Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Examenul auto teoretic

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1
Andrey55

Andrey55

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 04.01.2015
Salut, imi cer scuze daca nu am postat unde trebuie! Am și eu o nelămurire, azi am fost sa dau sala am luat-o cu 22 de puncte, după ce am terminat toate întrebările pe ecran mi-a apărut sa selectez o data când sa fiu programat pentru traseu, am ales data m-am ridicat am mers la domul polițist a văzut ca am luat și mi-a zis ca sunt liber sa plec ..am ieșit din sala direct pe hol și am plecat..trebuia sa îmi mai semneze cineva pe foaia aceea? Fiind foarte confuz și neștiind ce sa fac am plecat

#2
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005
te-ai programat in septembrie nu?

#3
Andrey55

Andrey55

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 04.01.2015

 arg, on 22 mai 2017 - 13:20, said:

te-ai programat in septembrie nu?
20 august

#4
Claudiu998

Claudiu998

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 02.09.2016
Ti-a dat dosarul dupa ce ai terminat? Acolo scrie cu cate puncte ai luat sala si o semnatura. Cu el te prezinti la traseu.

#5
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005

 Claudiu998, on 22 mai 2017 - 13:44, said:

Ti-a dat dosarul dupa ce ai terminat? Acolo scrie cu cate puncte ai luat sala si o semnatura. Cu el te prezinti la traseu.
ha ha, eu nu am puncte, am doar admis si o data pentru traseu....
fantastica aplicatie se mai si bloceaza....

Edited by arg, 22 May 2017 - 13:48.


#6
Andrey55

Andrey55

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 04.01.2015

 Claudiu998, on 22 mai 2017 - 13:44, said:

Ti-a dat dosarul dupa ce ai terminat? Acolo scrie cu cate puncte ai luat sala si o semnatura. Cu el te prezinti la traseu.
Dosarul îl am dar nu a completat nimeni în el data , semnătura etc când am ieșit din sala de examen am ieșit direct pe hol a venit un anume bodyguard sau ce o fi și ma întrebat de ce stau acolo i.am explicat ca am luat sala și nu m.a lăsat sa continui ce aveam de zis ca a sărit cu gura "pai bun atunci poți pleca"  ..ce trebuie sa fac în aceasta situație? Pot da traseul și asa?

#7
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005
si nu puteai sa te duci la biroul de informatii ?

#8
danvlas

danvlas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,118
  • Înscris: 04.06.2009

 Andrey55, on 22 mai 2017 - 13:12, said:

trebuia sa îmi mai semneze cineva pe foaia aceea?
Ce foaie? Daca e vorba de o hartie scoasa de o imprimanta dupa ce ai selectat data dorita, nu mai ai nevoie de nimic. Inregistrarea s-a salvat in baza de date, iar hartiuta e doar pentru tine, ca sa nu uiti ce data ai ales.

#9
Claudiu998

Claudiu998

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 02.09.2016
Da un telefon la aia acolo sa te lamureasca. La mine s-a intamplat cum am scris mai sus.
Daca n-ai dosaru cum trebuie, la inceput cand urci in masina, politistu complecteaza pe acolo. Vede ca nu-i in regula si te da jos apoi trebuie sa te reprogramezi.

#10
Andrey55

Andrey55

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 04.01.2015

 Claudiu998, on 22 mai 2017 - 15:02, said:

Da un telefon la aia acolo sa te lamureasca. La mine s-a intamplat cum am scris mai sus.
Daca n-ai dosaru cum trebuie, la inceput cand urci in masina, politistu complecteaza pe acolo. Vede ca nu-i in regula si te da jos apoi trebuie sa te reprogramezi.
ok o sa dau un telefon la ei atunci sa vad ce și cum , mersi !

#11
C63AMG

C63AMG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 672
  • Înscris: 21.06.2012

 Andrey55, on 22 mai 2017 - 13:12, said:

Salut, imi cer scuze daca nu am postat unde trebuie! Am și eu o nelămurire, azi am fost sa dau sala am luat-o cu 22 de puncte, după ce am terminat toate întrebările pe ecran mi-a apărut sa selectez o data când sa fiu programat pentru traseu, am ales data m-am ridicat am mers la domul polițist a văzut ca am luat și mi-a zis ca sunt liber sa plec ..am ieșit din sala direct pe hol și am plecat..trebuia sa îmi mai semneze cineva pe foaia aceea? Fiind foarte confuz și neștiind ce sa fac am plecat
Dosarul este ok din moment ce ai trecut de faza cu poza pt permis,programare,etc.Bun:Ai luat sala(Felicitari), ai facut programare traseu cu data stabilita de tine.In ce locatie dai traseul?Pentru Bucuresti ai Republica sau Parcul Carol si pentru Ilfov ai Damaroaia.Iti anunti instructorul sau scoala de soferi cu data si locul unde dai proba practica si atat.

#12
Andrey55

Andrey55

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 04.01.2015

 C63AMG, on 22 mai 2017 - 15:14, said:


Dosarul este ok din moment ce ai trecut de faza cu poza pt permis,programare,etc.Bun:Ai luat sala(Felicitari), ai facut programare traseu cu data stabilita de tine.In ce locatie dai traseul?Pentru Bucuresti ai Republica sau Parcul Carol si pentru Ilfov ai Damaroaia.Iti anunti instructorul sau scoala de soferi cu data si locul unde dai proba practica si atat.
Mersi pentru felicitare, traseul îl dau începând de la capătul lui 24 adică pe Damaroaia , dar totuși m-i s-ar fi părut normal sa îmi scrie cineva data sau locul examinării pe dosar , o sa dau totuși un telefon la ei sa ma lămuresc mai bine .

#13
tiupedix

tiupedix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 01.04.2017

 Andrey55, on 22 mai 2017 - 13:57, said:

ce trebuie sa fac în aceasta situație?
Scot din buzunar cartea de identitate, intind amandoua mainile incrucisate si ai zic malacului sa ma incatuseze, sunt pregatit de 42 de ani de ocna grea .

#14
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,189
  • Înscris: 18.04.2008
Nu primești nimic la ieșire. Cu dosarul primit te duci la traseu. Pe foaia eliberată de DRPCIV vei avea tabelul pentru punctele de penalizare a probei practice. Posted Image

#15
C63AMG

C63AMG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 672
  • Înscris: 21.06.2012

 Andrey55, on 22 mai 2017 - 16:25, said:

Mersi pentru felicitare, traseul îl dau începând de la capătul lui 24 adică pe Damaroaia , dar totuși m-i s-ar fi părut normal sa îmi scrie cineva data sau locul examinării pe dosar , o sa dau totuși un telefon la ei sa ma lămuresc mai bine .
Te contrazic.Dai traseul la Damaroaia?Deci ai domiciliul in Ilfov (doar cei ce au domiciliul in Ilfov sustine proba practica la Damaroaia).Din moment ce tu ai programat deja data cand sustii proba practica TU apari in baza de date a DRPCIV Bucuresti ca si candidat in ziua respectiva.Ce este asa greu de inteles?Vrei sa fie un functionar la ghiseu doar ca sa iti scrie tie cu pixul undeva ce si cum?

#16
tiupedix

tiupedix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 01.04.2017

 C63AMG, on 23 mai 2017 - 06:50, said:

Vrei sa fie un functionar la ghiseu doar ca sa iti scrie tie cu pixul undeva ce si cum?
Da, asta vreau.
Verba volant, scripta manent.
Oare daca merg la un ghiseu si ai "povestesc" ceva functionarului de acolo, nu-mi rade-n nas ?
Organizezi un concurs ( examen)?, atunci publica undeva rezultatele .
ARR-ul face asta .
http://www.arr.ro/ar...tinute_pg_0.htm
Deci, se poate , daca vrem sa traim intr-o tara normala .

Edited by tiupedix, 23 May 2017 - 06:58.


#17
C63AMG

C63AMG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 672
  • Înscris: 21.06.2012

 tiupedix, on 23 mai 2017 - 06:55, said:

Da, asta vreau.
Verba volant, scripta manent.
Oare daca merg la un ghiseu si ai "povestesc" ceva functionarului de acolo, nu-mi rade-n nas ?
Organizezi un concurs ( examen)?, atunci publica undeva rezultatele .
ARR-ul face asta .
http://www.arr.ro/ar...tinute_pg_0.htm
Deci, se poate , daca vrem sa traim intr-o tara normala .
Ca sa traim intr-o tara normala trebuie sa scapam de conceptia comunista.Nu cred ca vrei sa stai la o coada,ajungi la ghiseu si functionarul de acolo nu are chef de munca si iti vorbeste de sus.Rezultatul in cazul de fata a fost :"Ati fost admis la proba teoretica".Rezultatul pe foaie il va avea in ziua cand se va prezenta la proba practica.Atunci politistul examinator va venii cu o foaie cu punctele obtinute in urma probei teoretice si pozele din momentul sustinerii probei teoretice in fata computerului.

#18
tiupedix

tiupedix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 01.04.2017

 C63AMG, on 23 mai 2017 - 07:35, said:

.Rezultatul pe foaie il va avea in ziua cand se va prezenta la proba practica.
Nu, nu asa.
Rezultatul pe un bon emis de o imprimanta termica poate si trebuie  eliberat imediat .
Data si ora examenului practic trebuie si ea trecuta pe acest bon .  ( Stii cum procedeaza astia la traseu ?) Fix la ora 8:00 fac prezenta tuturor cursantilor , la ora 8:15 pleaca primul candidat .Abia la ora 18:00 este examinarea ultimului candidat .
De ce trebuie sa astepti 10 ore in strada , in ploaie soare sau ger in conditiile in care obtinerea unui permis dureaza in medie 6 luni ? ( fara esecuri la examen )
este dovada de tara civilizata ?
Este un minim semn de multumire pentru contribuabilul care a platit hard-ul , soft-ul si salariilefunctionarului respectiv .

Edited by tiupedix, 23 May 2017 - 08:24.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate