Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Telekom refuza sa elibereze sim-uri pierdute sau demagnetizate din 7 mai pentru ca nu le functioneaza aplicatia

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#19
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017

View PostRealThing, on 25 mai 2017 - 22:50, said:

da, pai orice client stie ca pot aparea disfunctionalitati, isi ia vreo 3 blankuri alocate pe plaja aia de numerotatie, si le tine acolo, ca deh, poate operatorul nu mai detine asa ceva la un moment dat.
Blankurile nu sunt alocate cu numar, tocmai asta e scopul bankului, sa fie alocat orice numar pe el :D
Cine face bani cu telefonul, da, e precaut... cine nu, ramane cu prepay si plange pe forum ca nu aveau cum sa ii ofere prepay nou cu acelasi numar :D

#20
adrian_r5

adrian_r5

    23:58

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,697
  • Înscris: 23.04.2007

View PostRealThing, on 25 mai 2017 - 22:01, said:

Au probleme cu aplicatiile, nasoale, o sa se rezolve candva.
Cred ca incep sa le rezolve - concedierile din Telekom Romania: Aproximativ 200 de functii de conducere vor fi eliminate Posted Image

#21
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017
Asta e razbunarea managerilor ce au primit preavizul sau stiu ca il vor primi :D

#22
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006

View Postsamebo, on 25 mai 2017 - 23:04, said:

Blankurile nu sunt alocate cu numar, tocmai asta e scopul bankului, sa fie alocat orice numar pe el Posted Image


E opinia ta :) mai studiaza

#23
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017
Nu e opinie, e fapt, ca am trecut prin asta.
Mai studiaza tu.

#24
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006

View Postadrian_r5, on 25 mai 2017 - 23:05, said:


N-are legatura una cu alta, au facut un deployment de rahat, si cu asta defileaza acum, pana rezolva bug-urile.

#25
dani1005

dani1005

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 01.07.2007
Si ca idee, reprezentantii de vanzari se feresc sa faca inlocuiri de sim-uri nepersonalizate in general pentru ca o mare parte din utilizatori nu cunosc toate datele si daca sunt gresite nu se activeaza noua cartela iar apoi incepe scandalul prin magazine. In alta ordine de idei magazinele nu au pe stoc multe sim-uri blank de inlocuit pre-paid, intotdeauna vor avea prioritate cei de la post-paid !

Trebuie sa stiti urmatoarele:
- Motiv Schimbare
- Nume Client Nume/Prenume/CNP
- Extraoptiuni Active
- Credit disponibil
- Numere apelate frecvent

Edited by dani1005, 25 May 2017 - 23:21.


#26
bogdan181180

bogdan181180

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 924
  • Înscris: 01.04.2017
Au probleme cu aplicatia de peste 1 luna in schimb elibereaza ei internetul si aduc in "premiera" in Romania 5G-ul Posted Image)). Vai de capul lor, cred ca din toate companiile mobile sunt cei mai varza atat pe partea de servicii cat si de semnal. Un unchi de-al meu trebuia pana pe data de 10 a fiecarei luni sa primeasca factura... a primit-o tocmai pe 25 (ieri) si surpriza are scadenta peste 3 zile cu toate ca ei mancau rahat ca fiecare factura are scandenta prelungita cu 10 zile. Factura este tiparita pe 23, primita pe 25 si scadenta in 28. Aveti grija la "timpitii" astia si verificati bine chitanta primita sa n-aveti surprize neplacute la factura de luna viitoare sa apareti cu datorii

Edited by bogdan181180, 26 May 2017 - 07:33.


#27
adrian_r5

adrian_r5

    23:58

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,697
  • Înscris: 23.04.2007

View PostRealThing, on 25 mai 2017 - 23:12, said:

N-are legatura una cu alta,
Stii tu vorba aia cu capu la peste Posted Image

#28
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,191
  • Înscris: 18.04.2008
Aria Telekom Mobil e mai sus!
Aici e Telekom fix.

#29
neptun-z

neptun-z

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 23.03.2017
Telekomul este deja decedat. Nu cred ca mai rezista 12 luni pe piata.
Am fost si eu la ei. Numai si numaii probleme am avut. Nu a fost scutit nici un serviciu de la ei.
Netul, tv.-ul, fixul care era obligatoriu sa-l am...

#30
sonnydellmarco

sonnydellmarco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,858
  • Înscris: 17.10.2006

View PostCiprianCosmin, on 25 mai 2017 - 21:59, said:

Am probleme cu 2 sim-uri, unul l-am pierdut, altul s-a demganetizat.

Am fost si astazi al reprezentanta si am fost de mai multe ori luna asta. Imi spun acelasi lucru: nu functioneaza aplicatia si nu putem elibera nici un sim prepay pierdut sau demagnetizat.
Bun, intreb, dar atunci pot sa trec numarul pe abonament?
Nu, pentru ca nu functioneaza aplicatia.

Bine dar am clienti din contracte care trebuie sa ma sune pe numnarul asta. Am contracte cu valor de mii de euro. Ce fac?
Ce doriti. Nu ne functioneaza aplicatia de aproape o luna.

Va bateti joc de mine? Sunteti reali? Cum functionati legal in piata?
Sigur exista niste legi ale telefoniei mobile.

Raspuns: nu ne functioneaza aplicatia. Nu stim cand se va remedia.

Asta am patit de cateva saptamani la reprezentanta telefom din Ikea.

Practic nu-mi pot folosi doua numere de telefon care sunt pe prepay si nu pot raspunde clientilor mei care vor sa ma caute pe acel numar.

Este normal si legal acest lucru?

Eu nu-mi pot folosi numarul de telefon prepay pentru ca s-a demagnetizat si datorita aplicatiei nu-mi pot elibera alt sim.
Pana cand? Nu se stie.

Voi ce ati facut in situatia asta?
Ce pot eu sa fac?
Inclin sa nu te cred, colegu'.

View Postsamebo, on 25 mai 2017 - 23:04, said:

Blankurile nu sunt alocate cu numar, tocmai asta e scopul bankului, sa fie alocat orice numar pe el Posted Image
Cine face bani cu telefonul, da, e precaut... cine nu, ramane cu prepay si plange pe forum ca nu aveau cum sa ii ofere prepay nou cu acelasi numar Posted Image
Nu se dau blank-uri la clienti, pentru ca asa vor ei. Se dau doar activate.

#31
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017
Eu am blank-uri neactivate... probabil sunt client VIP si pentru noi astia VIP se fac exceptii Posted Image

#32
sonnydellmarco

sonnydellmarco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,858
  • Înscris: 17.10.2006

View Postsamebo, on 26 mai 2017 - 09:28, said:

Eu am blank-uri neactivate... probabil sunt client VIP si pentru noi astia VIP se fac exceptii Posted Image
Poate daca esti owner de cont client si aveti o flota de telefoane considerabila.
Sau lucrezi la acel operator.

#33
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017
Nu, am si pe persoana fizica :D:

#34
radu2014

radu2014

    Settling down

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,484
  • Înscris: 04.10.2007
De unde putem cumpara blanc-uri?

#35
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
[ https://vinotinto.files.wordpress.com/2014/02/champagne-blanc-de-blancs-mumm-de-cramant-800x604.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#36
coldfear

coldfear

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,094
  • Înscris: 22.04.2010


View Postsamebo, on 25 mai 2017 - 22:46, said:

Daca erai la abonament doar sunai la RC si te rezolva cu nou sim activat ori din magazine ori prin curier... asta daca nu erai baiat destept sa ai blankuri deja si doar apelai RC sa activeze numarulk pe blankul avut.
Cine intradevar produce bani cu telefonul stie ce sa faca sa isi asigure numarul si continuitatea numarului...

La momentul asta tlk.ul e la pamant. De dat sfaturi din burta suntem buni dar avem probleme cand dam de cruda realitate. Suna tu in rc si sa stai o ora si sa nu se rezolve nimic. Pe viitor rog celor care  habar nu au de situatiile " din teren" sa se abtina de la sfaturi pro. Asta daca esti baiat destept.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate