Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...
 Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua
 sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...
 

Sfat achizitie LandRover Freelander 2000

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
alexandrualexww2

alexandrualexww2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 15.05.2017
salut, doresc sa achizitionez un Land Rover freelander de la un tip din Dolj

link cu masina

https://www.olx.ro/o...er-ID8yUer.html


ce parere aveti?

individul l-am sunat, sustine ca masina e primita in schimbul unei datorii...nu stie nimic despre ea, decat ca are actele ei, cartea din afara tarii,un rand de nr rosii si asigurare valabila o luna.ce mi-ar trebuii la ea pentru a o inmatricula ?

intrebare, la ce sa ma uit cand cumpar o astfel de masina?habar nu am, si pretul e prea bun.

cum pleaca de pe loc acest model? tipul a precizat la telefon ca are ambreiajul foarte scurt , ca el nu s-a obisnuit si oprea motorul....semne de intrebare ,sau nu?

#2
uhu10uhu

uhu10uhu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,744
  • Înscris: 04.10.2006
Ai mai mari sanse sa castigi la loto decat sa inmatriculezi masina aia.
Numere rosii de DJ, masina vanduta din Navodari. Daca mai e si furata e perfect.
Si da, e monument de fiabilitate.

Pretul e prea bun pentru o teapa.

#3
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,957
  • Înscris: 03.12.2005
Intreaba daca nu a intrat in tara cu volanul pe partea opusa. Daca e importata in ultimii 2 ani, aproape poti conta pe asta.

#4
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,827
  • Înscris: 13.07.2011
miroase urat, are numere rosii de DJ, el fiind din Navodari. Pretul este chiar si pt kilometraj incredibil de scazut, parca vad ca are undeva la 250k in sus. Plus ca de ce cauta URGENT!!! cumparator?

Eu zic sa ai grija, ori e furata, ori e dat km inapoi rau de tot, ceva nu se leaga.

#5
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,145
  • Înscris: 19.09.2005
@alexandrualexww2
intre a avea actele unei masini si ati aparte acea masina e o mica diferenta.

#6
alexandrualexww2

alexandrualexww2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 15.05.2017
Mda,e teapa ,am sunat, zice ca habar nu are de masina,doar ca e 1.8 motorul,poate sunt ceva rromoizi/romulani, isi dau camată intre ei si appi o declara furata. Pute a smenareala ^^

Se poate inchide topicul si avertizez pe cei care vor sa intre in legatura cu individul,sa nu se bage :). Prea riscant.

#7
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009
cauta alta masina ca Land Rover e paguba la casa omului

#8
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Ai ajuns de la polo 1.2 la lr 1.8 benzina ? Daca ti la banii tai nu as lua Land Rover... mai ales modelele vechi.

#9
alexandrualexww2

alexandrualexww2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 15.05.2017

 TruculMagic, on 23 mai 2017 - 18:15, said:

Ai ajuns de la polo 1.2 la lr 1.8 benzina ? Daca ti la banii tai nu as lua Land Rover... mai ales modelele vechi.

man nu conteaza, pt cat circul eu e ok orice imi place exterior interior. am bugetul mic pt ca e prima masina , si asta e suma pt care cred eu ca nu ma sinucid daca intra unu in mine si se fute masina rau ,sau fac eu ceva. :D



totusi ce aveti cu land rover? oricum e teapa masina deci pa, restul sar de 2000 de euro si sunt chele ca dotari etc...

#10
Nytro84

Nytro84

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 07.07.2016
Sfatul meu meu aduca si tu 4-5 000 euro si cumpara o Kia ceed sau Logan doar la acelea mai ai sanse sa o cumperi de la primul proprietar. Iar de restul vei deschide inca vreo 30 de topicuri pana vei gasi o masina cat de cat buna. Cam asta e raportul o masina buna la alte 30 de tzepe

#11
DKWraith

DKWraith

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 04.07.2010

 sebulbus, on 23 mai 2017 - 15:21, said:

Intreaba daca nu a intrat in tara cu volanul pe partea opusa. Daca e importata in ultimii 2 ani, aproape poti conta pe asta.
A fost cu volan pe dreapta, mai mult ca sigur ca a dezvoltat un strat serios de rugina, iar la banii astia e buna de dezmembrat, nu de circulat cu ea.

#12
bogdan6591

bogdan6591

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 03.08.2017
cineva care detine un Land Rover freelander 2.2 diesel model 2005+ poate sa imi zica cum este si cat de scump e la intretinere? as vrea neaparat sa cumpar ceva de genu si nu stiu cum e la intretinere, consum etc...repet model 2005+ motorizare 2.2 diesel

#13
Quoriah

Quoriah

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 797
  • Înscris: 05.06.2016
E decent. Pentru FL2-ulmeu din 2008 am dat 800 RON la revizia anuala. Nu va fi niciodata mai ieftin decat daca o faci tu acasa la tine.

Putin mai scump decat altele (QQ, Xtrail, sedanuri non-premium) cand vine vorba de schimbat piese; de exemplu, vreo 1800 RON de schimbat toate discurile si placutele de frana si inca vreo 600 RON pentru frana de mana. In afara de placute, pe masina erau piesele originale cu care a venit din fabrica.

Nu mi se pare nimic excesiv la intretinere.

De notat.... Masina e "sensibila", mai exact nu mi se pare ca tolereaza neglijența prea bine. Nu merg povestile cu "nu i-am facut revizia de 3 ani si uite ca tot merge bine; aia din service-uri sunt hoti ca te pun sa vii cat mai des la revizie" ca la altele. Daca nu esti grijuliu, cred ca te va sanctiona prompt cu niste bani dati pe piese de schimb.

In mare, e o masina decenta fara pretentii. Personal, imi place mult și este fix instrumentul potrivit pentru nevoile mele.

#14
bogdan6591

bogdan6591

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 03.08.2017
@Quoriah crede-ti ca am putea vorbii putin in privat undeva? poate pe facebook?

p.s multumesc frumos de raspuns

#15
l@u

l@u

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 15.02.2007

 bogdan6591, on 04 august 2017 - 07:49, said:

cineva care detine un Land Rover freelander 2.2 diesel model 2005+ poate sa imi zica cum este si cat de scump e la intretinere? as vrea neaparat sa cumpar ceva de genu si nu stiu cum e la intretinere, consum etc...repet model 2005+ motorizare 2.2 diesel

Land rover freelander 2.2 diesel model 2005+ nu exista. 2005, 2006 este freelander 1, abia in 2007 s-a inceput fabricatia Freelander 2 cu 2200 cmc. Vorbesc de fabricatie nu de inmatriculare, 2007 este anul in care le gasesti pe amandoua.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate