Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
CAIET SERVICE PREDEAL II

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...
 

Telekom refuza sa elibereze sim-uri pierdute sau demagnetizate din 7 mai pentru ca nu le functioneaza aplicatia

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#37
neptun-z

neptun-z

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 23.03.2017
Nu ai cum sa te consideri ,,desteptat'' decat dupa ce ai trecut prin aceasta ,,viitoare-fosta'' societate de comunicatii.
Mai ales ca un simplu client persoana fizica.

#38
CiprianCosmin

CiprianCosmin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 29.07.2014
Am sunat ziua urmatoare la relatii cu clientii si mi-au dat numarul de la un magazin, mi-au spus ca datorita problemei cu aplicatia cei de la reprezentanta nu pot elibera alt sim, dar cei de la germanos pot.
Asa ca am fost la germanos si s-a rezolvat.

#39
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017
Telekom are reprezentanta?
Magazinele alea cu sigla Telekom mare sunt niste SRL-uri parteneri... singurele care sunt detinute de Telekom sunt Germanos si fostele Cosmote (care sunt putine), practic Germanos e magazinul reprezentanta Telekom, ca asta are reteaua cea mai extinsa.
Probabil faptul ca au sigla mare Telekom la intrare te si induce in eroare sa crezi ca alea sunt magazine reprezentanta.

#40
R_a_z_v_a_n

R_a_z_v_a_n

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 857
  • Înscris: 25.01.2007

 samebo, on 27 mai 2017 - 18:44, said:

Telekom are reprezentanta?
Magazinele alea cu sigla Telekom mare sunt niste SRL-uri parteneri... singurele care sunt detinute de Telekom sunt Germanos si fostele Cosmote (care sunt putine), practic Germanos e magazinul reprezentanta Telekom, ca asta are reteaua cea mai extinsa.
Probabil faptul ca au sigla mare Telekom la intrare te si induce in eroare sa crezi ca alea sunt magazine reprezentanta.

E trist cand vorbesti din stiri culese pe feisbuc.
E-adevarat ca sunt  magazine foste Romtelecom, care acum sunt externalizate, dar de aici pana la a spune ca germanos este reprezentanta ... e cale foarte lunga.

#41
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017
Citesti printre randuri... am vrut sa spun ca practic Germanos e adetinut de Telekom, deci e cel mai aproape de o reprezentanta Telekom...care spre deosebire de restul care sunt niste SRL-uri partenere locale, regionale sau nationale ce nu au nici o legatura cu Telekom... orice om isi poate face un SRL si sa isi faca un magazin cu sigla Telekom mare la intrare. Cunosc si eu unul, care se ocupa de vreo 20 de ani cu asta, si sare de la in operator la altul

#42
coldfear

coldfear

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,094
  • Înscris: 22.04.2010

 samebo, on 27 mai 2017 - 18:44, said:

Telekom are reprezentanta?
Magazinele alea cu sigla Telekom mare sunt niste SRL-uri parteneri... singurele care sunt detinute de Telekom sunt Germanos si fostele Cosmote (care sunt putine), practic Germanos e magazinul reprezentanta Telekom, ca asta are reteaua cea mai extinsa.
Probabil faptul ca au sigla mare Telekom la intrare te si induce in eroare sa crezi ca alea sunt magazine reprezentanta.
Iar faci afirmatii incorecte. Sunt reprezentante in orasele mari ale telekom foste cosmote foste romtelekom. La ploiesti au magazin oficial reprezentanta tlk . Au o cladire uriasa si un magazin asemenea dar bate si vantul cam la fel.

#43
R_a_z_v_a_n

R_a_z_v_a_n

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 857
  • Înscris: 25.01.2007
Presupun/probabil  că vorbeste de buticurile care au parteneriat cu Telekom.

#44
jadcomp

jadcomp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,935
  • Înscris: 27.09.2006
Au avut probleme MARI. Eu aveam 2 cartele prepay la ei, ambele inregistrate pe numele meu. Unul din numere l-am portat in Digi, cererea depusa in 30.04 au rezolvat-o in 22.05 dupa 3 refuzuri din partea Telekom. Pe celalalt numar, pe care il folosesc doar pentru apeluri de intrare, am primit azi urmatorul mesaj: "Lucrarile tehnice s-au finalizat. Incepand de azi ora 15, tarifele reduse oferite pe perioada acestor lucrari sunt inlocuite de cele standard de la Cartela."

#45
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017

 R_a_z_v_a_n, on 31 mai 2017 - 13:19, said:

Presupun/probabil  că vorbeste de buticurile care au parteneriat cu Telekom.
Nu chiar, in multe orase au vandut chiar si fostele spatii in care aveau contact cu publicul si acum opereaza alte societati comerciale in acele spatii cu sigla mare Telekom pe fatada sau chiar in alte activitati nelegate cu telecomul.
De cladirile vandute in care nu aveau spatii destinate publicului nu mai spun...
Ce spui tu cu fostele palate ale telefoanelor din orase nu prea mai sunt valabile in multe locuri...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate