Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

instrainat catre

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
ciprian_s13

ciprian_s13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 24.03.2007
Buna seara !

Dupa completarea pe  talon"instrainat catre"  am datoria  sa inmatriculez  o masina in 30 de zile .  Intrebarea este , daca programarea la inmatriculare se poate face abia dupa 2 luni voi putea circula dupa cele 30 de zile ?

#2
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,212
  • Înscris: 05.06.2002
ai vreo dovada scrisa ca programarea e dupa doua luni? i-o arati politistului si nu cred ca iti face ceva.

#3
TheRipper

TheRipper

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 657
  • Înscris: 07.12.2014
daca ai dovada ca ai incercat sa inmatriculezi dar nu poti din cauza birocratiei, politia trece cu vederea.
daca iti expira dovada si tu nu ai inmatriculat, atunci apar problemele

#4
BogzaG

BogzaG

    nu pot trăi fără multiculti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,357
  • Înscris: 03.07.2016
nu trece nimic cu vederea.
te amendeaza.

daca nu iti convine, nu ai decat sa demonstrezi in instanta ca nu are dreptate militianul.

#5
snapydj

snapydj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 929
  • Înscris: 07.01.2006
Nu are nimeni treaba cu treaba aia ce e scris pe spatele talonului. Atata timp cat esti in regula cu asigurare itp e ok.

Iti spun din experienta, de 2 ani in fiecare luna cate 2 3 masini conduc in situatia aia.

#6
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Poti linistit s-o inregistrezi la impozit pe tine , dupa aia , cu fituica de la programare , asigurare si ITP valabile , poti circula linistit .

#7
ciprian_s13

ciprian_s13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 24.03.2007
Azi am fost la inmatriculari auto si am primit un raspuns destul de evaziv de la un domn  politist . Nervos fiind de intrebarea mea a zis ca se stie de situatia asta . Inainte de ma urca in masina ar trebuie sa imi  fac o cruce cat mai mare ca sa nu dau de un politist care sa aplice legea "orbeste" .
Multumesc pentru raspunsurile voastre  !

#8
falex91

falex91

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 22.06.2017
Buna ziua.
Am si eu o intrebare.
Vreau sa cumpar o masina dar vanzatorul o are de aproximativ 4 ani si nu a inmatriculat-o, doar a facut la vremea respectiva un contract de vanzare cumparare si a inscris-o la taxe si impozite la primarie. Acum daca eu o cumpar de la el si fac contract de vanzare cumparare cu el, o pot inmatricula, sau o sa am probleme?
Astept raspuns. Multumesc anticipat!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate