Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

problema televizor Samsung 32D5000

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
cilibiu

cilibiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,807
  • Înscris: 29.11.2008
Acum o saptamana se aprindea dar nu mai aveam imagine, sonorul merge.
L-am dus la un service din orasul meu, este un oras mic si nu am prea multe optiune, si mi-au zis ca trebuie cumparata nu stiu ce piesa dar nu este sigur daca este de la aia si sa-l las acolo.
Poate ma puteti ajuta voi cu un sfat, daca va dau cum se manifesta: televizorul se aprinde si primeste si ecranul ceva lumina deoarece din negrul ala inchis se face spre un gri, are sunet dar nu reda imaginea.
Aveti idee ce placa este dusa sau ce are?

#2
sonnydellmarco

sonnydellmarco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,858
  • Înscris: 17.10.2006
probabil driver-ul panel-ului. Se intampla si la laptop-uri.

#3
mihaicozac

mihaicozac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,546
  • Înscris: 05.12.2005
Cam greu cu ghicitul la distanţă...   poate fi defect hardware, de ex. lipsă o tensiune sau componente defecte pe placa T-CON, sau problemă software, adică firmware-ul paradit. Însă fără măsurători serioade şi vizualizări semnale cu osciloscopul nu se poate face o diagnoză precisă.

#4
cilibiu

cilibiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,807
  • Înscris: 29.11.2008
Va multumesc pentru raspunsuri.
O sa incerc sa-l duc la un service dintr-un oras mai mare.
Cei de aici mi-au zis ca este de la o placa din el, au comandat placa, si se pare ca nu este de acolo.
Unul mi-a zis ca nu se mai repara, probabil a dorit sa-l las lui (sa-mi dea 50 de lei pe el).

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate