Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne
 Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 

Xiaomi Mi Max 2

- - - - -
  • Please log in to reply
104 replies to this topic

#37
y0z

y0z

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 442
  • Înscris: 14.03.2011
Merci de pont, am facut comanda pe Geekbuying.
Am platit prin PayPal, deci mi-am recuperat banii de la devicegreat.com

#38
Cousteau

Cousteau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,369
  • Înscris: 25.04.2007
Va salut. De azi sunt si eu posesorul unui Mi Max 2. Pana o sa cumpar o husa, preferabil carte, o sa-l setez si butonez ca sa ma invat cu el si bine inteles, am sa va pun si cateva intrebari, din cand in cand.
Incep cu prima: se poate seta ca sa indice in coltul din dreapta sus bateria ramasa in procente, nu numai grafic caum e acum? Daca da, cum?

#39
stoshiba

stoshiba

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,815
  • Înscris: 22.02.2014
Va salut. De azi sunt si eu posesorul unui Mi Max 2. Pana o sa cumpar o husa, preferabil carte, o sa-l setez si butonez ca sa ma invat cu el si bine inteles, am sa va pun si cateva intrebari, din cand in cand.
Incep cu prima: se poate seta ca sa indice in coltul din dreapta sus bateria ramasa in procente, nu numai grafic caum e acum? Daca da, cum?

Salut, eu am Mimax 3/32 si Andriod 7, si cred ca setarile sunt la fel. Urmezi procedura de mai jos:

setari >Baterie & performanta > Energie > setari (este in dreapta sus o rotita ) > indicator procent .
si ai 3 optiuni. Succes !

#40
Cousteau

Cousteau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,369
  • Înscris: 25.04.2007
Revin deoarece nu mai pot edita. Am gasit si am setat sa-mi arate procente la baterie.
A doua intrebare: in afara de CatMobile, de unde sa-mi iau o coperta tip carte cat mai "sanatoasa", adica nu ma intereseaza sa fie subtirica ca si asa e telefonul destul de subtire? Aia de la CatMobile ar merge in ultima instanta. https://catmobile.ro...e-flip-gri.html

Multumesc stoshiba, aici am gasit la settings / (System & device) Notifications & status bar / battery indicator.

Edited by Cousteau, 04 January 2018 - 19:59.


#41
Cousteau

Cousteau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,369
  • Înscris: 25.04.2007
Am cumparat doua huse pentru monstrulet.
Prima este o bijuterie, eleganta si perfecta. DUX DUCIS Skin Pro, book type, cumparata de la un domn Dan (0746204...) care vinde pe "lajumatate punct ro" si pe olx. cu 53 lei De vazut o puteti vedea aici https://www.amazon.e...s/dp/B07888BJS6 dar mie mi se pare mai frumoasa in realitate decat in pozele alea.
A doua, este un bumper si asta destul de elegant, iPAKY PC Bumper & Silicone Back Case, cumparat din aceeasi sursa cu 40 lei.
Atasez si cateva poze.

Attached Files



#42
Gil77tm

Gil77tm

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.01.2018
Salut,
Am comandat și eu versiunea Gold 4/64 Gb,de pe Geekbuying,174 Eur la ofertă.Am lansat comanda in 18 Nov.,a fost pre-avizat in 20 Nov.,si a ajuns in țară pe 17 Dec.De atunci tot aștept și verific pe PostNL când îl va prelua Posta Romana.
Pare downgrade la SoC(r la 652 la 625) insa SD 625 e nou si cu tehnologie de 14nm(less heating,more energy saving).Am avut SD 652 pe Leeco LE2,își face treaba bine.
Aștept să îmi ajună și mie “jucăria”.
A mai experimentat cineva un termen de livrare similar comandand de pe “geekbuying” cu shipping prin PostNL?
Mulțam,o seară faină!

#43
popika77

popika77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 17.05.2012
Are meniu in limba romana ?

#44
Cousteau

Cousteau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,369
  • Înscris: 25.04.2007
Da. Luat de la PC-Garage.

#45
c400

c400

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 25.06.2009
Buna ziua ,as putea sa revin la MIUI 8.5.9.0 ? si cum ?  Acum am 9.2.1.0  si am impresia ca se duce mai repede bateria

#46
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.04.2003
Merge google camera pe el direct in miui sau trebuie pus ceva custom?

#47
DoruTDK

DoruTDK

    Member with all members in function

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,607
  • Înscris: 30.06.2013
Din câte știu nu merge pe Miui și trebuie și root pentru a activa mai întâi Camera 2API.

#48
andrei11981

andrei11981

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 03.03.2006
Sunt si eu posesor de Mi Max 2 si ma intrebam daca stie cineva unde pot gasi speed dial-ul. Multumesc

#49
natarau

natarau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,597
  • Înscris: 25.04.2008
Speed dial nu cred că există in in dialerul miui, dar bifează inimioara de favorit la ce contacte voiai in speed dial si vor fi primele in listă.

Edited by natarau, 26 March 2018 - 10:42.


#50
andrei11981

andrei11981

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 03.03.2006
Multumesc. Cam asta ma gandeam ca ar fi solutia

#51
eddy_teer

eddy_teer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,687
  • Înscris: 31.12.2013
În standby poți aprinde ecranul din butonul home ?
Are senzor IR ?
Pot vedea ecranul telefonului pe TV-urile Samsung cu Smart View ?
Cum e cu garanția ?

#52
Cousteau

Cousteau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,369
  • Înscris: 25.04.2007
1) Nu. Ar fi o prostie caci l-ai deschide din greseala.
2) Nu are senzor IR. Are doar led emitator in infrarosu, cu care poti telecomanda televizor, receiver, AC. Care telefon are senzor IR?!
3) Nu stiu.
4) Fii mai explicit. Al meu are doi ani garantie la PCgarage (sper).

#53
eddy_teer

eddy_teer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,687
  • Înscris: 31.12.2013
S7 Edge-ul meu are posibilitatea de a fi aprins din butonul hone, și e chiar util, nu m-a deranjat niciodată.
La garanție m-am referit să fie serioși, nu că dacă se strică pot sa-i arunc.
Mulțumesc pentru răspuns.

#54
Cousteau

Cousteau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,369
  • Înscris: 25.04.2007
Poate fi trezit si deblocat cu amprenta de pe spate si doar trezit cu double tap pe ecran sau cu butoanele de volum si power.
Cu garantia... Dumnezeu cu mila. Sper ca PCgarage sa fie mai seriosi decat Mobiledirect.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate