Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Cum ma obliga politia sa fiu martor?

- - - - -
  • Please log in to reply
73 replies to this topic

#73
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,262
  • Înscris: 01.12.2001

View PostThe Stressmaker, on 24 mai 2017 - 22:06, said:

Chiar daca majoritatea vede doar userul meu, aici pe forum, este foarte simplu sa mi se afle numarul de telefon daca exista mandate judecatoresti in acest caz prin accesul la datele personale detinute de ISP-ul meu care are inregistrarea detaliilor de contract ale mele apoi aflarea numarului de telefon prin interpelarea operatorilor de telefonie sa transmita numarul de telefon in baza informatiilor de la ISP. Asa se asociaza userul meu cu un numar de telefon.
Daca NU doresti sa ti se afle nr de telefon, nici ISP-ul nici politia, nici procuratura nu-l afla.
ISP-ul poate fi al sotiei, parintilor, poti utiliza retele wi-fi gratuite, poti folosi cartele prepay ce le schimbi lunar, etc.
Nu cred ca exista metoda de citare telefonica.
Nu stii cine te-a sunat, poate fi o gluma, cel ce te suna nu poate fi 100% sigur ca cel pe care l-a citat e chiar persoana respectiva. Nu o poate identifica 100%.

Consider (cum am mai scris) o gluma nereusita chemarea prin telefon la sectie.

#74
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017
La fel poti spune si despre citarea prin posta, cel citat nu poate fi 100% sigur ca plicul primit e chiar de la autoritati, iar cel ce trimite plicul nu poate fi 100% sigur ca cel citat va intra in posesia plicului si e chiar persoana respectiva. Nimeni nu poate identifica 100%.
Solutia deci ramane sa intre cu mascatii la 4 dimineata si sa salte lumea la declaratii, atunci fiecare e ar fi aproape de 100% sigur, sau cel putin aia care mai raman in viata Posted Image
Nici atunci nu e 100%, ca orice prost poate bate in usa si striga: Deschide! Politia! de parca tu ai fi prost sa deschizi cand stii ca orice interlop sau criminal cu jumatate de creier ar face asta pentru a prosti victima sa deschida usa pentru a o executa.

Edited by samebo, 25 May 2017 - 08:25.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate