Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 

Ramanian Scam !

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Mare atentie la " compania " dexcar romano-italiano-germana ( dexc@r ) . Am fost azi la o prezentare a companiei cu tema cum poti sa conduci o masina noua timp de 2 ani cu costuri zero .
Platesti un avans care reprezinta de fapt costurile pe o perioada de 2 ani a unei masini noi ( casco , rca , anvelope iarna si revizii ) DAR astepti 2 ani pana sa primesti masina dupa care 2 ani si limita de 50.000 de km va fi in posesia ta .
Avansul e in functie de masina aleasa de la clasa mica pana la categoria super lux .
Mai mult ( ca sa fie atractiva schema ) zice ca de toti banii dati primesti la momentul cand ti se da masina noua , un card cadou cu " dexcoin " ( un dexcoin = 1 euro ) cu suma exacta pe care ai platit-o avans de care poti cumpara orice din statiile Mol , inclusiv carburant !
Wooooow ! Sariti ca e pe bune !

Toate suna bine si frumos mai putin partea cu asteptatul a 2 ani pana sa intri in posesia autoturismului nou , timp in care " compania " asta minunata o sa dispara ca prin farmec cu banii fraierilor ( ca numa fraierii pot sa mai creada in Alba ca Zapada si cei 7 Pitici ... )

Faza tare : apoi , dupa ce ai primit masina iar depui un avans de x euro pt urmatoarea tura , adica dupa 2 ani cu masina noua o schimbi direct fara sa mai astepti cu alta tot noua ...
Binenteles ca se insista pe modelele de lux unde avansul era intre 3500-8000 de euro .
Bai ce imaginatie au unii te doare bila .
P.S. Vroiam sa-i inregistrez dar nu m-au lasat . Era lume si parca cativa din sala erau platiti sau erau pe-o mana cu borfasii astia sa zica , cum ca is deja la a doua tura de masina noua si vai ce bine e .

#2
balauru69

balauru69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,869
  • Înscris: 27.08.2005

View PostBaxon, on 30 mai 2017 - 20:08, said:

Am fost azi la o prezentare a companiei cu tema cum poti sa conduci o masina noua timp de 2 ani cu costuri zero.

Si fraza asta nu te-a pus pe ganduri?

#3
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Eram curios !
Nu stiu daca stii dar acum vreo 10 ani a fost o chestie cu masini publicitare gratis , practic iti plateau rata la leasing din reclama pusa pe masina , am prins 6 luni de rate moca si a fost ok .

Edited by Baxon, 30 May 2017 - 20:26.


#4
flomelomanul

flomelomanul

    Opera lover

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,718
  • Înscris: 12.07.2011
Atunci când un lucru pare prea frumos ca să fie adevărat, înseamnă că așa și este !!
se pare că mărețul popor român nu va învăța lecția asta nici într-o mie de ani de-acum înainte.

#5
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,292
  • Înscris: 12.08.2006
E o teapa de gen MyCar...Zenith Leasing...alti escroci.

Ori platesti de te ia dreq...ori ramai fara masina.

#6
Real_NEO

Real_NEO

    un sălbatic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,193
  • Înscris: 29.05.2017
Astea sunt faze precum Caritas, baieti destepti ce incearca tot felul de inginerii financiare pentru pacalirea fraierilor. Luam de la 10 banii de avans, dam la 2 niste masini asa si asa, si tot o lungim in felul acesta, iar diferenta de bani, la noi in buzunar.

Edited by Real_NEO, 30 May 2017 - 20:49.


#7
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Pai faza cea mai tare este ca virezi banii la " companie " care , dupa 1 an ( de fraierit petine si pe altii ) intra in insolventa si o ia de la capat sub un alt nume , aceeasi magarie ! Asta e tragic , ca nu-i poate f**e nimeni ..

#8
Real_NEO

Real_NEO

    un sălbatic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,193
  • Înscris: 29.05.2017
"Companie" numita Caricar (de la Caritas). Adica, ti-am dat banii, si unde-i masina ? Iar compania zice: cari masina ?

Edited by Real_NEO, 30 May 2017 - 21:05.


#9
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,662
  • Înscris: 05.02.2012
nu inteleg cine ar fi atat de batut in cap sa dea banii pt o masina ce o primeste peste 2 ani. Daca ar fi un koenigsegg mai zici, sau ceva personalizat dar pt o masina normala ... dar oricum, fraieri vor gasi, nu ma indoiesc de asta

#10
Real_NEO

Real_NEO

    un sălbatic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,193
  • Înscris: 29.05.2017
Cuvantul cheie este o masina, insa nu specifica ce fel de masina. Poate fi vorba despre o machetuta, sau una teleghidata. Nu-s si alea tot masini ?

#11
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Eu chiar nu pricep. Si nu sint ironic sau mistocar aici. Chiar nu inteleg cum lumea mai poate fi prostita mereu cu aceeasi schema care pute de la o posta si a fost demascata de zeci de ori. Macar de ar veni cu ceva nou escrocii. Dar asa e ca si cum ai vedea mereu acelasi si acelasi film. Si inca unul prost.

#12
Real_NEO

Real_NEO

    un sălbatic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,193
  • Înscris: 29.05.2017
Eternul joc piramidal.

#13
Nytro84

Nytro84

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 07.07.2016
Parca mai erau ceva firme de imobiliare tot ceva gen cumperi casa in Valencia adica dai o suma de bani si timp de 2 luni mergi in vacanta si te cazezi in propria casa si aveau ceva succes la persoanele varsnice care s-au selinizat.
Cei care erau in sala si ziceau ca sunt la a 2-a masina dar si cei care dau bani de fata cu ceilalti sunt oamenii lor clar.
Adica cu 3500 de euro imi cumpar masina second si la 8000 de euro imi iau masina noua asta daca cei carcotasi nu considera loganul masina parca era si ceva reclama la Fabia cu 7500.
Si nu stau 2 ani sa cada para malaiata in gura la natafleata

#14
User107

User107

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 990
  • Înscris: 13.01.2017
http://behindmlm.com...an-authorities/
Schema Ponzi pentru fraieri, interzisa in Italia.

#15
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

View PostAndreysc7, on 30 mai 2017 - 21:11, said:

nu inteleg cine ar fi atat de batut in cap sa dea banii pt o masina ce o primeste peste 2 ani.
Dar de aia care dau 100.000 de euro pe un teren viran in speranta ca in doi- trei ani primesc un apartament ce zici?

#16
mariovrs

mariovrs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,393
  • Înscris: 27.09.2013
Aia da prostalani...

#17
StickyFingaz

StickyFingaz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,862
  • Înscris: 17.02.2016
S-a mai discutat pe forum https://forum.softpe...-joc-piramidal/

#18
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
N-am vazut topicul ala , dar nu cred ca am gresit prea tare .

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate