Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Cabana în mijlocul pădurii

- - - - -
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#19
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Teoretic depinde de primarie , poti scoate pamantul de sub cabana din fondul forestier( dintr-o poiana ) pt a construi o magazie de ex care ulterior poate fi ridicata la " rang " de cabana insa hartiile si umblatura nu-s de colo .. .

#20
Blanutz

Blanutz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 13.11.2011
Cineva mai sus ti-a recomandat cabana Pietricica. E exact ce vrei tu (mai putin lacul). Am facut revelionul trecut acolo si a fost senzational.

#21
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,492
  • Înscris: 15.09.2010

 Blanutz, on 27 mai 2017 - 17:34, said:

Cineva mai sus ti-a recomandat cabana Pietricica. E exact ce vrei tu (mai putin lacul). Am facut revelionul trecut acolo si a fost senzational.
Interioru arata oribil. Mai frumoasa e asta:  
https://www.booking....e=total;ucfs=1

#22
crocko.dilul

crocko.dilul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,535
  • Înscris: 30.07.2007
Nu ne spui buget si numar de camere.
Fara lac, sa te uiti la Cabana Haiducului, pe Valea Doftanei.

#23
Blanutz

Blanutz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 13.11.2011

 Freddy12, on 27 mai 2017 - 17:39, said:

Interioru arata oribil. Mai frumoasa e asta:  
https://www.booking....e=total;ucfs=1
E o cabana in mijlocul padurii (la 4 km de Brusturet). Interiorul nu e „oribil”, dar putea sa arate mai bine. Pentru locatie si pentru ce ofera pretul e pe masura oricum.

#24
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,568
  • Înscris: 07.12.2014
Cabana Caprioara la Deva. In padure, retrasa si totusi doar la 5 km de oras dar nu are lac.

#25
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,492
  • Înscris: 15.09.2010

 Blanutz, on 27 mai 2017 - 18:48, said:


E o cabana in mijlocul padurii (la 4 km de Brusturet). Interiorul nu e Ăą€ŸoribilĂą€, dar putea sa arate mai bine. Pentru locatie si pentru ce ofera pretul e pe masura oricum.
Eu am vazut pozele pe un site de turism si arata jalnic, parca e un camin de nefamilisti .Nu m-as caza in veci acolo. Despre poza de mai jos e vorba.
Ma opresc aici, "de gustibus non disputandum."

Attached Files


Edited by Freddy12, 27 May 2017 - 21:40.


#26
User107

User107

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 990
  • Înscris: 13.01.2017
Pentru un grup de studenti in salbaticie este ok.
Daca initiatorul are rude la Romsilva sau vreo regie gen Electrica se poate aranja si ceva mai acatarii.

#27
RichardEduard

RichardEduard

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 27.05.2017

 gladiatore, on 27 mai 2017 - 15:32, said:

Pai noi de unde sa stim de unde esti ca sa-ti recomandam o zona ??? De exemplu , la mine la Neamt , exista asa ceva . In salbaticie , fara curent , fara net , fara semnal telefon .

Sunt din judetul Arad, dar nu asta contează, sunt dispus să merg oriunde atâta timp cât găsesc ce îmi doresc.

 Phobos, on 27 mai 2017 - 16:10, said:

Ar fi asta p-aci prin zona, pfuu, am uitat unde e... oricum, banuiesc ca nu-i exact ceea ce cauti, poate ca vrei un pic mai mult soare, nu...? Posted Image

[ https://s6.favim.com/610/151031/arbre-cabane-canada-chalet-Favim.com-3507296.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Lasand gluma la o parte, la noi cam greu sa gasesti asa ceva, (ma refer si izolat, si sa te lase singur acolo, si cu multe camere), doar ceva fara curent electric eventual.

Doar ceva case vechi de inchiriat...

Poate asta:

http://www.cabana-lacrimioara.com/

Da, până acum, cabana Lăcrimioara e cea mai ok dintre toate cabanele arătate aici, dar nu ştiu dacă avem loc. Suntem undeva între 10 şi 12 oameni.

 Phobos, on 27 mai 2017 - 16:38, said:

Pai initiatorul n-a specificat ce conditii minime doreste. Cu cat coboara mai jos stacheta, cu atat gasesti mai multe. Posted Image

Doresc toate condiţiile posibile, ideea e să fim izolaţi.

 Ion_de_la_Raion, on 27 mai 2017 - 16:39, said:

De ce nu sari peste cabana si mergi cu cortul ?

Nu vreau cort, vreau cabană, cu cortul e o altă poveste.

 Blanutz, on 27 mai 2017 - 17:34, said:

Cineva mai sus ti-a recomandat cabana Pietricica. E exact ce vrei tu (mai putin lacul). Am facut revelionul trecut acolo si a fost senzational.

Da, dar cabana Lăcrimioara e mult mai ok decât Pietricica.

 crocko.dilul, on 27 mai 2017 - 18:08, said:

Nu ne spui buget si numar de camere.
Fara lac, sa te uiti la Cabana Haiducului, pe Valea Doftanei.

Suntem 10-12 care mergem, cu dormitul rezolvăm noi cumva, iar bugetul depinde de câte zile vom sta, undeva între 3-5. Am verificat, şi e cât de cât ok, dar până acum, Lăcrimioara e cea mai potrivită.

 User107, on 28 mai 2017 - 11:52, said:

Pentru un grup de studenti in salbaticie este ok.
Daca initiatorul are rude la Romsilva sau vreo regie gen Electrica se poate aranja si ceva mai acatarii.

Aşa ai spus-o, de parcă suntem actori şi jucăm într-un film horror. Nu, nu am rude la Romsilva sau Electrica.

#28
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,014
  • Înscris: 23.09.2005

 RichardEduard, on 28 mai 2017 - 12:19, said:

Doresc toate condiţiile posibile, ideea e să fim izolaţi.

Pai asta n-am inteles prea bine eu, doresti izolare in sensul de "cladire izolata", sau sa fiti si singuri-singurei in cabana, adica sa nu fie gen pensiune, cu gazda care sta pe-acolo?

Caci de exemplu ar mai fi una care pare mult mai frumoasa, dar nu cred ca ati putea sta doar voi in ea, fara gazde:

http://www.casuta-di...a/galerie-foto/

Edited by Phobos, 28 May 2017 - 17:51.


#29
User107

User107

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 990
  • Înscris: 13.01.2017

 RichardEduard, on 28 mai 2017 - 12:19, said:

Aşa ai spus-o, de parcă suntem actori şi jucăm într-un film horror. Nu, nu am rude la Romsilva sau Electrica.
M-ai lasat cu gura cascata. Am spus-o perfect normal pentru tara asta. Dar probabil suntem din filme diferite. Scuze ca te-am deranjat cu sugestii.

#30
RichardEduard

RichardEduard

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 27.05.2017

 Phobos, on 28 mai 2017 - 17:49, said:

Pai asta n-am inteles prea bine eu, doresti izolare in sensul de "cladire izolata", sau sa fiti si singuri-singurei in cabana, adica sa nu fie gen pensiune, cu gazda care sta pe-acolo?

Caci de exemplu ar mai fi una care pare mult mai frumoasa, dar nu cred ca ati putea sta doar voi in ea, fara gazde:

http://www.casuta-di...a/galerie-foto/

Sa fim singuri, fara gazda, asta dorim.

 User107, on 28 mai 2017 - 17:56, said:

M-ai lasat cu gura cascata. Am spus-o perfect normal pentru tara asta. Dar probabil suntem din filme diferite. Scuze ca te-am deranjat cu sugestii.

Nu m-a deranjat, stai linistit, doar ca am inteles cu sens peiorativ.

#31
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,014
  • Înscris: 23.09.2005

 RichardEduard, on 28 mai 2017 - 18:00, said:

Sa fim singuri, fara gazda, asta dorim.

Eu zic sa incerci sa intrebi si la un telefon, daca va lasa singuri, "Casuta din padure arata" beton. Posted Image
12 locuri, 700ron/noapte pt inchiriat total.

Edited by Phobos, 28 May 2017 - 18:04.


#32
RichardEduard

RichardEduard

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 27.05.2017

 Phobos, on 28 mai 2017 - 18:03, said:

Eu zic sa incerci sa intrebi si la un telefon, daca va lasa singuri, "Casuta din padure arata" beton. Posted Image
12 locuri, 700ron/noapte pt inchiriat total.

Da, arată chiar foarte bine şi îmi place foarte mult. Cunoşti ale locuri de genul?

Edited by RichardEduard, 28 May 2017 - 18:26.


#33
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,014
  • Înscris: 23.09.2005

 RichardEduard, on 28 mai 2017 - 18:14, said:

Da, arată chiar foarte bine şi îmi place foarte mult. Cunoşti ale locuri de genul?

Nu, le-am gasit pe Goagãl. :)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate