Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Mutarea la București...

- - - - -
  • Please log in to reply
129 replies to this topic

#19
b217

b217

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 01.06.2017
Asa este, mereu cand am mers la Bucuresti m m-am deplasat cu metroul.Multumesc pentru raspuns!

#20
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016

View Postb217, on 01 iunie 2017 - 08:55, said:

Apartamentele pe  care le-am gasit sunt:
Spoiler
@b217, sunt de-acord cu @vlady99 cand spune sa te muti cel mai aproape de o statie de metrou !

Dintre zonele spuse mai sus, as zice sa prioritizezi asa:
1. Drumul Taberei (se va deschide metroul magistrala 5) + ai liceul si Facultatea fetelor in sectorul 6;
2. Pantelimon - intersecție cu Fundeni (Morarilor), ai metroul (Costin Georgian) aproape;
3. Brâncoveanu - Aleea Cetatea Veche, aici statia de metrou e ceva mai departe de casa.

Edited by super8, 01 June 2017 - 09:26.


#21
sonnydellmarco

sonnydellmarco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,858
  • Înscris: 17.10.2006
orice e intr-o raza de 1 km fata de metrou, e decent. daca cineva crede ca vrea sa iasa din bloc si sa intre direct la metrou, sa-si ia gandul de la bucuresti. 10-15 minute de mers pe jos pana la metrou nu omoara pe nimeni

#22
b217

b217

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 01.06.2017
Va mulțumesc pentru raspuns! @super8

Da, este ok pentru mine.nu vreau sa am statia de metrou la iesirea din bloc

#23
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,796
  • Înscris: 13.07.2011
1. Dr. Taberei (am locuit acolo 14 ani de zile) nu ai treaba, nu iti este frica. Actual preturile sunt foarte scazute, dar in cativa ani se deschide metroul asta inseamna ca vei ajunge oriunde rapid si comod. Infrastructura foarte buna, mall-uri, magazine, scoli, licee, facultati, cam tot ce doresti, plus ca era sectorul cel mai verde si cu cea mai scazuta poluare fonica.

2. Brancoveanu, chiar daca nu imi place zona, este ok.

3. Pantelimon, nu, tot ce este in est ul Bucurestiului nu prea mai este frumos si sigur.

#24
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,661
  • Înscris: 23.10.2006
Cauta si prin Bucurestii Noi, ai intrarile de la metrou la max 5 minute de la iesirea din apartament la orice bloc construit inainte de 89.

#25
niggaru

niggaru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 05.05.2005
+1 ptr dr taberei. piata moghioros e o f buna alegere. linii directe spre poli,ase si romano-americana, metrou f aproape, liceele moisil si lovinescu f aproape, scoli la fel, verdeata mai multa decat in multe cartiere.

Edited by niggaru, 01 June 2017 - 11:08.


#26
ElsaAn

ElsaAn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 698
  • Înscris: 07.06.2016

View Postb217, on 01 iunie 2017 - 08:00, said:

Trai decent însemnând...să nu stau cu frica de a iesi afara din casa, dupa ora 19:00.Da, sunt de acord parțial cu ce spui, dar daca-mi permite bugetul intr-o zonă mai buna decat Ferentari, eu zic sa-ncerc si-n alte cartiere.Stiu ca in tot Bucurestiul sunt rromi dar acolo sunt exagerat de mulți, si pentru mine, ca fată este destul de periculos...zic eu

Nu închiriez, cumpăr...pentru ca îmi vând apartamentul de aici, Samebo.

Pantelimon exclus din punctul meu de vedere. In Drumul Taberei stau de multi ani si poti sa mergi lejer noaptea pe strazi fara sa patesti ceva. Mie imi place mult zona si este foarte buna si pentru copii.
Brancoveanu e zona bunicica dar nu stiu cat de safe este intrucat nu am stat acolo, asa ca nu ma pot pronunta.

View Postb217, on 01 iunie 2017 - 08:55, said:

Apartamentele pe  care le-am gasit sunt:Drumul Taberei-Tricodava (aproape de Piața Chilie), Drumul Taberei-Parc Moghioroş-Auchan, Pantelimon-lângă Liceul Lucian Blaga, Drumul Taberei-Billa, Pantelimon-intersecție cu Fundeni (Morarilor), Brâncoveanu-Aleea Cetatea Veche.
Cam astea sunt cele care ma intereseaza, necesitățile mele ar fi:scoala 1-8 si cam atat...desi posibilul liceul si Facultatea fetelor mele sunt situate in sectorul 6. Metroul din ce am înțeles se va deschide si in Drumul Taberei, ceea ce relativ ok avand in vedere ca ptr deplasarea la locul de munca, liceu, facultate nu vor avea nevoie de mijloc de transport dacă ne mutam in sectorul 6.
@crocko.dilul

Luni vin in Bucuresti, ptr vizionare deci nu stiu unde sunt situate cu exactitate...eu spun ceea ce am vazut in descrierea lor.


Zonele astea din Dr Taberei sunt foarte bune. Ia in calcul faptul ca in zonele astea stau foarte multi militari, ceea ce din punctul meu de vedere dau un plus de siguranta.
Ai multe scoli 1-8 de unde poti alege, bunicele.

Spunea cineva ca Pantelimonul a ramas doar cu un nume famat. Ia sa te duci frumusel sa te uiti ce oameni sunt pe acolo si sa ne spui ce parere ai...Este o zona ieftina si foarte multi s-au mutat acolo in ultima perioada dar nu-mi spuneti mie ca e zona ok pentru scoala 1-8...

#27
vladdy99

vladdy99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,034
  • Înscris: 03.05.2006

View PostElsaAn, on 01 iunie 2017 - 11:21, said:

dar nu-mi spuneti mie ca e zona ok pentru scoala 1-8...
No, acum daca prinde la 49 mai ai ceva de comentat ?

#28
georgebb2016

georgebb2016

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 03.10.2016

View Postvladdy99, on 01 iunie 2017 - 09:05, said:

@b217: Liceul Lucian Blaga e unde a intarcat dracul copii! Una e sa mergi la cumparaturi la mall si alta e sa mergi zi de zi!
Nici cu morarilor nu mie prea rusine. Basca ca trecerea aia de pietoni e deja legendara pt nr de decese!

Sfatul unui bucurestean cu 25 de ani de locuit in iancului/colentina/tei. Muta-te cat mai aproape de METROU!!!

au montat semafoare si reabilitat linia de tramvai, poate nu ai mai trecut de 25 de ani pe acolo :) la metrou? ai fost in intervalul 8-10 & 17-19? e infernal, transport de sardele corporatiste...

#29
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,544
  • Înscris: 07.02.2003

View Postb217, on 01 iunie 2017 - 08:25, said:

problema e ca deja am semnat antecontractul şi nu mai pot să dau înapoi.
Pai atucni de ce mai intrebi ? :)

#30
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Antecontractul de vanzare, probabil.

#31
b217

b217

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 01.06.2017
Da, antecontractul de vanzare!Va multumesc tuturor ptr răspunsuri, chiar sunt foarte utile si ma ajuta sa iau cea mai buna decizie!

#32
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,897
  • Înscris: 25.06.2007

View Postb217, on 01 iunie 2017 - 07:40, said:

  În opinia cunoscatorilor, unde mi-as putea duce traiul cel mai decent,
IMHO, in Europa Centrala, de Vest, sau de Nord...

#33
crocko.dilul

crocko.dilul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,535
  • Înscris: 30.07.2007
Drumul Taberei zic si eu, cele din preajma intersectiei cu Brasov.

#34
Yukoto

Yukoto

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,248
  • Înscris: 11.09.2012
Dar de ce musai Bucuresti? Ca ce lucrezi? Pentru o viata mai linistita si mai sanatoasa iti recomand undeva munte, gen Brasov.. Sau ceva mai aproape de Vest..

#35
b217

b217

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 01.06.2017
Pentru ca am fata cea mare aici la facultate (in Buc.) iar cea mijlocie tot la Bucuresti vrea sa-si continue studiile, de aceea nu are rost sa raman in Constanta.E un oras frumos dar nu ofera prea multe posibilități. @Yukoto

Edited by b217, 01 June 2017 - 12:10.


#36
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002

View Postb217, on 01 iunie 2017 - 11:57, said:

Da, antecontractul de vanzare!Va multumesc tuturor ptr răspunsuri, chiar sunt foarte utile si ma ajuta sa iau cea mai buna decizie!

Cea mai buna decizie este sa NU te muti la Bucuresti, nu merg cainii cu covrigul in coada, iar orasul este o oaza de poluare, praf, mizerie, oameni de o slaba calitate, iar viata se degradeaza de la o zi la alta, mai bine in nordul tarii, sau vorba colegului nordul Europei sau in alta parte chiar

P.s Uita-te cate grade sunt la Mangalia si cate sunt la Bucuresti, aici deja incepem sa fierbem,

Edited by Platon, 01 June 2017 - 12:13.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate