Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Momentul Aprilie 1964

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 

Va vand un pont: Verset Parfums

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#1
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
Au intrat de cateva luni pe piata, se comercializeaza exclusiv in farmacii, sunt ape de parfum si persista nu sint ca apele de toaleta care dupa 2 ore sunt istorie. Nu platesti marca ci doar "substantele chimice" ca sa zic asa, 22 lei - 15 ml sau 80-100 lei - 100 ml. Eu am adus in farmacie si lumea e extrem de multumita, si eu mi-am cumparat si la pretul asta nu au rival. Nu lucrez la ei, nu m-au platit sa le fac reclama :D.
http://www.versetpar...com/romania/ro/

#2
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,990
  • Înscris: 18.12.2007
Nu muti mai bine la opinii despre produse si servicii?

#3
hadid

hadid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 12.01.2017
si in ce farmacii le gasesti? la Catena au?

#4
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,055
  • Înscris: 10.09.2005
Interesant dar spune si in ce farmacii se gaseste. Ca asa farmaciile nici medicamente nu au cand ii intrebi.

#5
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
Da, am gresit aria trebuia mutata la opinii. Fie atunci cand mergeti prin farmacii va sare in ochi standul cu parfumuri fie ii intrebati direct ce farmacii din localitatea voastra au achizionat parfumuri. link
Exista testere deci se pot mirosi la fata locului.

#6
codesmm

codesmm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,022
  • Înscris: 17.11.2015
Aceste parfumuri se gasesc la farmaciile din toate zonele tarii?

#7
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Si ce e asa special de dai 22lei pe 15ml ? De ce ai compara cu o apa de toaleta care costa 15lei , 75ml ?
Eu pana nu vad pe Stela si Arsinel la tv cu parfumurile astea nu cumpar Posted Image

#8
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
Pai e ieftin ?? Si e apa de parfum care persista nu apa de colonie ? Al 3-lea motiv il mai caut :).
Au primit multe farmacii standurile cu testere dar nu toate le-au pus la vedere si au comandat marfa. Lista exacta doar cei de la Verset o stiu. Pentru Cluj Napoca daca doriti informatii va stau la dispozitie prin mesaj privat.

#9
QuickSpeed

QuickSpeed

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,501
  • Înscris: 21.03.2017
Sunt bune de băut sau rămânem la Mona?

#10
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Ce legatura e intre o farmacie si parfumuri? Pentru astea erau parfumeriile, nu?
Dani&Gabi (D&G) nu aduci?Posted Image

#11
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009

 ericmario, on 24 mai 2017 - 19:36, said:

Ce legatura e intre o farmacie si parfumuri? Pentru astea erau parfumeriile, nu?
Diversificarea serviciilor.  Asa cum in Auchan & Co gasesti Vitamine si suplimente.

#12
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,041
  • Înscris: 09.08.2005
Mde... parfum la 22 lei flaconul? Vezi să nu. Un parfum decent - parfum, nu apă de colonie - are prețuri din trei cifre. Minim.
Și de ce aș cumpăra de la unii care nu se obosesc nici măcar să scrie corect pe ambalaj? Sau e parfum de dat pe casă, să se bucure și ea?

Attached Files



#13
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009

 radunic, on 24 mai 2017 - 19:44, said:

Mde... parfum la 22 lei flaconul? Vezi să nu. Un parfum decent - parfum, nu apă de colonie - are prețuri din trei cifre. Minim.
Pretul substantelor chimice (esteri and shit) este de cativa euro... Pana la 3 cifre tu platesti "prestigiul" firmei.

Edited by Remicade, 24 May 2017 - 19:51.


#14
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009

 cataspo, on 24 mai 2017 - 20:10, said:

Dar unde il imbuteliati ?
Noi nu le "imbuteliem". Ele sunt facute in Spania. Firma este prezenta in Italia, Franta, Spania doar in farmacii. de ex http://www.farmaciao.../VERSET-PARFUMS

Edited by Remicade, 24 May 2017 - 20:25.


#15
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006

 hadid, on 24 mai 2017 - 18:16, said:

si in ce farmacii le gasesti? la Catena au?

Doar la farmacii independente, din ce stiu eu. Cel putin asa era la inceputul anului, cand am sunat eu la ei pentru niste neclaritari.

Edited by chris_t, 24 May 2017 - 20:34.


#16
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,783
  • Înscris: 06.09.2004

 Remicade, on 24 mai 2017 - 19:51, said:

Pretul substantelor chimice (esteri and shit) este de cativa euro... Pana la 3 cifre tu platesti "prestigiul" firmei.
... sau varianta a doua, platesti pretul componentelor din parfum - care spre deosebire de 'minunatia' asta la 15 cu esteri and shot, contin uleiuri si extracturi esentiale absolut naturale. care costa semnificativ mai mult decat produsul ala secundar din petrol sau din ce-o fi pe care il recomanzi tu.

#17
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
Exact. Iti poti crea tu singur gama de parfumuri preferate. Dar s-ar putea sa iesi pe minus financiar.

#18
argentum

argentum

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,400
  • Înscris: 25.05.2015

 Remicade, on 24 mai 2017 - 19:51, said:

Pretul substantelor chimice (esteri and shit) este de cativa euro... Pana la 3 cifre tu platesti "prestigiul" firmei.

nu chiar. desi pare adevarata aceasta afirmatie, totusi este gresita.
e ca la apa minerala, apa e ieftina, ba chiar gratis, ca iese din pamant, atunci de ce sa platesc pentru ea.

din 150 de euro sa spunem, o costa ingredientele 5 euro, dar ai f multe alte costuri asociate. costul ingredientelor poate fi ieftin (chiar daca vb de ingrediente scumpe, vb de volume mici in fiecare sticla), dar ai costurile de productie, de cercetare, de promovare, ambalaj, marketing etc. prestigiul firmei de care vorbestio, din aia 150 de euro, nu depaseste 20 de euro (zic si eu o suma, dar e departe de a fi diferenta de la cativa euro la xxx euro). restul sunt niste cheltuieli ce se vor regasi in costul oricarui produs la standardele respective.
ca se poate face mai ieftin? normal. dar se va taia de peste tot, incepand cu aia 5 euro din costul igredientelor, testarea lor, etc. asa ca poti sa fii norocos sa cumperi pt 20 de euro un produs relativ decent, dar poti sa o faci si lata si sa iei ceva cu substante dubioase, ce'ti poate cauza un cancer, alergii, eczeme etc...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate