Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Cum se va trai in anul 2050?

- - - - -
  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#19
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,083
  • Înscris: 09.01.2007
Prost, se va trai mai prost ca azi.

#20
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,907
  • Înscris: 18.12.2007

View PostXORIAN_L, on 29 mai 2017 - 08:12, said:

Nu-i asa. Daca ai salariu 10X fata de acum, la aceleasi preturi, iti faci pensie privata si iesi din activitate la 40 de ani. Ce griji mai ai?

Grija ca sistemul ala care iti asigura pensia privata lunara o sa pice si tu nu o sa mai ai bani :)
Sunt sigura ca mai sunt si altele.

#21
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,259
  • Înscris: 24.01.2008

View Postepetroiu, on 29 mai 2017 - 06:38, said:

[...] nu vedeti ca aceasta tehnologie de fapt aduce multa poluare si multe boli "moderne"?
[...] medicamente. In domeniul cancerului spre exemplu aveam aceleasi tehnici total ineficiente ca si acum 70 de ani, in timp ce , din cauza poluarii si stilului de viata "modern" incidenta e in crestere continua.
Desigur, faptul ca speranta de viata s-a cam dublat fata de acum 1xx ani, cand crapai pana s-apuci sa faci cancer sau alte "boli moderne", este un detaliu absolut insignifiant...   :bigwhitegrin:

#22
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,994
  • Înscris: 07.11.2006
Habar n-am cum va trai omenirea in 2050.Si nici nu ma intereseaza.Si cred ca multi altii sunt de aceiasi parerea cu mine.
Da' zic si io' cinci scenarii:

View PostKarlAsgar, on 29 mai 2017 - 01:25, said:

E un clip mai vechi care enumera 5 scenarii despre cum va arata omenirea in anul 2050

- Forumul Softpedia va avea de cinci ori mai multi membrii activi.
- KarlAsgar va fi in continuare banat,dar va fi la a 27--a clona.
- Krogy va implini al 36.548-lea post pe forumul Softpedia in care va proslavi grupul VAG.Singurul de altfel,care a mai ramas in industria contructoare de auto pe persoana fizica.
- AMD va fi din nou la un pas ca sa detroneze Intel.Dar nu va reusi nici de aceasta data,trebuind sa mai astepte inca 25 de ani.
- UE va atinge cea de-a opta reformare,inventand din mers cutiile de viteza automate.

#23
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
asa cum vad eu lucrurile azi, daca incalzirea globala se va accelera in combinatie cu migrarile saracilor spre Occident, civilizatia occidentala se va prabusi in max 100 de ani
s-a mai intamplat in istorie n-ar fi o premiera...

#24
tablagiu_xxx

tablagiu_xxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,346
  • Înscris: 15.06.2009

View Postopsy091, on 29 mai 2017 - 01:41, said:

La suprapopulatie si eventual nu o sa mai ajunga resursele. Nu vad cu ochi prea buni viitorul. Adica o sa fie tot felul de tehnologii, avanstam asta e clar. Dar cand lumea devine din ce in ce mai comoda si mai lenesa

Resursele ajung pentru multe zeci de miliarde, nu-ti face griji .... totul e sa fie folosite corespunzator...

#25
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,709
  • Înscris: 14.10.2008

View Postrich1974, on 29 mai 2017 - 08:05, said:

in 2050, vom incepe ramadanul in luna asta. despre ce vorbim aici...
Cel putin temperaturile din cursul verilor incep sa se alinieze cu cele de la salamalecu.

Dar nu vreau asa ceva pentru ca nu vreau burqa si val islamic pe fetele noastre. Posted Image

#26
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007

View PostNeaceasca85, on 29 mai 2017 - 12:39, said:

Cel putin temperaturile din cursul verilor incep sa se alinieze cu cele de la salamalecu.

Dar nu vreau asa ceva pentru ca nu vreau burqa si val islamic pe fetele noastre. Posted Image
eu stii ce ma bucur, ca (poate) o sa le iasa pe nas multora feminismul si grepturile LGBT. macar am o consolare.

#27
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,457
  • Înscris: 30.10.2003
Eu cred ca se va manca mai putina slanina.

#28
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,709
  • Înscris: 14.10.2008

View Postepetroiu, on 29 mai 2017 - 06:38, said:

Probabil in 2050 vom avea mult mai multa tehnologie mai mult sau mai putin utila, insa lumea, cu parere de rau, cred ca va fi mult mai bolnava ca acum, probabil cancerul va face ravagii, asa ca nu va temeti prea tare de suprapopulare...
Ah da, corect, LEAC PENTRU CANCER, indiferent de stadiul depistarii si fara recidive, doresc sa apara cat mai repede cu putinta, este inadmisibil ca in secolul asta cu atata tehnologie sa mori in chinurile iadului, ros de viu de aceasta boala care pare sa fie asul din maneca ce ne este servit daca reusim sa ne facem viata pe aceasta lume asa cum dorim, daca ne satisfacem toate poftele.

Sunt foarte suparat pe aceasta boala, care loveste numai pe cine nu merita si nu trebuie si care apare din senin oricat de sanatos este omul, chiar nu iese la analize pana in stadiul terminal, e de o parsivitate incredibila. Poti sa respecti tu toate profilaxiile din lume, tatal meu nu a facut excese de nici un fel (eu fac doar excese alimentare dar nu fumez si nu beau) si tot si-a furat-o, probabil pe fond de stress i s-a declansat boala, asa nefumator, nebautor.

Repet, sunt extrem de suparat pe cancer pentru ca in 2014 mi-a luat tatal in mod subit si fulgerator la 59 de ani, toate analizele ieseau OK dar il durea spatele (coloana) de innebunea, in cele din urma s-a depistat cancer si dupa 3 luni de chinuri la pat ne-a parasit, cum toti lucram intr-o firma de familie unde tata era creierul, ne este tuturor mult, mult mai greu fara el, pana acum priveam viata in roz dar de la faza asta numai in negru o vad.

Edited by Neaceasca85, 29 May 2017 - 13:45.


#29
cooze28

cooze28

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 457
  • Înscris: 30.09.2016
... mai uitate pe la TV pe la stiri.............altul care ne incurajeaza sa ne uitam la prostii......   daca te uiti la cocina tv ..in fiecare zi e razboi

#30
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,709
  • Înscris: 14.10.2008

View PostBarboso, on 29 mai 2017 - 11:09, said:

Desigur, faptul ca speranta de viata s-a cam dublat fata de acum 1xx ani, cand crapai pana s-apuci sa faci cancer sau alte "boli moderne", este un detaliu absolut insignifiant...   Posted Image
Eu vad ca acest cancer idiot si nenorocit ia din ce in ce mai multi oameni pana la varsta de 60 de ani, din cauza lui scade la loc speranta de viata.Posted Image

View Postrich1974, on 29 mai 2017 - 13:03, said:

eu stii ce ma bucur, ca (poate) o sa le iasa pe nas multora feminismul si grepturile LGBT. macar am o consolare.
Daca esti insurat, te doare undeva, dar gandeste-te la cei de la 14 ani in sus necasatoriti sau fara partenere, ca au nevoie de imagini, ca vor sa stie cum arata tipa inainte de a o lua de nevasta. Posted Image Arabii se arunca in aer si din lipsa de sex, in orice forma ar fi el.

Edited by Neaceasca85, 29 May 2017 - 13:59.


#31
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,259
  • Înscris: 24.01.2008
Stai tu linistit, au parte de el mai mult decat tine.

#32
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Back to the future
https://twitter.com/...168939342995456

Edited by don_dannielo, 29 May 2017 - 16:22.


#33
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,709
  • Înscris: 14.10.2008

View PostBarboso, on 29 mai 2017 - 15:12, said:

Stai tu linistit, au parte de el mai mult decat tine.
Cica ne mint frumos, arabii daca sunt cate 2 sau mai multi, nu beau alcool, nu f00t, nu fac nimica, dar cand e cate 1 singur in particular, fac de toate, si carne de porc si alcool en gros si femei si tot ce vrei. Una e oficial, alta e in spate. Posted Image

#34
mariovrs

mariovrs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,393
  • Înscris: 27.09.2013

View Postbogdan181180, on 29 mai 2017 - 07:04, said:

... mai uitate pe la TV pe la stiri si mai lasa Pokemonii, Franta daca nu iesea Macron era al2lea stat dupa Anglia care iesea din UE anul acesta...spiritele sunt agitate si-n Spania si Italia ca vor si aia iesirea din Ue....  Putin si cu Trump irita spiritele in lumea araba sub asa zisa falsa lupta "impotriva terorismului" care indirect tot ei il finanteaza... iar Kim Jong-un nu trece saptamana sa mai faca un test cu o racheta balistica. Din toate rahaturile astea oricand poate sa iasa un conflict, mai ales daca cineva incepe sa faca "gafe" economico-politico-militare. Cei mai grav din toata treaba asta este atitudinea lu' Trump de finantare a inarmarii a fiecarui stat membru NATO, exact atitudinea lu' Hitler inainte sa ajunga la putere..numai ca TRUMP este DEJA la putere

NU te mai uita la Antena 3...

#35
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View PostNeaceasca85, on 29 mai 2017 - 12:39, said:

Cel putin temperaturile din cursul verilor incep sa se alinieze cu cele de la salamalecu.

Dar nu vreau asa ceva pentru ca nu vreau burqa si val islamic pe fetele noastre. Posted Image
O sa ai voie 7 neveste si diferenta de varste intre ele tot de 7 ani. Ce mai conteaza ce isi pune pe ea ?Posted Image

#36
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,709
  • Înscris: 14.10.2008
Stiu, in 2002 dupa atentatele din 2001 s-a difuzat telenovela Clona pe care am urmarit-o cu interes (dupa ce in 2001 m-a fascinat si distrat Betty cea Urata) pentru a vedea cum e pe la arabi si bineinteles, pentru muzica arabeasca. Posted Image Actiunea Clonei era in Maroc.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate