Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Spotify în România

- - - - -
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#1
ActiON_

ActiON_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,428
  • Înscris: 16.05.2016
Sper să nu mai fie un topic de genul. Dacă există, vă rog să-l ștergeți. Și sper că am postat unde trebuie.

Revenind la subiect, am văzut pe un blog din România că există șanse ca în vara acestui an să avem Spotify și în România. Aveți alte informații?

#2
ActiON_

ActiON_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,428
  • Înscris: 16.05.2016
"Spotify is a music, podcast, and videostreaming service, officially launched on 7 October 2008. It is developed by startup Spotify AB in Stockholm, Sweden. It provides digital rights management-protected content from record labels and media companies. Spotify is a freemium service, meaning that basic features are free with advertisements, while additional features, including improved streaming quality and offline music downloads, are offered via paid subscriptions."

#3
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,083
  • Înscris: 09.01.2007
Deci imi instalez Spotify si dupa aia, platesc melodie cu melodie ?

#4
paco rabanne

paco rabanne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,148
  • Înscris: 29.09.2006
Spotify are playlist-uri foarte faine, dupa cum se vede si din ascensiunea globala pe care o are.

Din pacate, inca ne evita.

#5
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,457
  • Înscris: 30.10.2003
Cica ne putem share-ui playlist-ele.

#6
ActiON_

ActiON_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,428
  • Înscris: 16.05.2016

View Postoverseas, on 31 mai 2017 - 08:52, said:

Deci imi instalez Spotify si dupa aia, platesc melodie cu melodie ?
Eu acum folosesc Spotify cu VPN din SUA. Îl am "hack-uit". Știu că ai 7 zile varianta Premium gratis. Dacă vrei, după această perioadă, poți să cumperi varianta Premium. Nu mai știu cât costă, dar scump nu e. Chiar dacă nu ai Premium, tot poți asculta muzică, însă nu poți da skip la piese și nu poți face alte lucruri în plus.

View PostBursul, on 31 mai 2017 - 08:55, said:

Cica ne putem share-ui playlist-ele.
Da, dar fiind în România degeaba le share-uiesc. :)))

#7
paco rabanne

paco rabanne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,148
  • Înscris: 29.09.2006

View Postoverseas, on 31 mai 2017 - 08:52, said:

Deci imi instalez Spotify si dupa aia, platesc melodie cu melodie ?

Nu.

Platesti pentru o calitate mai buna a sunetului, daca vrei sa downloadezi muzica, daca vrei sa schimbi melodia de pe laptop cu telefonul.(iti sincronizeaza device-urile.)

#8
ActiON_

ActiON_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,428
  • Înscris: 16.05.2016
Și totuși, sunt extrem de multe piese românești. Chiar și manele. :))

#9
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007

View PostActiON_, on 31 mai 2017 - 08:56, said:

Eu acum folosesc Spotify cu VPN din SUA. Îl am "hack-uit". Știu că ai 7 zile varianta Premium gratis. Dacă vrei, după această perioadă, poți să cumperi varianta Premium. Nu mai știu cât costă, dar scump nu e. Chiar dacă nu ai Premium, tot poți asculta muzică, însă nu poți da skip la piese și nu poți face alte lucruri în plus.


Da, dar fiind în România degeaba le share-uiesc. Posted Image))
Ai nevoie de VPN, chiar si cel din Opera merge, doar o data la 14 zile. Eu il folosesc din 2012 fara probleme...

Varianta gratuita are reclame pe desktop, pe mobil nu poti sari peste mai mult de 6 melodii si nici nu o poti folosi fara internet.

In Bulgaria costa 5Euro.

Din pacate Spotify ne cam evita. Fata de netflix, spotify verifica tara in care e emis cardul, astfel nu poti folosi orice card ci doar unul din tarile in care a fost lansat serviciul. (cam asa o sa fie si cu single european digital market, adica o sa ai acces la Voyo.ro dar doar daca poti dovedi ca esti din romania... sau o sa ai acces la libraria netflix din romania oriunde ai fi in UE...)

Edited by easy90rider, 31 May 2017 - 09:04.


#10
sonnydellmarco

sonnydellmarco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,858
  • Înscris: 17.10.2006

View Posteasy90rider, on 31 mai 2017 - 09:03, said:

Ai nevoie de VPN, chiar si cel din Opera merge, doar o data la 14 zile. Eu il folosesc din 2012 fara probleme...

Varianta gratuita are reclame pe desktop, pe mobil nu poti sari peste mai mult de 6 melodii si nici nu o poti folosi fara internet.

In Bulgaria costa 5Euro.

Din pacate Spotify ne cam evita. Fata de netflix, spotify verifica tara in care e emis cardul, astfel nu poti folosi orice card ci doar unul din tarile in care a fost lansat serviciul. (cam asa o sa fie si cu single european digital market, adica o sa ai acces la Voyo.ro dar doar daca poti dovedi ca esti din romania... sau o sa ai acces la libraria netflix din romania oriunde ai fi in UE...)
Ai uitat sa spui ca pe desktop, poti rula melodiile in ordinea pe care o vrei, pe cand, pe mobil, se redau doar in mod aleator din oricare playlist sau album ai alege. Si varianta pe mobil nu merge instalata pe iPhone, daca ai cont Apple de Romania.

#11
ActiON_

ActiON_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,428
  • Înscris: 16.05.2016
Momentan sunt doar niște surse: https://www.stefanbl...fy-romania.html

Site-ul oficial bineînțeles că nu poate fi accesat. În schimb, îți poți adăuga e-mail-ul pentru a fi la curent cu noutățile privind o eventuală venire a Spotify în România.

Trebuie să vină și la noi. Bulgarii și ungurii au și ei Spotify.
Pe comunitatea Spotify această discuție există din 2014. Foarte mulți își doresc Spotify în România.
Unii zic că e nevoie de un parteneriat între Spotify și o rețea de telefonie mobilă, iar ca exemplu aici a fost dat Telekom.

#12
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,796
  • Înscris: 13.07.2011
eu folosesc spotify de mult timp in Austria mai ales cand fac sport deoarece au playlisturi chiar foarte marfa.

Exista posibilitatea free sa folosesti spotify ul, doar ca in mijlocul melodiei intra o reclama enervanta. Si exista varianta premium care nu are reclame.

Si cam are toate melodiile actuale.

#13
sonnydellmarco

sonnydellmarco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,858
  • Înscris: 17.10.2006

View PostActiON_, on 31 mai 2017 - 08:34, said:

Sper să nu mai fie un topic de genul. Dacă există, vă rog să-l ștergeți. Și sper că am postat unde trebuie.

Revenind la subiect, am văzut pe un blog din România că există șanse ca în vara acestui an să avem Spotify și în România. Aveți alte informații?
S-a mai vorbit aici:

https://forum.softpe...aca-sunt-roman/
https://forum.softpe...935096-spotify/
https://forum.softpe...hivalent-in-ro/

trebuia sa folosesti functia de cautare, detaliata, doar in titlurile topicelor.

#14
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Eu nu inteleg de ce nu negociaza astia drepturile la nivel UE, nu tara cu tara, doar UE se vrea a fi un fel de State Unite. Nu e vorba numai de Spotify, aici intra si Netflix  dar si celelalte.

#15
sonnydellmarco

sonnydellmarco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,858
  • Înscris: 17.10.2006

View Posttiestodj20, on 31 mai 2017 - 09:20, said:

Eu nu inteleg de ce nu negociaza astia drepturile la nivel UE, nu tara cu tara, doar UE se vrea a fi un fel de State Unite. Nu e vorba numai de Spotify, aici intra si Netflix  dar si celelalte.
E vorba de licente, drepturi de difuzare, si de faptul ca in Romania se fura :)

#16
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007

View Posttiestodj20, on 31 mai 2017 - 09:20, said:

Eu nu inteleg de ce nu negociaza astia drepturile la nivel UE, nu tara cu tara, doar UE se vrea a fi un fel de State Unite. Nu e vorba numai de Spotify, aici intra si Netflix  dar si celelalte.
Nu o sa se intample :(

Prima data cand am citit despre 'Digital single market EU' Credeam ca vom avea acces la acelas continut ca orice alt locuitor UE, dar nu, ci vom avea acces la acelas continut oriunde in UE ca si acasa, adica vom putea accesa voyo.ro, netflix.ro, spotify.ro, youtube.ro, orangetv.ro, hbogo.ro, ... oriunde in UE, dar nu si la serviciile digitale oferite de alte tari...

#17
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,761
  • Înscris: 09.05.2005
Sunt site-uri ce pun la dispozitie playlist-urile Spotify iar ca serviciu poti merge pe Google Play Music, Apple Music si Zonga (mai ales daca vrei mai multa muzica romaneasca).

Btw, articolul ala de pe blog e cam pe langa subiect, bate moneda pe Deezer ca poti urca melodiile proprii si spune ca e singurul serviciu ce permite asa ceva, TOTAL FALS, Google Play Music permite si e chiar gratuit.

Edited by LensFlare, 31 May 2017 - 09:50.


#18
sonnydellmarco

sonnydellmarco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,858
  • Înscris: 17.10.2006

View PostLensFlare, on 31 mai 2017 - 09:46, said:

Sunt site-uri ce pun la dispozitie playlist-urile Spotify iar ca serviciu poti merge pe Google Play Music, Apple Music si Zonga (mai ales daca vrei mai multa muzica romaneasca).
Am Zonga, insa e slab rau fata de Spotify. In Spotify am gasit 99 % din ce am cautat, in Zonga, cam 75% (muzica veche , artisti nu foarte comerciali)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate