Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Momentul Aprilie 1964

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 

Cabana în mijlocul pădurii

- - - - -
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#1
RichardEduard

RichardEduard

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 27.05.2017
Sper că acest topic e deschis unde trebuie.

Pentru început, vreau să vă spun că sunt student la Facultatea de Litere și că după terminarea acestei sesiuni, împreună cu alți 8-10 colegi, vrem să mergem într-o excursie, o relaxare, la o cabană, însă nu orice cabană, genul de cabană pe care îl vedeți în filmele americane. Cabana fiind singura în acea zonă, sa aibă, dacă se poate, un lac lângă. Cabana să fie izolată de lume, doar noi de noi, relaxare și plăcere. Nu știu dacă avem așa ceva la noi în țară pentru că e prima oară când organizez așa ceva.

Sper să mă ajutați cât mai repede!

#2
ddaannii

ddaannii

    Haiduc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 26.04.2011
Mmmmm......si eu as vrea sa știu.
Parca mai era un topic asemănător și apăruse oferte cu...pana la hotel...
Numa cabane nu erau alea.

Edited by ddaannii, 27 May 2017 - 15:25.


#3
User107

User107

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 990
  • Înscris: 13.01.2017
Esti student la Litere si nu stii sa pui o intrebare?
Sunt cabane ale Romsilva de felul asta.

#4
RichardEduard

RichardEduard

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 27.05.2017
Nu, nu vreau hotel, pensiune, sau orice altceva, vreau pur şi simplu o cabană, să o putem inchiria şi să stăm doar noi în acea cabană. Să fie a noastră timp de 3 sau 4 zile. Dar nu vreau în niciun caz să avem alte persoane sau alte cabane pe lângă noi. De asta am decis să postez aici, nu de alta dar poate cineva a mai fost sau a auzit de aşa ceva.

#5
User107

User107

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 990
  • Înscris: 13.01.2017
Incearca Cabana Pietricica.

Care sunt sansele sa distrugeti ceva prin cabana?

#6
gladiatore

gladiatore

    Moldovean !! Ceva probleme ???

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,449
  • Înscris: 01.10.2016
Pai noi de unde sa stim de unde esti ca sa-ti recomandam o zona ??? De exemplu , la mine la Neamt , exista asa ceva . In salbaticie , fara curent , fara net , fara semnal telefon .

#7
RichardEduard

RichardEduard

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 27.05.2017

View PostTruculMagic, on 27 mai 2017 - 15:39, said:

Vreti sa faceti toti baietii de la litere un gang... de vreti sa nu mai fie nimeni prin zona ? Posted Image

Sunt singurul băiat din grupa mea, so... Şi va rog să fiţi serioşi.

View Postgladiatore, on 27 mai 2017 - 15:32, said:

Pai noi de unde sa stim de unde esti ca sa-ti recomandam o zona ??? De exemplu , la mine la Neamt , exista asa ceva . In salbaticie , fara curent , fara net , fara semnal telefon .

Nu contează zona, contează să fie ce am spus eu, şi avem nevoie de curent, pentru ca vrem să ascultăm muzică, etc...

Edited by RichardEduard, 27 May 2017 - 15:50.


#8
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,266
  • Înscris: 06.07.2007
cabana soarelui Retezat

#9
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Am sters opt posturi.  Tre' sa revin cu puncte pt offtopic si trolling ?
Intrebarea-i retorica...

#10
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,046
  • Înscris: 23.09.2005
Ar fi asta p-aci prin zona, pfuu, am uitat unde e... oricum, banuiesc ca nu-i exact ceea ce cauti, poate ca vrei un pic mai mult soare, nu...? Posted Image

[ https://s6.favim.com/610/151031/arbre-cabane-canada-chalet-Favim.com-3507296.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Lasand gluma la o parte, la noi cam greu sa gasesti asa ceva, (ma refer si izolat, si sa te lase singur acolo, si cu multe camere), doar ceva fara curent electric eventual.

Doar ceva case vechi de inchiriat...

Poate asta:

http://www.cabana-lacrimioara.com/

Edited by Phobos, 27 May 2017 - 16:13.


#11
sanyi_2005

sanyi_2005

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 376
  • Înscris: 25.12.2007
Fara curent si fara semnal la telefon stiu eu

#12
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,046
  • Înscris: 23.09.2005

View Postsanyi_2005, on 27 mai 2017 - 16:17, said:

Fara curent si fara semnal la telefon stiu eu
Pai adevarul este ca asa ar fi ideal, daca tot vrei o excursie cum scrie la carte.

Unde stii? Ai poze?

Edited by Phobos, 27 May 2017 - 16:24.


#13
ddaannii

ddaannii

    Haiduc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 26.04.2011
Pai lasa-la naiba curentu, asculți muzica la baterii.
Sau un generator mini ceva.
Vrei cabana izolată de restul lumii și cu utilități?
În Austria parca, fusese un coleg de munca cu familia, la o cabana fără duș fără nimic.
Doua trei zile max. merge...

#14
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,046
  • Înscris: 23.09.2005
Pai initiatorul n-a specificat ce conditii minime doreste. Cu cat coboara mai jos stacheta, cu atat gasesti mai multe. :)

#15
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
De ce nu sari peste cabana si mergi cu cortul ?

#16
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,046
  • Înscris: 23.09.2005
http://www.ontheroad...n-muntii-iezer/

#17
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,493
  • Înscris: 15.09.2010

View PostIon_de_la_Raion, on 27 mai 2017 - 16:39, said:

De ce nu sari peste cabana si mergi cu cortul ?
Il mananca ursul.

#18
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Eu inteleg sensul stergerii postarilor off-topic ...dar ( vorba bancului ) cine a inceput ?
In Romania nu exista asa ceva. Nu in genul celor construite de americani. Motivul este legislatia . In Romania , o persoana fizica nu detine lacuri . In Romania , persoanele fizice care ar construi cabane izolate pe proprietatea lor din padure , ar primi amenta saptamanal pentru ca , in conformitate cu vechea si noua lege a fondului funciar nu ai voie sa schimbi destinata unui teren. Este padure ...nu construesti case/cabane ..punct . Toate care exista in prezent sunt construte ilegal , fara autorizate de constructie . Deasemenea , in America , cabana este construita pe proprietatea personala si oricine vine neinvitat la usa cabanei poate fi impuscat ...cu glont , fix in cap . Ulterior , pagubitul ( cel care a tras ) are voie sa ceara in instanta familiei decedatului contra-valoarea glontului . Acesta este motivul pentru care in America se poate construi o cabana izolata ...langa lac .iar in Romanica nu !. In Romania , orice cioban nespalat si betiv care isi paste oile prin zona , intra incaltat in cabana ta spargand un geam si face 3.14-3,14 in ibricul de cafea pe care l-ai lasat ( inante sa sariti de cur in sus , va informeaz ca am fost fix in aceasta stuatie - daca mai gasesc pozele vi le si pun ca sa vedeti fata ciobanului .)  Si Da ,...cabana era ( si este ) construita ilegal pentru ca oricat am incercat sa obtin contra cost avize de constructe nu am reusit ...pentru ca "Legea Fondului Funciar " este de alta parere .
Asa ca . stimati participant la discutie , bascalia mea a fost generata de faptul ca doar o persoana rupta de realitate poate crede ca Romania este America d.p.d.v al drepturilor proprietarilor pe propriile lor terenuri . Am crezut ca initiatorul face misto .

Edited by JurasikMan, 27 May 2017 - 16:59.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate