Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 

Masina de familie max 5000 EUR

- - - - -
  • Please log in to reply
66 replies to this topic

#19
axl07

axl07

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 420
  • Înscris: 22.02.2017
Ford Focus 2 sau C-Max

#20
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
https://www.olx.ro/o...html#d87ffc316c

Uite un exemplu. Daca ar fi totul ok la verificare si ar mai lasa putin la pret as incerca sa o cumpar.

#21
axl07

axl07

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 420
  • Înscris: 22.02.2017
Import recent = samsar. Incearca sa te feresti de samsari.

#22
_Dadi_

_Dadi_

    Martian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,154
  • Înscris: 01.05.2015
Uite aici ce am luat eu la 4000 de euro....

Attached Files



#23
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

View Postaxl07, on 23 mai 2017 - 13:41, said:

Import recent = samsar. Incearca sa te feresti de samsari.

Daca e in stare buna, nu necesita investitii, nu a avut accident merita.

#24
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011

View Postmarss1, on 23 mai 2017 - 12:56, said:

Se pare ca nu m-am exprimat bine in primul post.
Am nevoie de o masina incapatoare pt 4 persoane ( 2 adulti + 2 copii ).
M-am orientat catre acele doua modele deoarece erau singurele care se incadrau in bugetul si criteriile mele.
intr-asevar Kia arata mai normal si are motorul mai mare. Sper sa gasesc ceva ok in bugetul meu,
Fabia in propozitie cu familie nu are ce cauta.Pentru 4 persoane o masina din clasa compactelor e mica, chiar foarte mica...acuma nu ca am eu treaba, dar cu masina mergi doar pana la supermarket? Eu iti recomand Avensis pe benzina, motoarele de 1.4 sunt lesinate in ultimul hal...

#25
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

View Post_Dadi_, on 23 mai 2017 - 13:48, said:

Uite aici ce am luat eu la 4000 de euro....

Daca mergi la piata, muncesti in constructii si mereu ai de carat materiale, etc e masina perfecta. Dar daca o folosesti doar pentru familie si mergi doar prin oras cu ea mi se pare total nepotrivita.

#26
axl07

axl07

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 420
  • Înscris: 22.02.2017

View PostTruculMagic, on 23 mai 2017 - 13:50, said:

Daca e in stare buna, nu necesita investitii, nu a avut accident merita.

Initiatorul a spus ca nu se pricepe. Cumparatul de la samsari e un mare risc, daca te pricepi te bagi, daca nu mai bine nu.

Edited by axl07, 23 May 2017 - 13:54.


#27
_Dadi_

_Dadi_

    Martian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,154
  • Înscris: 01.05.2015

View PostTruculMagic, on 23 mai 2017 - 13:53, said:



Aduc echipamente medicale din Germania....e potrivita....

Am avut inainte si dubita Connect...

#28
marss1

marss1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 18.02.2008

View Posthunter75_14, on 23 mai 2017 - 13:28, said:

Un Opel Zafira e bun sau orice masina care sa aiba un porbagaj generos. Vei avea nevoie de carucior, de bici trici de rucsacul de interventie, poate daca pleci mai departe si de o bona si atunci ai nevoie de bagaj si de 7 locuri. Te poti uita si la un C8 sau un Peugeot 807.
Fix asta e cazul meu. Doi copii sugari + doi adulti + probabil si o buni care sa-i supravegheze.
Am gasit niste variante de Zafira sau Scenic pe mobile, insa nu ma pricem la adus masini. Oferta din Romania pentru genul asta de masini e inexistenta asa ca o sa ma orientez spre DE.
Probabil o sa apelez la un intermediar care s-o aduca pe platforma.

#29
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011

View Postmarss1, on 23 mai 2017 - 14:10, said:

Fix asta e cazul meu. Doi copii sugari + doi adulti + probabil si o buni care sa-i supravegheze.
Am gasit niste variante de Zafira sau Scenic pe mobile, insa nu ma pricem la adus masini. Oferta din Romania pentru genul asta de masini e inexistenta asa ca o sa ma orientez spre DE.
Probabil o sa apelez la un intermediar care s-o aduca pe platforma.
Marss1 vezi ca ti-am trimis mesaj.

#30
xplozia

xplozia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 02.02.2005
Renault Laguna 2 facelift sau mai nou

#31
A-d-r-i-a-n

A-d-r-i-a-n

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 849
  • Înscris: 26.09.2014

View PostTruculMagic, on 23 mai 2017 - 13:50, said:


Daca e in stare buna, nu necesita investitii, nu a avut accident, nu are km dati inapoi, merita.


#32
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,213
  • Înscris: 28.04.2003
Vad ca tot blamati MCV-ul ala de la Dacia. Da e o masina urata, recunosc dar numai o femeie blonda isi ia masina dupa cum arata si ce culoare are, o masina o iei in functie de fiabilitate, cat de practica e si cat te costa sa o intretii. Restu e bulshit. Intr-un MCV dinala am bagat la un singur drum o canapea, doua fotolii, un televizor si muuulte alte sacose cu diverse cand am mutat pe cineva. Adica poti plia bancheta pana jos si se face duba si se poate umple pana sus de tot. La multe alte break-uri nu poti face chestia asta din nenumarate motive. Daca mergi intr-o vacanta poti tranti o saltea dubla si sa dormi in masina fara nici macar o problema. Ramane loc si de televizor. E ok masina corecta pt pretul ei. Daca nimeresti modelul diesel de 90 cai e chiar puternica masina. Are cuplu, tot ce vrei. Plus o groaza de spatii de depozitare. Si e doar cu 20 cm mai lunga decat un Logan normal. Adica e mica ca lungime fata de alte barci pe care o sa te chinui sa le parchezi. Plus ca e singura masina pe care mai dai inca 3-4 sute de lei pe o bancheta si o poti face de 7 locuri fara alte costuri daca nu ai nimerit deja modelul asta. La intretinere, preturi de Dacia. Nu de BMW, nu de Mercedes. Daca o iei din Romania si nimeresti de la primul proprietar poti avea si cartea de service la zi cum trebuie, nu ca multe masini aduse din germania cu 6-700 de mii de km la bord si transformate in 6-70 mii pe drum. Busite si mai stiu eu cum.

#33
gigiipse

gigiipse

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 702
  • Înscris: 14.04.2006
Imi dau si eu cu parerea, nu ca as fi prea mare cunoscator, dar la 5000 km pe an nu conteaza ca e pe benzina, gpl, motorina sau terebentina. Apoi incapator e un termen relativ, spre exemplu pana acum am avut un sedan compact si m-am descurcat, greu dar m-am descurcat. Cand am umplut portbagajul am mai pus pe bancheta din fata. Asta e cand mergi cu patut, carucior, saltea, lada frigorifica, bagaj sot, soata, puradel (bagaj mai mare ca al nostru amnadoi), sacul cu jucarii si multe altele de te doare capul. Asta nu e o regula la fiecare, am vazut familii mai numeroasa cu un sfert din bagajul nostru. Acum trec pe un MPV compact sa nu mai fie probleme. Fa-ti un calcul cam ce bagaj cari dupa tine. Ce intelegi prin merg numai in oras? Ca daca mergi doar in orasul tau la cumparaturi si birou nu ai nevoie decat de 4 locuri si un strop de portbagaj, daca vrei sa o folosesti pentru concediu, mers cu cortul o sa-ti trebuiasca ceva mai mare.

MCV e o solutie viabila, foarte incapatoare si e ok la fiabilitate. Ar mai fi gama semi-comerciala gen Fiat doblo, Citroen berlingo, etc. Astea sunt masini care intretinute rezista o vesnicie dar nu sunt placute la ochi.

#34
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,158
  • Înscris: 15.05.2008
eu blamez Dacia din cauza ca am pretentii, sa se comporte ca si o masina noua daca tot e noua sau la 30-40k km sa se comporte aproape tot asa

#35
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,213
  • Înscris: 28.04.2003

Quote

eu blamez Dacia din cauza ca am pretentii, sa se comporte ca si o masina noua daca tot e noua sau la 30-40k km sa se comporte aproape tot asa
Nu e o masina perfecta dar e destul de buna pentru cat costa. Peste juma de milion de nemti si mai multi francezi si cam tot atati spanioli si-au vandut mertanele si bemveele si si-au luat Dacii noi de prosti? Iar noi luam gioarsele lor la mana 15-a de destepti?

#36
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,639
  • Înscris: 07.10.2005
Ford Focus break, Opel Astra break, Ford C-MAX, Renault Scenic, Kia CEED break.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate