Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Nu pot accesa contul Google

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
XL700VA

XL700VA

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 29.04.2014
Problema. Am un cont google cu adresa de mail de yahoo. Perfect pana acum. Am un telefon Samsung J5, un Samsung GT-S6102, si o tableta Lenovo TAB 2. Pana acum am instalat aplicatii pe J5, si pe tableta fara probleme. Azi am luat vechitura de telefon Samsung GT-S6102 si am vrut sa bag ceva aplicatii pe el. Mentionez ca pana in prezent, nimeni nu a instalat nimic pe acest telefon, e asa cum a venit din magazin. Can am incercat sa accesez magazin play imi cere sa ma conectez la contul google. Bag adresa de mail si parola. Si imi spune asa x**********@yahoo.com nu utilizeaza Gmail. Si se blocheaza acolo, spunand sa bag ceva de gmail. Pe J5 si pe tableta nu am intampinat aceasta problema. De ce pe telefonul asta am buba asta, si cum o inlatur?

#2
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View PostXL700VA, on 27 mai 2017 - 14:40, said:

Si imi spune asa x**********@yahoo.com nu utilizeaza Gmail. Si se blocheaza acolo, spunand sa bag ceva de gmail. Pe J5 si pe tableta nu am intampinat aceasta problema. De ce pe telefonul asta am buba asta, si cum o inlatur?

Bagand un cont de tipul [email protected] si parola corespunzatoare

#3
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016

View PostXL700VA, on 27 mai 2017 - 14:40, said:

Problema. Am un cont google cu adresa de mail de yahoo.
Pai daca o sa te uiti, o sa vezi ca si pe J3 si tableta ai tot un cont gmail. Ce ti-a venit acum sa bagi cont de yahoo?

#4
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017
Cred ca el vrea sa spuna ca are un cont google facut cu adresa de yahoo, ceea ce e ok si functioneaza.

Incearca sa te duci in setari - conturi si sa bagi acolo contul google facut cu yahoo. Daca nu merge incerca sa te loghezi de pe browser in acel cont pe youtube de exemplu si daca nu merge inseamna ca nu mai exista contul, incearca sa refaci contul.

Edited by samebo, 27 May 2017 - 14:56.


#5
XL700VA

XL700VA

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 29.04.2014
Contul exista. Si da, cand l-am facut l-am facut cu adresa de pe yahoo. Nu am adresa de gmail. Ma pot conecta de pe pc, ma pot conecta pe youtube. Numai de pe acest telefon vechi nu ma pot conecta.

#6
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017
Atunci e posibil ca la vechitura aia cu Android 2.3 Gb sa fi implementat ceva care sa permita doar conturi ce se termina in gmail.com din cine stie ce motive... din cate imi aduc eu aminte chestia asta nu a fost implementata niciodata, insa nu mai stiu sa iti spun clar de la ce versine in sus am incercat eu asta...

#7
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016

View PostXL700VA, on 27 mai 2017 - 14:58, said:

Contul exista. Si da, cand l-am facut l-am facut cu adresa de pe yahoo. Nu am adresa de gmail. Ma pot conecta de pe pc, ma pot conecta pe youtube. Numai de pe acest telefon vechi nu ma pot conecta.
Man, dar acum incerci sa te conectezi de pe android. Ce nu intelegi?

#8
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,850
  • Înscris: 25.01.2007
are android 2? e pe undeva prin setarile google o setare care interzice conectarea de pe dispozitive nesigure. trebuie sa debifezi pe acolo.
telefoanele cu android 2 le considera dispozitive nesigure, si nu vrea sa se conecteze la ele, cat timp acea setare e activata

#9
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017

View Postmenaloty, on 27 mai 2017 - 15:05, said:

Man, dar acum incerci sa te conectezi de pe android. Ce nu intelegi?
Singurul care nu intelege esti tu si ceilalti care habar nu au ca un cont google poate fi facut cu yahoo.

View Postslai, on 27 mai 2017 - 15:08, said:

are android 2? e pe undeva prin setarile google o setare care interzice conectarea de pe dispozitive nesigure. trebuie sa debifezi pe acolo.
telefoanele cu android 2 le considera dispozitive nesigure, si nu vrea sa se conecteze la ele, cat timp acea setare e activata
Cred ca asta e cauza... parca imi aduc si eu aminte de ceva de genul, dar nu am trecut prin asta ca nu am deviceuri atat de vechi.

#10
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Din cate stiu eu versiunile de Android mai noi nu suporta conectarea in Google Play fara cont de Gmail.. dar s-ar putea sa ma insel...

Edited by rosix, 27 May 2017 - 15:14.


#11
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017
Cred ca suporta de la inceputul lui din cate stiu eu... si inclusiv in ziua de astazi.

#12
XL700VA

XL700VA

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 29.04.2014
I-am facut un cont de gmail ... si l-am stricat. Pe telefon nu pe cont. https://forum.softpe...-samsung/  Nu mai bine stateam eu in banca mea?!?

View Postslai, on 27 mai 2017 - 15:08, said:

are android 2? e pe undeva prin setarile google o setare care interzice conectarea de pe dispozitive nesigure. trebuie sa debifezi pe acolo.
telefoanele cu android 2 le considera dispozitive nesigure, si nu vrea sa se conecteze la ele, cat timp acea setare e activata
Are (sau mai bine zis avea) android 2,6 si nu stiu cat. Si cu noul cont facut pe PC cu gmail se conectase. Mai bine nu se conecta ...

View Postrosix, on 27 mai 2017 - 15:13, said:

Din cate stiu eu versiunile de Android mai noi nu suporta conectarea in Google Play fara cont de Gmail.. dar s-ar putea sa ma insel...
Pe telefoanele noi merge. Atat pe J5 cat si pe tableta Lenovo.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate