Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Perete in plus Prima Casa

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
optimoose

optimoose

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 06.03.2017
Salut,
Am intentionat sa cumpar un apartament prin Prima Casa, insa exista un perete din rigips in plus care nu era in releveu. Practic a decomandat o camera prin acel perete. Am renuntat pentru ca m-am gandit ca o sa fie probleme la evaluare.
Acum stiu ca in mod normal tot ce modifici trebuie facut cu autorizatie, insa aici fiind vorba de un perete in plus ma gandesc ca poate ar trece si evaluatorul peste asta.
Ce parere aveti? Stiti vreun caz?

#2
niggaru

niggaru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 05.05.2005
e de rigips, sa-l dea jos.

#3
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,836
  • Înscris: 06.01.2008
Din cate stiu peretii noi de compartimentare nu implica modificari structurale, si nu ar trebui sa fie nevoie de autorizatie de construire (plus nu aduce cine stie ce incarcari asupra planseului de sub el). Dar e posibil sa ma insel, asa ca asteptati sa confirme sau sa infirme un coleg ceea ce spun.

Oricum, in caz de probleme ar fi greu sa-l dati jos inainte de evaluare?

Edited by Hider141, 01 June 2017 - 11:12.


#4
optimoose

optimoose

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 06.03.2017
Era destul de misto facut si nu am fi vrut sa il stricam

#5
niggaru

niggaru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 05.05.2005
pai si-atunci? chemati evaluatorul, ii aratati, ii explicati ca e rigips.. si vedeti ce zice. depinde de evaluator...

#6
pistay

pistay

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 09.02.2014
Eu am cumparat un ap. prin prima casa. Are un perete in plus (decomandat buc. de o camera). A fost evaluat de doua ori la banci diferite (din alta cauza), nici unul din evaluatori nu s-a legat de acel perete. Eu nu zic ca toti fac la fel, dar la mine asa a fost.

#7
flaviuscr7

flaviuscr7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 05.05.2011

View Postniggaru, on 01 iunie 2017 - 12:12, said:

pai si-atunci? chemati evaluatorul, ii aratati, ii explicati ca e rigips.. si vedeti ce zice. depinde de evaluator...
Acel evaluator trebuie platit (eu am dat 370 de lei) si nu sta la discutii. Vine odata, intocmeste un raport despre care nici nu ofera informatii si pleaca. Ca sa fii tu sigur, poti contacta un expert MLPAT, dar am observat ca sunt mai greu de gasit.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate