Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Investitii in cryptomonede

  • This topic is locked This topic is locked
9508 replies to this topic

#1963
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016
Da, dar ma indoiesc ca una din monedele alea ar fi dintre cele din top10 sau top 20

ETH a reusit asta fiind totusi in top dar atunci valorile erau mut mai mici, cam greu sa strangi 1.5 miliarde acum si sa ajungi la 150 de miliarde, trebuie sa alegi una din multitudinile de proiecte care nu sunt nici laudate peste tot dar nici uitate de lume, nici aia nici aia..Posted Image
Pentru cine are inclinatie spre trading, bani si timp.....enorm de mut timp da poti sa dai lovitura

Btw, investes-te in petro Posted Image

#1964
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,048
  • Înscris: 10.04.2006
Nu văd de ce ar trebui să fie în top 10 sau 20.
Daca iei o moneda care era pe 300 și ajunge pe 150, nu faci bani?
Cumperi numai monede de top?
2-3 dintre cele pe care le-am luat au ajuns în top 20.
Vândut și cumpărat altele mai jos în rank.

#1965
babarzotea

babarzotea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,247
  • Înscris: 10.08.2017
Deci din spusele tale ai luat pe la 3$ sau minat. Cred ca e o mare bafta si reusita asta.

#1966
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,048
  • Înscris: 10.04.2006
Sau la ICO ;)

#1967
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016

View Postbabarzotea, on 19 august 2018 - 11:00, said:

Deci din spusele tale ai luat pe la 3$ sau minat. Cred ca e o mare bafta si reusita asta.

Nici una nici alta.
Le-am (i-am?) primit de la un prieten caruia i-am platit serverele in Sep-Oct 2012 ca avea probleme cu banii.
Si din poante in poante ca vinde un ficat ca alea alea deodata mi-a zis ca imi da bitcoini daca vreau.....si m-a facut curios, mai ales ca mai auzisem de ei.
Oricum mai putin de jumatate i-am vandut pe la ~130 si am mai cumparat apoi la cam o luna dupa ce a picat SR cand ma minunam ca nu crapa :P.

Si am si pierdut aiurea din ei
0.2 de exemplu l-am distrus efectiv cand ma jucam spammand testnet-ul si fara sa imi dau seama am ras un wallet de mainnet de pe VM-ul gresit Posted Image .
Aia sunt gone forever, nici Satoshi nu ii mai recupereaza.

#1968
babarzotea

babarzotea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,247
  • Înscris: 10.08.2017
Păi 0,2 ii recuperezi uşor dacă ai vândut in decembrie ceva.

#1969
_mihaiv_

_mihaiv_

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 15.03.2018

View PostNenea Zap, on 18 august 2018 - 09:04, said:

Nu văd de ce ar trebui să fie în top 10 sau 20.
Daca iei o moneda care era pe 300 și ajunge pe 150, nu faci bani?
Cumperi numai monede de top?
2-3 dintre cele pe care le-am luat au ajuns în top 20.
Vândut și cumpărat altele mai jos în rank.
   Daca asa e cum spui,ce parere ai despre HBZ?

#1970
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,048
  • Înscris: 10.04.2006
N-am auzit de ea.
Ideea e că trebuie să faci research masiv, nu să te iei după ce vezi pe forumuri.
Abia atunci înveți să vezi monedele promitatoaret.

#1971
cipri2bau

cipri2bau

    Violonist sarac care nici nu mai canta de disperat ce e

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,051
  • Înscris: 30.11.2017
Referitor la scăderi mâine e o zi importantă, apoi urmează altele peste ceva săptămâni.

Sunt 3 variante din ce am citit

- după 30 septembrie se termină bearingul şi urcă preturile, sau urcă şi apoi vor scădea iar
- nu se face nimic nici atunci şi se duce btc la un suport de 5k putin testat ca rezistenta acum un an acolo ar fi fundul nu se stie exact când. Eth ar fi pe la 80 $ aproximativ sau mai jos. Daca sunt vanzari mari de tip mt gox se duce catre un suport mai puternic la 3k, el fiind cel dinainte de bula propriu zisa, ar fi acolo fundul, eth undeva la 60 $ sau mai jos. De acolo se va relua urcarea pe model de acum 4 ani. Lafel si pt 5k. 3k ar corespunde aceleiasi devalorizari procentuale ca si in 2014,
- ultima varianta, btc ar sparge si mai jos si ar ajunge la 1000$ aproximativ, iar ether la 20$ sau mai jos. Este rezistenta ultima care a stat la baza revenirii din precedenta scadere de la penultimul maxim. Asta ar putea intarzia putin atingerea maximului de 100k, oricum ala poate fi doar teoretic in cazul regrementarilor sau devenirii cu pana la de 5-10 ori mai utilizat de oameni. Totusi sa nu uitam ca baza valorii lor sunt pur piramidale
Deci situatia e de tip ori la bal ori la spital, mai ales cu prima varianta.

Edited by cipri2bau, 22 August 2018 - 21:46.


#1972
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016
Adica ori scade puternic, or creste putin, ori nu se misca pretul ori scade putin ori creste puternic.
Yup, got everything covered.

#1973
RaijinRoh

RaijinRoh

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 20.05.2018
Salutare, nu stiu daca ati auzit de Switcheo, este un DEX ( Decentralised exchange ) construit pe blockchain-ul NEO. Desi nu au volum bun de curand au trecut la versiunea 2.0 care este mult mai rapida si pentru a serbatori au facut 4 competitii de trading in care este destul de usor sa castigati. Doua din competitii s-au dus deja si mai sunt inca doua din care una are premii foarte bune. Sa nu credeti ca numai aia cu bani pot castiga si ca sa va dau un exemplu.

La prima competitie am castigat 1,700 AVA (Travala) ~ 6,80 NEO ~ 120$  si am facut trade cu numai 3,5 NEO ( am luat rank 8 )
La a doua competitie sunt pe Rank 3 si pot castiga 100.000 TOLL(Bridge protocol) ~ 12.29NEO ~ 215$ si am facut trade cu 9,6 NEO iar de doua zile am primit si premiul din prima competitie.

Asta este site-ul pentru competitii, daca aveti intrebari puteti sa ma intrebati aici sau intrati pe Switcheo Telegram va vor ajuta administratorii
https://medium.com/s...ns-d03a2504b48e

Asta este un guide cum sa folosesti exchange-ul
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/5r2jD0iJNVM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by RaijinRoh, 24 August 2018 - 22:44.


#1974
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,048
  • Înscris: 10.04.2006
Iti dai seama ce volume are exchange ul ăla dacă ieși pe locul 3 cu doar 10 neo...

Exchange ul ăla a fost spamat pe toate canalele posibile, tot mort e.

După cum se vede, nici concursurile de trading nu-l mai resuscitează.

#1975
RaijinRoh

RaijinRoh

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 20.05.2018
si care este problema ca este mort, daca se fac bani usor ?

oricum au fost niste greseli si poate unpic de ghinion de au pierdut in halul asta volum

1. Cand era Hype in jurul lui era foarte slow si mult iau plecat din cauza asta ( acum este la fel de rapid ca un binance )
2. Cand au facut token swap a fost aproape o saptamana offline si pentruy un DEX asta e moarte curata
3. Au lansat versiunea 2 in bear market deplin
4. Este cam mult fud in jurul lui NEO ( de mai bine de o luna este spamat ca dracu si iese de pe sine cam des )

Tehnologia insa merge mai departe si switcheo din experienta mea are u team foarte capabil.

Volum va veni cand oamenii se vor desteptati mai mult si nu vor mai fi atat de lenesi. Multi prefera CEX ( Binance, Huobi,...) din cauza ca sunt prea lejeri insa nu realizeaza ca pot sa dea de un al doilea Mt. Gox.

Edited by RaijinRoh, 25 August 2018 - 01:16.


#1976
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,048
  • Înscris: 10.04.2006
Imposibil să fie al doilea Mt gox.
La vremea respectivă, ăla era cel mai mare și cam singurul exchange cât de cât populat.
Acum dacă ar fi hacked Binance, nu ar afecta nici 10% din piață, ca să nu spun mai mult.

Și lumea va prefera cex mult și bine.

Când faci o greșeală, și lumea face greșeli, trimiți un mail la support și se rezolva.
Ce faci la un dex?



#1977
RaijinRoh

RaijinRoh

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 20.05.2018

View PostRaijinRoh, on 25 august 2018 - 01:16, said:

Când faci o greșeală, și lumea face greșeli, trimiți un mail la support și se rezolva.
Ce faci la un dex?

Ce tine de Switcheo te ajuta la fel ca Binance, ce tine de NEO ( daca este blocat sau ceva ) nu te pot ajuta si trebuie sa astepti sa se rezolve problema de la NEO.

DEX este viitorul chiar si binance face DEX acum

Edited by RaijinRoh, 25 August 2018 - 16:55.


#1978
RaijinRoh

RaijinRoh

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 20.05.2018
apropo pentru cei ce nu au avut curiozitatea de a vedea premiile urmatoarea Competitie incepe pe 31 august si puteti castiga destul de usor:

Rank 1 50.000 SWTH + 200 NEO + Ledger nano
Rank 2 35.000 SWTH + 150 NEO + Ledger nano
Rank 3 15.000 SWTH + 50 NEO + Ledger nano
Rank 4 - 10   Castiga un Ledger Nano

Mie mi se par foarte bune premiile avand in vedere cat de mic este volumul si cat de usor puteti face top 10. Nu va tine nimeni in Switcheo dupa competitie, desi va garantez ca o sa va placa :)

#1979
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,048
  • Înscris: 10.04.2006
Si cum îmi trimite mie acel nano?
Trebuie sa ii spun cine sunt și unde stau, nu? :naughty:

#1980
babarzotea

babarzotea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,247
  • Înscris: 10.08.2017
Premiile înseamnă că 5 câştigă şi 1000 pierd. şanse mai mari ai la loto sau loz în plic dacă o mai fi.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate