Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Licenta Visual Studio 2017 Prof Win si Mac

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
ThePuiu

ThePuiu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,742
  • Înscris: 11.11.2003
Salut, azi am dat un telefon la Microsoft Romania si am "blocat" pe unu de acolo! Intrebarea de baraj "au fost 2":
- daca a ramas valabila instalarea unei licente pe mai multe sisteme de calcul atata vreme cat lucreaza la ele un singur programator
- daca cumpar o lic de VS 2017 Pro pot sa o instalez si pe un MacBookPro? (apropos de versiunea de OS a VS 2017)

Raspunsul initial; a fost: din cite stie el nu se poate instala o licenta pe mai multe device-uri iar la a doua intrebare...nici nu stia ca exista VS pt Mac! A revenit cu un mail in care imi spunea ca se pare ca se poate instala licenta pe mai multe device-uri dar despre intrebarea 2...imi da niste link-uri sa citesc singur! Evident, nu m-am lamurit cu informatii gen configuratia minima, etc

Deci, intrebarea mea la voi e: stie cineva daca se activeaza si VS pt Mac cu aceasi serie de licenta?

Multam!

#2
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,428
  • Înscris: 10.08.2005
1. O licenta activa pe un singur dispozitiv
2. Ce te opreste sa incerci cat timp respecti pct 1?

https://www.visualst...com/vs/pricing/
Ce tip de licenta este?

Edited by MarianG, 30 May 2017 - 16:44.


#3
ThePuiu

ThePuiu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,742
  • Înscris: 11.11.2003
am spus ca licenta este VS 2017 Prof. Din cite vad din link-ul trimis de tine pt versiunea de Mac trebuie subscriptie lunara! 45$/luna

#4
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,600
  • Înscris: 30.07.2003
Eu de acolo inteleg ca licenta e pe user si nu device si ca acopera ambele versiuni (PC & Mac).

#5
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,428
  • Înscris: 10.08.2005
Tocmai de aia intrebam de care este,
Am adresat intrebarile asistentului de vanzari
pentru problema  cu MacBook, m-a indrumat catre  - asistenta dezvoltatori +49 5241 21 00402

Edited by MarianG, 30 May 2017 - 17:07.


#6
TS030

TS030

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,193
  • Înscris: 25.06.2012
Just in case: asta este pentru ceva "enterprise organisation", sau "non-enterprise organisation" dar mai mult de 5 programatori?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate