Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Urgenta vanzare teren !

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#19
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

 SmartBrain, on 01 iunie 2017 - 19:19, said:

Salut ! Ma confrunt cu o urgenta . In 2 luni trebuie sa vand un teren intravilan in Corbii Mari , satul Ungureni . Terenul are in jur de 7000 mp. Este la o distanta ca de 1 km fata de autostrada , totusi este destul de aproape de centul comunei Corbii Mari si drumul este asflatat , accesul nu se face prin camp ci pe o strada asfaltata cu 2 sensuri de circulatie !
Ce solutii am , este o urgenta ...
Multumesc !
IMI CER SCUZE PENTRU GRESEALA DIN TITLU !
Asta e anuntul tau ?

#20
SmartBrain

SmartBrain

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 23.08.2015
Da

#21
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,025
  • Înscris: 24.02.2006
tu de vreo 2 ani tot vrei sa vinzi terenul asta "in vreo 2 luni" :)

#22
Nytro84

Nytro84

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 07.07.2016
1 Vezi ca terenul tau se afla la 3 km de la cea mai apropiata iesire de pe autostrada. De ce calculezi in linie dreapta nu stiu ca doar nu mergi cu avionul ci cu masina deci ai nevoie de iesirea de pe autostrada.
2 Probabil daca terenul era in corbii mari ar fi valorat 12 euro mp
3 Nu inteleg ce valoare strategica poate prezenta un teren la 60 km de centrul bucurestiului aflat taman in mijlocul unui sat deci nu se afla langa autostrada
4 Terenul este prea mare sa-l dai cu 12 euro mp asa cum ti s-a mai spus sparge-l. Daca tii neaparat sa-l vinzi intreg pretul cam asa ar fi 4 euro mp sau 3,5 depinde de negociator

#23
SmartBrain

SmartBrain

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 23.08.2015
Nu stiu cat de bine l-am localizat pe harta , dar garantez ca se afla la 1 km de autostrada .
Nu stiu de ce ar vrea cineva un teren acolo , dar eu vreau sa-l vand .
Sa zicem ca il vand cu 4 euro , nu ma ajuta cu nimic...Nu cer 12 pentru ca stiu ca e prea mult , da 7-8€ mi se pare un pret cel putin rezonabil.

#24
Nytro84

Nytro84

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 07.07.2016
Daca terenul tau s-ar afla peste drum de depozitul DHL din bolintin vale parca sau alt depozit mare da ar fi valorat 12 euro mp doar ca atunci probabil nu l-ai mai fi vandut.
Imi pare rau pt tine dar un teren aflat la 50 km de centura bucurestiului si in mijlocul unui sat nu are cum valora peste 4 euro mp.
Cineva mi-a spus o vorba nu-i prost cine cere prost e cine da

Edited by Nytro84, 01 June 2017 - 22:03.


#25
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,025
  • Înscris: 24.02.2006

 SmartBrain, on 01 iunie 2017 - 21:49, said:

........ 7-8€ mi se pare un pret cel putin rezonabil.

daca pretul asta e atat de rezonabil, de ce n-a vrut nimeni sa-l plateasca in cei 2 ani de cand incerci sa vinzi terenul?

#26
Nytro84

Nytro84

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 07.07.2016
Cred ca subiectul asta e un fel de reclama mascata poate isi gaseste "cumparator" pe aici sa se scape de terenul acela cu pretul care-l vrea el. Oricum nu are cum fi diferenta asa de mare de pret in aceeasi localitate unii sa ceara 4 euro si altii 12. Efectiv se speculeaza pe seama pretului terenului cand pretul real este de 4 euro mp in speranta ca poate pica un gascan cu bani

#27
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Vrei sa vinzi repede si bine? Asta e visul oricui vanzator in general. Daca anuntul e vechi si nu ti s-a oferit atata timp, suma dorita, lasa pretul mai jos.

Ai primit pana acum vreo oferta, cat de mica?

Poti sparge terenul sau sa il schimbi eventual cu alta proprietate sau masina, care se vand mai bine. E vorba de 50000 euro vad. Sunt bani multi si nimeni nu ii arunca, fara scop viitor indepartat.

Edited by arab, 02 June 2017 - 07:14.


#28
SmartBrain

SmartBrain

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 23.08.2015
Din cate stiam s-a vandut un teren cam la 5 case de acesta cu 20000 euro , terenul avand cam putin sub jumatate din marimea acestuia pe care incerc sa-l vand !

#29
SmartBrain

SmartBrain

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 23.08.2015
Haide sa dezvolt problema , o ruda trebuie sa paraseasca casa in decurs de 2 luni . Acest teren este pentru achizitionarea unui apartament .ESTE O URGENTA !
Ce pot face cu acest teren ...

#30
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,025
  • Înscris: 24.02.2006
ai putea realiza ca "dezvoltarea" ta nu aduce decat dezavantaje (esti grabit si ai nevoie de bani, deci scazi pretul); in nici un caz nu te ajuta sa vinzi terenul cu cat iti doresti tu.
ai mai putea realiza si ca terenul nu valoreaza cat un apartament. sau ai putea cauta un apartament foarte foarte ieftin.

Edited by _Smiley_, 02 June 2017 - 16:56.


#31
SmartBrain

SmartBrain

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 23.08.2015
Asta e problema ca e foarte pe graba .
Zona e slabuta si nu prea am solutii . Chiar nu stiu ce sa fac. Cu putin noroc pot scoate la 7E/mp. Dar nu stiu unde sa caut cumparatori, lumea in sat cred ca e parlita...iar din Bucuresti nu stiu cine ar putea cauta acolo.
Nu stiu , chiar am nevoie de o minte stralucita.

#32
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,025
  • Înscris: 24.02.2006
chiar e "foarte pe graba"? ca aproape in toate cele 5-6 topicuri pe care le-ai deschis despre acest teren ajungeai sa spui ca e urgent si ca in 2 luni trebuie sa-l vinzi.

oricum, in conditiile descrise de tine noroc ar fi sa primesti un pret "pe mp". nu de alta, dar sunt sanse foarte mari sa primesti oferte "pe hectar".

#33
SmartBrain

SmartBrain

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 23.08.2015
In topicurile acelea asa ziceam , dar era incertitudine . Acum treaba e chiar pe graba.
Tot ce imi doresc e sa il vand si sa scot bani de care este nevoie. Nu stiu ce sa fac.

#34
Nytro84

Nytro84

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 07.07.2016
Mergi si iei imprumut din banca si garantezi cu terenul respectiv.
Terenul va fi evaluat de un evaluator si astfel vei sti cat valoreaza in realitate acel teren

#35
inius

inius

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,960
  • Înscris: 02.02.2011
Când nu există cerere, nimeni nu știe ce să facă - nici măcar marii economiști.

Drept pentru care aici intervine marketingul. În marketing se vorbește de un „marketing de stimulare a cererii”, tocmai pentru cazuri de-astea. Adică ai putea zice că oferi terenul cu tot cu o partidă gratis de sex cu o țărăncuță virgină. Sau așa ceva. :)

Sigur vei găsi amatori.

#36
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,784
  • Înscris: 27.01.2009
Nu iei 7 euro sub nici o forma
Un certificat de urbanism ai pe teren?

La 7 euro inseamna 49.000 pe un teren la 60km de buc si nici macar vizibil din autostrada
Nu gaze,  nu curent cat de cat mai de putere,  nu ai ce face cu el
Nu merge decat hala depozitare dar trebuie sa fii mebun ca investitor sa dai banii astia la distanta aia

La 7 euro inseamna 49.000 pe un teren la 60km de buc si nici macar vizibil din autostrada
Nu gaze,  nu curent cat de cat mai de putere,  nu ai ce face cu el
Nu merge decat hala depozitare dar trebuie sa fii mebun ca investitor sa dai banii astia la distanta aia

Ala e teren de 25.000 euro

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate