Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 

Investitii in cryptomonede

  • This topic is locked This topic is locked
9508 replies to this topic

#55
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,236
  • Înscris: 24.02.2007

View PostHandicarpati, on 04 iunie 2017 - 09:37, said:

In plus banii reali sunt bazati si pe aur

Erau... pe vremuri

#56
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017
Banul real e garantat de un stat si nu numai... bitcoinul nu e garantat de nimeni, iar daca ii fura careva printr-un hack, ghinion, ramai fara ca nu are nimeni nici o raspundere si e destul de vulnerabil sistemul. Si sunt destul de multe cazuri celebre.

#57
rola_ocb

rola_ocb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,216
  • Înscris: 17.10.2012
E high risk investment. Cine vrea sa se riste si are timp/chef sa studieze o groaza de chart-uri/articole, forumuri si alte dracii poate sa castige binisor din asta. Sau sa piarda o gramada. In trading de genul niciodata nu e ok sa investesti decat ce iti permiti sa pierzi, eu asa am facut pana acum si imi merge bine deocamdata... Azi de ex am facut 0.02 BTC doar din mutat monezi de pe un exchange pe altul si vandut la preturi diferite.

#58
catalin11catalin

catalin11catalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,746
  • Înscris: 14.06.2015
Ce inseamna asta in bani reali?

#59
yndy

yndy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,447
  • Înscris: 17.05.2010
Vreo 40 de dolari

#60
rola_ocb

rola_ocb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,216
  • Înscris: 17.10.2012
La cursul de azi de ~2850$ / BTC in jur de 50-55$. Ieri am mai prins niste diferente semnificative de pret la XtraBYtes intre exchange-urile Cryptopia si YoBit, si am reusit sa mai fac ~0.03 BTC.

#61
ccdsah

ccdsah

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,581
  • Înscris: 16.03.2013

View Postrola_ocb, on 06 iunie 2017 - 12:33, said:

La cursul de azi de ~2850$ / BTC in jur de 50-55$. Ieri am mai prins niste diferente semnificative de pret la XtraBYtes intre exchange-urile Cryptopia si YoBit, si am reusit sa mai fac ~0.03 BTC.
Cat timp aloci pe zi pentru trading?

#62
rola_ocb

rola_ocb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,216
  • Înscris: 17.10.2012
~3-4 ore, uneori si mai mult, daca nu am nimic de facut la job intru si fac trading Posted Image M-am apucat recent si imi place, deocamdata nu ma plictisesc asa usor Posted Image

Edited by rola_ocb, 06 June 2017 - 21:04.


#63
ccdsah

ccdsah

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,581
  • Înscris: 16.03.2013

View Postrola_ocb, on 06 iunie 2017 - 21:00, said:

~3-4 ore, uneori si mai mult, daca nu am nimic de facut la job intru si fac trading Posted Image M-am apucat recent si imi place, deocamdata nu ma plictisesc asa usor Posted Image
Suna bine, dar am o singura intrebare unde in Romania se pot schimba BTC in lei?

#64
rola_ocb

rola_ocb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,216
  • Înscris: 17.10.2012
In general se vand pe https://localbitcoins.com/ Poti sa vinzi/cumperi BTC si sa primesti banii prin banca sau cash, daca alegi traderi cu multe calificative pozitive e destul de safe. Btw, doar pentru ca am facut 0.05 BTC in doua zile nu inseamna ca e asa simplu si ca mereu castig atat Posted Image Sunt o gramada de riscuri si uneori ce castig intr-o zi pot pierde in alta, aseara de exemplu am pierdut in jur de 0.008 BTC din cauza unor decizii luate in graba Posted Image

Edited by rola_ocb, 07 June 2017 - 21:23.


#65
SirCypress

SirCypress

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 15.04.2010
Ce site-uri de tranzactionare accepta romani?

Edited by SirCypress, 11 June 2017 - 14:14.


#66
imnotsmith

imnotsmith

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 26.01.2009
Bitfinex poloniex kraken si altele

Sper ca ati cumparat btc altcoins shitcoins pentru cek putin 2 luni.

#67
Bimm3r

Bimm3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 481
  • Înscris: 27.04.2005
Subiect inchis? Gata v ati plictisit de trading ? Eu azi am luat niste ether pt ca a fost low rau, 178$ Posted Image , in rest nu stiu cum va sta viitorul miningului prin trecerea de la POW la POS, inteleg ca minatul pt. ETH cel putin s ar termina cand se implementeaza noul sistem...

As vrea sa mai investesc in ceva monede, dar momentan abia am inceput sa studiez.

#68
mlmarius

mlmarius

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 27.06.2005

View PostBimm3r, on 12 iulie 2017 - 01:49, said:

Subiect inchis? Gata v ati plictisit de trading ? Eu azi am luat niste ether pt ca a fost low rau, 178$ Posted Image , in rest nu stiu cum va sta viitorul miningului prin trecerea de la POW la POS, inteleg ca minatul pt. ETH cel putin s ar termina cand se implementeaza noul sistem...

As vrea sa mai investesc in ceva monede, dar momentan abia am inceput sa studiez.

De unde ai cumparat ? Si mai ales ... de unde cu $178 ?

Edited by mlmarius, 12 July 2017 - 06:43.


#69
Bimm3r

Bimm3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 481
  • Înscris: 27.04.2005

View Postmlmarius, on 12 iulie 2017 - 06:39, said:

De unde ai cumparat ? Si mai ales ... de unde cu $178 ?

A fost cel mai jos ieri 178, eu am luat cu 195 de pe cex io . :D

#70
rola_ocb

rola_ocb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,216
  • Înscris: 17.10.2012

View PostBimm3r, on 12 iulie 2017 - 01:49, said:

Subiect inchis? Gata v ati plictisit de trading ? Eu azi am luat niste ether pt ca a fost low rau, 178$ Posted Image , in rest nu stiu cum va sta viitorul miningului prin trecerea de la POW la POS, inteleg ca minatul pt. ETH cel putin s ar termina cand se implementeaza noul sistem...

As vrea sa mai investesc in ceva monede, dar momentan abia am inceput sa studiez.

Abia acum incepe perioada interesanta, ne apropiem de 1 august si preturile o sa tot sara in sus si in jos Posted Image Ieri am prins si eu Verge (XVG) la 106 satoshi, dupa care l-am vandut pe la 112, l-am cumparat la loc la 108, si tot asa la diferenta de 3-5 satoshi pana am facut +11000 XVG. A fost nebunie ieri si azi, cine a avut BTC pus deoparte si prins crash-urile deja a facut o gramada de profit, si piata inca nu si-a revenit bine Posted Image

#71
mlmarius

mlmarius

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 27.06.2005

View Postrola_ocb, on 12 iulie 2017 - 20:06, said:

Abia acum incepe perioada interesanta, ne apropiem de 1 august si preturile o sa tot sara in sus si in jos Posted Image Ieri am prins si eu Verge (XVG) la 106 satoshi, dupa care l-am vandut pe la 112, l-am cumparat la loc la 108, si tot asa la diferenta de 3-5 satoshi pana am facut +11000 XVG. A fost nebunie ieri si azi, cine a avut BTC pus deoparte si prins crash-urile deja a facut o gramada de profit, si piata inca nu si-a revenit bine Posted Image

ce exchange folosesti ?

#72
Bimm3r

Bimm3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 481
  • Înscris: 27.04.2005
Buna intrebare. Pe ce exchange ?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate