#11
Alexandru H.

Alexandru H.

    Parakoimōmenos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,208
  • Înscris: 03.03.2007
Excelent serial. In primul sezon inca isi cauta vocea dar ultimul sezon e absolut perfect.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate