Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Galaxy Note 4 vs Galaxy A7 (2017)

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
gigoto

gigoto

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,085
  • Înscris: 11.08.2007
Asa cum spune in titlu, care dintre Galaxy Note 4 cel de 32gb si un Galaxy A7 (2017)?
Note 4 alb este la 1800 lei.

#2
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
A7 2017, insa unde ai gasit note 4 nou ? Vezi sa nu fie varianta aia mai slaba... ca se gasea pe alb. Pe un note 4 as da oricand vreo 300e, nimic mai mult.

#3
gigoto

gigoto

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,085
  • Înscris: 11.08.2007
La emag are pe alb la 1800 lei varianta de 32gb, vandut de quickmobile!


#4
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Nu m-as incurca cu aia. Nu e un telefon depasit, insa 1.800lei e cam mult in acest moment.

#5
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010
Ce este "depășit" la Note 4? Ecranul QHD, cei 3 GB de RAM? Procesorul care rulează toate aplicațiile existente? Bateria detașabilă? IR? Stylus? Camera de 16 Mp?
Note 4 este superior lui A7. Dacă mai găsești unul nou, cu garanție, merită.

#6
Robiacs

Robiacs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,923
  • Înscris: 18.10.2010
Nu e depasit, insa are specificatii de telefon de 800-1000 lei ( infara de ecran ), nu mai e nimic special la el incat sa costa 1800 lei. Iar suportul software s-a incheiat, deci inca un motiv pentru care telefonul ala nu mai merita banii astia.

Edited by Robiacs, 21 May 2017 - 13:50.


#7
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

View PostV_i_c_t_o_r, on 21 mai 2017 - 13:29, said:

Ce este "depășit" la Note 4? Ecranul QHD, cei 3 GB de RAM? Procesorul care rulează toate aplicațiile existente? Bateria detașabilă? IR? Stylus? Camera de 16 Mp?
Note 4 este superior lui A7. Dacă mai găsești unul nou, cu garanție, merită.

Am acest model, chiar varianta mai misto Edge, asa cum ai enumerat e un telefon complet, insa e uzat moral, suportul software este oprit, nu ca a7 2017 o sa aibe daca ne uitam la generatiile trecute, insa este model mai nou. Totusi allview vinde telefoane cu P10 la 1600lei, deci sa fie oare pretul corect ? :))

#8
gigoto

gigoto

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,085
  • Înscris: 11.08.2007
Eu am Note 4 si inca sunt multumit, dar nu stiam daca mai merita 1800 lei, ba chiar pe negru este si la 2400 lei!!
Cel pe alb in voia sotia mea, dar nu sunt convins daca merita 1800 lei!
Doar din prisma faptului ca e cel mai bun Note , cred ca maxim 1500 era un pret corect.
Eu inca am mai primit update-uri la al meu, dar e varianta coreeana.

#9
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Si eu primesc update-uri, insa de securitate, iar mie nu mi se par cine stie ce. Ma refeream la un android nou. Note 4 s-a oprit la 6.0.1.

#10
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017
.

#11
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,452
  • Înscris: 26.02.2012
Telefon de 3 ani la 1800 lei? Serios?
Mai asteapta putin si o sa iei S7 edge sau S7 acum de pe olx sigilat cu factura.

#12
gigoto

gigoto

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,085
  • Înscris: 11.08.2007
S7 nu este o solutie, are ecran curbat!
Iar alt telefon cu ecran mare si plat si memorie de cel putin 32gb si card de memorie si pe la 2000 lei maxim, nu prea stiu!
Doar One+3, dar luat de la ei, nu de la noi ca este foame mare la noi si pret umflat rau!!

#13
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010
Eu am două Note 4, unul single și un altul dual sim. Displayul este excelent, pozele sunt foarte bune, se scoate bateria, au IR (când nu ai telecomanda aproape sau cum pe la hoteluri întotdeauna bateriile telecomenzii sunt descărcate...), ambele primesc update via OTA, nu pierd semnalul. O fi un model vechi dar este superior foarte multora noi apărute. Sincer, când am luat dualsim-ul am renunțat la un S7, care nu mi-a plăcut dpdv al ecranului și camerei foto...

#14
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

View PostV_i_c_t_o_r, on 21 mai 2017 - 17:24, said:

Eu am două Note 4, unul single și un altul dual sim. Displayul este excelent, pozele sunt foarte bune, se scoate bateria, au IR (când nu ai telecomanda aproape sau cum pe la hoteluri întotdeauna bateriile telecomenzii sunt descărcate...), ambele primesc update via OTA, nu pierd semnalul. O fi un model vechi dar este superior foarte multora noi apărute. Sincer, când am luat dualsim-ul am renunțat la un S7, care nu mi-a plăcut dpdv al ecranului și camerei foto...

Ce nu ti-a placut la s7 la camera foto ? Posted Image  Eu vreau sa fac trecerea de la N4 la S7

#15
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017

View PostV_i_c_t_o_r, on 21 mai 2017 - 17:24, said:

care nu mi-a plăcut dpdv al ecranului și camerei foto...
Abureli gogonate.

Edited by YourFan, 21 May 2017 - 19:08.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate