Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 

Investitii in cryptomonede

  • This topic is locked This topic is locked
9508 replies to this topic

#5923
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,161
  • Înscris: 05.05.2003
Pai si Profetul este (ca mereu cumpara de la garajul pisicii) si eu (voi utilIza cardul Change in vacanta) si cred ca toata lumea... noi suntem prea mici pentru a cere regularizarea pietei crypto - o vor altii cu certitudine, la un moment dat. Pana atunci, sa profitam de oportunitatea unor castiguri.
Eu nu ma ascund de nimeni, asa cum fac majoritatea din crypto... absolut la toate exchange-urile si  portofelele crypto (vreo 7 sau 8) am dat buletinul si am facut selfie.

P.S. BTC 10.7K si pe toata piata este activitate intensa!

Edited by rz, 20 July 2019 - 18:43.


#5924
cipri2bau

cipri2bau

    Violonist sarac care nici nu mai canta de disperat ce e

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,993
  • Înscris: 30.11.2017
T-warioru şi-a luat card dă aicea? https://advcash.com/en/solutions/card/
Păi normal că nu prea merge pe la USA că e cu embargourile.

#5925
alinasd

alinasd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 336
  • Înscris: 24.11.2011
A avut curaj/inspiratie careva sa cumpere BTC cand era 3500-4000$ si sa vanda acum cand este peste 10k ?

#5926
mediasick

mediasick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,122
  • Înscris: 21.08.2017
da, toti cei care posteza aici au facut asta.

unii au luat chiar cateva sute de bitcoaie cand o pizza era doozeci de bitcoi.

#5927
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,161
  • Înscris: 05.05.2003

View Postalinasd, on 21 iulie 2019 - 12:03, said:

A avut curaj/inspiratie careva sa cumpere BTC cand era 3500-4000$ si sa vanda acum cand este peste 10k ?

Nu toată lumea a avut curaj... nici eu la inceput dar am prins curaj pe la sfarsitul lui decembrie, când au apărut primele semnale că se oprește (cel puțin) crash-ul. Atunci am început practic sa bag sume mai mari si am continuat pana in februarie/martie. BTC am luat (in perioada respectiva) intre 3.6K si 3.9K
Am scos o mica parte la primul vârf, din luna mai (parcă 8.7K) și apoi în iunie, la peste 9K... mai am și acum de vândut din ianuarie și februarie dar aștept macar un 14-15K

Attached Files


Edited by rz, 21 July 2019 - 13:08.


#5928
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016

View Postcipri2bau, on 20 iulie 2019 - 18:20, said:

Uite o chestie, ştii ce inseamnă "hodl"? înseamnă hold, dar legenda spune că unul din greşeală a scris hodl in loc de hold  şi astfel a devenit "virală" treaba si s-a adoptat cuvântul greşit..

Nu e nici o legenda era beat manga:
https://bitcointalk....2997#msg4022997

View Postalinasd, on 21 iulie 2019 - 12:03, said:

A avut curaj/inspiratie careva sa cumpere BTC cand era 3500-4000$ si sa vanda acum cand este peste 10k ?

Am cumparat eu mult mai devreme si inca nu vand :P

#5929
mediasick

mediasick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,122
  • Înscris: 21.08.2017
ii ala cu pizza
a vandut pizza pe cateva zeci de bitcoi si acum sta in bermude la mare

#5930
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,161
  • Înscris: 05.05.2003
@Jammalan,
Pai tu nu vinzi... doar cumperi din când în când produse.
Tot pe btctalk este rămas și threadul cu cele doua pizza, luate cu BTC la suprapreț... simpatici aia care îl criticau pe Lazlo că a dat in jur de 47$ pe doua pizza!. Cine s-ar fi gândit că aia 47$ se transformă peste doar 7-8 ani in zeci de milioane de dolari!

https://bitcointalk....php?topic=137.0

Edited by rz, 21 July 2019 - 14:09.


#5931
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016
Daca Lazlo nu cumpara pizza aia, daca sirius (?) nu vindea aia 5000 de btc pe 50 de dolari (?) acum eram inca la un BTC /100. Daca eram acolo!
Daca nu se vindeau sosete de alpaca poate acum nu puteam sa cumapram nimic nici de la pisic.

Eu mi-am recuperat banii cu varf si indesat din ce am vandut (prost de tot fata de varf) si acum am doar coldwalletul ala de care nu ma ating cum am si zis pana la 40k si ce scot lunar din chestii pe btctalk, care mereu se duc pe alte chestii , monede fizice cum ti-am zis de cassaciusul ala, chestii luate de la pisic sau evomag, collectibles, mai un cloud mining plan for fun...

De ex, vinde cineva o moneda de aur acum super frumos detaliata, chiar ma tenteaza da deja au pulsat astia la auction de e x2 la pretul aurului

Edited by Jammalan-the-Prophet, 21 July 2019 - 14:30.


#5932
rola_ocb

rola_ocb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,216
  • Înscris: 17.10.2012
Mai face lumea trading si pe altceva in afara de top 100? Eu in ultimele luni am rupt norma cu x-cashu, si asta se invarte prin top 500-800 Posted Image Mai primesc si airdrop lunar de la ei, merge bine treaba Posted Image

Attached Files


Edited by rola_ocb, 21 July 2019 - 20:15.


#5933
cipri2bau

cipri2bau

    Violonist sarac care nici nu mai canta de disperat ce e

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,993
  • Înscris: 30.11.2017
Nu m-am întins până acolo, nici din top 100 nu am chiar toate, multe nici nu mai iau că nu am incredere e posibil să nu mai urce niciodată.

ştire veche de prin ianuarie
https://toshitimes.c...r-with-bitcoin/

oare depozitele ălea imense de câte 2 000 btc in fiecare din vreo 16  adrese să fi fost posibil făcute de ei atunci la pretul ăla mic? Cine s-ar fi băgat să depoziteze în halul ăla, vechi mineri sau cine a luat la 100x mai jos?

#5934
rola_ocb

rola_ocb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,216
  • Înscris: 17.10.2012

View Postcipri2bau, on 22 iulie 2019 - 22:41, said:

Nu m-am întins până acolo, nici din top 100 nu am chiar toate, multe nici nu mai iau că nu am incredere e posibil să nu mai urce niciodată.
Din top 100 nici eu nu am decat cateva, plus unele shitcoinuri pe care le mai tradeuiesc si cateva monede cu marketcap super mic dar potential mare.

#5935
Ru-Warrior

Ru-Warrior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,442
  • Înscris: 12.08.2017
Shitcoinul e baza. Nu stii niciodata cand iti iei lambo. Totul e sa  bagi salariutul in wccoin si te scoti. Apropo voi vorbiti la lucru despre bitcoaie in general? Noi nu .

Ah... am uitat ca voi nu mai lucrati la patronache si traiti din bitcoaiene.

Sorry

#5936
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,497
  • Înscris: 13.03.2005
Bitcoin se pare că e in zona de confort la 10000 USD.

#5937
rola_ocb

rola_ocb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,216
  • Înscris: 17.10.2012
Da, insa mie si la multi altii ne-a cam f#%&t planurile cu ultimul bull-run pana la ~14k. Eu cum cumpar in fiecare luna era super avantajos sa ramana sub 5k mai mult Posted Image Ce sa mai zic de aia care asta iarna la 3.2k n-au cumparat nimic pentru ca asteptau sa prinda un bottom pe la 1-2k? Posted Image

#5938
Ru-Warrior

Ru-Warrior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,442
  • Înscris: 12.08.2017
Asa i. Dar stii cum ii, faptu' ca trumpy o zis ce o zis, ca uk pleaca fara acord plus situatia de pe pietele asiatice, o influentat cursu' lu bitcoi. Elementar, watson.

Si am uitat de shicoiu scos din buzunare de facebook. Voi credeti ca degeaba au lansat marketplace? Asi...

Acela a fost lansat pentru a edifica structura de fraieri care ar inghiti un shitcoi pe care scrie fb plus tuchi egal love.

Fraierul care are cont fb azi isi cumpara o izmana de la un alt fraier, iar maine vinde televizoru' lui buna sa. Astfel incat moneda shitcoi fb va facilita de fapt trocul pe fb. Nimeni nu credca ii va da vreo valoare. Hai pa

#5939
alinasd

alinasd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 336
  • Înscris: 24.11.2011

View Postrz, on 21 iulie 2019 - 13:01, said:

Nu toată lumea a avut curaj... nici eu la inceput dar am prins curaj pe la sfarsitul lui decembrie, când au apărut primele semnale că se oprește (cel puțin) crash-ul. Atunci am început practic sa bag sume mai mari si am continuat pana in februarie/martie. BTC am luat (in perioada respectiva) intre 3.6K si 3.9K
Am scos o mica parte la primul vârf, din luna mai (parcă 8.7K) și apoi în iunie, la peste 9K... mai am și acum de vândut din ianuarie și februarie dar aștept macar un 14-15K
Un raspuns pertinent si la obiect cu dovezi cu tot..Frumos caracter .Va felicit !
Nu indraznesc sa intreb daca acelasi curaj au avut si unii useri privind o investitie in top 100 ,unde teoretic profitul ar trebui sa fie de zeci sau sute de ori mai mare ,daca sa cumparat in cantitati mari.
Din expierenta personala pot spune ca sa castigat clar si din "shitcoin" ,insa acum 2 ani cand am inceput ,am investit sume relativ mici de ordinul sutelor de lei..in QUAN,WEBCHAIN,XUN ..Sau poate fi si ceva calculat/programat incat sa nu poti scoate prea mult profit daca sumele sunt ceva mai mari.
Ar putea confirma cei care au vechime si bugete ceva mai mari cheltuite in monede mai putin cunoscute .

#5940
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,161
  • Înscris: 05.05.2003
Multumesc... se poate câștiga enorm și din shitcoin dar nu o sa vezi prea multi (cel puțin aici) useri cu investiții de mii sau zeci de mii în shitcoin-uri.
Multi se baga la un ico/airdrop (sau mai multe) de la început și primesc de acolo moka... dacă au nimerit un proiect de succes, pot câștiga frumușel dar nu o avere.
Sunt insa și unii care într-adevăr baga bani multi în shitcoin-uri.. riscul este extrem de ridicat și de multe ori rămân cu sumele blocate sau pierd efectiv (daca dispare moneda)
A se vedea cazul Andy Popescu de pe YouTube... a luat Electroneum când avea prețul mai sus de 10 centi (acum este mai puțin de un cent)!
Toate bune și frumoase daca nu ar fi băgat în jur de 20 mii euro în moneda asta! Da, a investit in jur de 20.000 Euro!


P.S. Am inceput doar anul trecut iar prima investitie in cripto a fost în Bitcoin... concret, a fost o alimentare de portofel cu 500 lei, la un automat ZebraPay
Acum văd că era în jur 7.9K $ la vremea respectivă... dar chiar si la cursul de azi pot scoate profit pe prima investitie!
La acest portofel nu am umblat până în prezent!

Attached Files


Edited by rz, 26 July 2019 - 18:13.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate