Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Accident microbuz copii inscripționat Bucharest Sport Club

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#1
Anton2017

Anton2017

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 23.05.2017
Pe data de 11.05.2017, pe Bulevardul Timisoara, la intersecția Mall AFI, masina pe care o conduceam a fost lovită de un microbuz care transporta copii la cursuri de inot. In timp ce ieseam regulamentar din intersectie pe directia inainte, microbuzul cu copii a venit cu viteza incercand sa intre pe banda pe care ma aflam. În urma coliziuni, șoferul microbuzului a fugit de la locul accidentului. Am incercat sa urmăresc microbuzul pana la intersecția Razoare, dar nici o sansa sa trag microbuzul pe dreapta.

Din fericire, microbuzul era inscripționate cu www.cursuri-inot-copii.ro (Bucharest Sport Club) si un numar de telefon.

Am reusit in cele din urmă să vb cu managerul clubului care a afirmat că șoferul s-a speriat iar din aceasta cauza a fugit de la locul accidentului. Întrebându daca il trimite pe șofer la poliție pentru declaratie, am primit raspunsul ca șoferul ajunge mai tarziu la poliție deoarece trebuie să transporte alți copii.

Acum ne punem următoarele intrebari:

Cum poate un șofer care transporta copii sa fuga de la locul accidentului?

Cum poate un șofer care transporta copii sa conduca cu viteza si sa încerce să se bage neregulamentar in intersecție?

Cum poate un manager responsabil la care ii sunt încredințați copii, sa trimita un șofer care a făcut un accident si a fugit de la locul faptei, sa transporte alți copii înainte de a merge la poliție pentru declaratie?

Oare părinții copiilor care se aflau în acel moment în microbuz stiu de acest incident?

Deschid acest tipic din spirit civic și pentru a face cunoscut tuturor părinților care își încredințează copii persoanelor "responsabile" ce lucruri se pot întâmpla fără cunoștința lor.

Am auzit până acum de tot felul de lucruri urâte despre șoferii de microbuze, lucru pe care poate il acceptăm. Dar, cand vorbim de șoferi care transporta copii, nu putem să trecem cu vederea asa ceva.

Personal, inițiativa mea va merge mai departe până la plangere penala, impotriva șoferului cat si a BSC (Bucharest Sport Club).



#2
DannyMC

DannyMC

    Bug freak

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,987
  • Înscris: 09.05.2009

View PostAnton2017, on 23 mai 2017 - 20:01, said:

Personal, inițiativa mea va merge mai departe până la plangere penala, impotriva șoferului cat si a BSC (Bucharest Sport Club).
Pentru ce doresti sa faci plangere penala? Ai fost ranit in urma incidentului? Ai fost agresat de celalat sofer?
P.S. Dupa incident ai mers la politie? Ce ti-au spus?

Edited by DannyMC, 23 May 2017 - 20:13.


#3
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,703
  • Înscris: 25.11.2014
Plangere penala. Buna gluma....

#4
crocko.dilul

crocko.dilul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,536
  • Înscris: 30.07.2007
Sper sa fie discutie la misto. Altfel, e nasol.

#5
Nordstorm

Nordstorm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 790
  • Înscris: 22.07.2010
Ti-a facut masina praf?

Atata ura...parca ti-ar fi facut-o intentionat. A gresit si omul. Mai da-i o sansa, nu se stie cand ajungi in postura lui.

Edited by Nordstorm, 23 May 2017 - 20:38.


#6
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Ce sanse sa ii dea? A fugit de la locul accidentului. Voi n-ati citit bine?

#7
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View PostNordstorm, on 23 mai 2017 - 20:37, said:

Ti-a facut masina praf?

Atata ura...parca ti-ar fi facut-o intentionat. A gresit si omul. Mai da-i o sansa, nu se stie cand ajungi in postura lui.
In momentul producerii unui incident rutier e normal sa opresti macar sa arati ca nu esti afectat emotional de eveniment. Fuga de la locul accidentului demonstreaza un individ instabil mental. Ala nu are voie sa conduca autovehicule destinate transportului in comun.Initiatorul are dreptate si  eu zic trebuie urgent sa se adreseze politiei pentru a i se retrage dreptul de a conduce.

#8
honeymik

honeymik

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,531
  • Înscris: 18.02.2014

View Postpacopaco1967, on 23 mai 2017 - 20:46, said:

eu zic trebuie urgent sa se adreseze politiei pentru a i se retrage dreptul de a conduce.
In baza unui accident minor fara vatamari corporale?

#9
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012

View Posthoneymik, on 23 mai 2017 - 20:48, said:

In baza unui accident minor fara vatamari corporale?
Soferul microbuzului trebuie sa se prezinte la politie in 24 de ore de la producerea accidentului, chiar daca s-a lasat fara vatamari corporale. Individul risca sa ramana fara permis vreo 90 de zile + Amenda + puncte penalizare, cum e si normal.

Edited by androholic, 23 May 2017 - 20:52.


#10
crocko.dilul

crocko.dilul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,536
  • Înscris: 30.07.2007
Satul arde si anton se piaptana.
antoane, io cred ca tu ai fost de vina.
Da' esti sigur ca "in urma coliziuni" au fost pagube?

LE: alooooo, suntem in 23, ai avut internetu' taiat?
LLE: era o poezie: "si l-a dat in judecata ca nu i-a bagat-o toata"

Edited by crocko.dilul, 23 May 2017 - 21:00.


#11
Anton2017

Anton2017

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 23.05.2017
Substratul a ceea ce am scos este: sofer care transporta copii intra in intersectie si forțează prin intimidare sa intre pe banda mea. Dupa ce lovește masina, fuge de la locul incidentului. Angajatorul, anunțat de mine si de poliție, il trimite mai departe sa transporte si alți copii.
Vb de transport de copii, nu de marfă sau persoane.


Substratul a ceea ce am scos este: sofer care transporta copii intra in intersectie si forțează prin intimidare sa intre pe banda mea. Dupa ce lovește masina, fuge de la locul incidentului. Angajatorul, anunțat de mine si de poliție, il trimite mai departe sa transporte si alți copii.
Vb de transport de copii, nu de marfă sau persoane.


#12
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 20.02.2008
SUbstratu e daca ai fost la politie sa declari in 24 de ore accidentul. DAca celelalt nu a fost i se va suspenda permisul.

#13
honeymik

honeymik

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,531
  • Înscris: 18.02.2014
Hai ca ti s-au pus o gramada de intrebari, poti mai mult de atat.
Esti dator !!!

#14
tiupedix

tiupedix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 01.04.2017
Daca nu sunt victime, se poate parasi locul accidentului.
Eu cred ca asta a fost. Tipul a "parasit " locul urmand ca in 24 de ore sa se prezinte la sectia de politie .
Acolo va declara accidentul si va preda ( eventual ) permisul si o copie dupa asigurare, talo ( itp valabil).

#15
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View PostAnton2017, on 23 mai 2017 - 20:01, said:

Pe data de 11.05.2017, pe Bulevardul Timisoara, la intersecția Mall AFI, masina pe care o conduceam a fost lovită de un microbuz care transporta copii la cursuri de inot. In timp ce ieseam regulamentar din intersectie pe directia inainte, microbuzul cu copii a venit cu viteza incercand sa intre pe banda pe care ma aflam. În urma coliziuni, șoferul microbuzului a fugit de la locul accidentului. Am incercat sa urmăresc microbuzul pana la intersecția Razoare, dar nici o sansa sa trag microbuzul pe dreapta.

Asta era momentul in care trebuia sa suni la 112 nu sa te apuci sa fugaresti microbuzul prin Bucuresti. Esti sanatos la cap?

#16
Nordstorm

Nordstorm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 790
  • Înscris: 22.07.2010

View PostAnton2017, on 23 mai 2017 - 21:00, said:

Substratul a ceea ce am scos este: sofer care transporta copii intra in intersectie si forțează prin intimidare sa intre pe banda mea. Dupa ce lovește masina, fuge de la locul incidentului. Angajatorul, anunțat de mine si de poliție, il trimite mai departe sa transporte si alți copii.
Vb de transport de copii, nu de marfă sau persoane.


Substratul a ceea ce am scos este: sofer care transporta copii intra in intersectie si forțează prin intimidare sa intre pe banda mea. Dupa ce lovește masina, fuge de la locul incidentului. Angajatorul, anunțat de mine si de poliție, il trimite mai departe sa transporte si alți copii.
Vb de transport de copii, nu de marfă sau persoane.

Si totusi ai fi putut sa-l lasi sa se bage si gata. Dar evident ca era prea de tot, sa rupi putin din painea ta...

Poti sa pui o poza cu "lovitura"?

#17
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010

View PostNordstorm, on 23 mai 2017 - 20:37, said:

Ti-a facut masina praf?

Atata ura...parca ti-ar fi facut-o intentionat. A gresit si omul. Mai da-i o sansa, nu se stie cand ajungi in postura lui.
Eu sper ca ai glumit. Daca faci asta cu mine (sa fugi de la fata locului), asteapta-te sa te tratez corect.

#18
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,894
  • Înscris: 29.06.2006

View Postandroholic, on 23 mai 2017 - 20:51, said:

Individul risca sa ramana fara permis vreo 90 de zile + Amenda + puncte penalizare, cum e si normal.

Nu, 30 de zile pt neprezentare in 24 de ore, plus amenda si puncte

View Posttiupedix, on 23 mai 2017 - 21:09, said:

Acolo va declara accidentul si va preda ( eventual ) permisul si o copie dupa asigurare, talo ( itp valabil).
Pentru care motiv sa predea permisul?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate