Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...
 Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?
 

Achiziție căști in-ear

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
Anoniim11

Anoniim11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 06.01.2017
Salut!
Vreau să îmi cumpăr o pereche de căști pentru telefon. Mă gândeam la Sennheiser cx 300 ii dar unii zic că nu sunt bune, alții că nu își merită banii(mai citeam pe site-uri din străinătate). Bugetul este de maxim 100 de lei. Sunt bune? Sau ce recomandați și de ce?

#2
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
CX 300 II sunt căști decente pentru cat costă. Ar mai fi Xiaomi Dual Drivers, daca esti dispus sa cumperi din China.

#3
DoruTDK

DoruTDK

    Member with all members in function

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,607
  • Înscris: 30.06.2013
Calitate si sunet foarte bun :
Xiaomi Hybrid Earphones Pro : http://www.gearbest..../pp_566702.html
Meizu EP-51 : http://www.gearbest..../pp_356162.html

#4
DJPocaitul

DJPocaitul

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,778
  • Înscris: 17.09.2014
Eu mi-am cumparat Panasonic RP-HJE125...Ergofit.......for MP3,CD,iPod. Raspuns in frecventa :10Hz-24Khz.

#5
exydos

exydos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,992
  • Înscris: 28.07.2014
Ia hybrid pt calitate minima la pret de inghetata

#6
meanman

meanman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,952
  • Înscris: 14.08.2006
Apropo de casti, si eu sunt in cautarea unei perechi de casti si m-am lovit de urmatoarea problema: am un telefon chinezesc (Oukitel) zilele trecute am luat o pereche de casti ULB si cand am ajuns acasa am constatat ca se aude incet si spart..castile actuale sunt ZTE de la un telefon mai vechi si se aud perfect. M-am dus inapoi la magazin si la telefonul vanzatorului se auzeau perfect? Stiu ca este o diferenta intre jackuri asa cum avea Nokia mai demult nu stiu ce fire inversate..cum imi dau seama? Cum iau niste casti care sa se auda bine la telefonul meu?

#7
missionnad

missionnad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,494
  • Înscris: 13.11.2011

View PostAnoniim11, on 21 mai 2017 - 09:55, said:

Salut!
Vreau să îmi cumpăr o pereche de căști pentru telefon. Mă gândeam la Sennheiser cx 300 ii dar unii zic că nu sunt bune, alții că nu își merită banii(mai citeam pe site-uri din străinătate). Bugetul este de maxim 100 de lei. Sunt bune? Sau ce recomandați și de ce?
Detin modelul superior,CX400II...in principiu tine de perceptie,de urechea fiecaruia.
In afara de asta iti pot spune ca sunt niste casti BASOASE...deci daca asculti muzica vocala nu prea sunt ok.

Edited by missionnad, 21 May 2017 - 10:46.


#8
Anoniim11

Anoniim11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 06.01.2017
Apoi cred că rămân pe acele CX 300. Le-am găsit la 89 de lei aici, în România.

#9
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007
Casti in-ear mai comode si mai placute la auditie decat cele de iPhone 6 nu prea mi-a fost dat sa vad.Arunca un ochi pe oferta celor de la gsmnet.

#10
The Stressmaker

The Stressmaker

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,275
  • Înscris: 25.10.2005
Dupa mine la casti conteaza si cum se aud plus domeniul de folosire. Eu am cumparat o pereche de casti fara microfon, simple, la vre-o 9 lei de la un magazin. Chinezesti 100% dar rezista eroic la tavaleala avand cablul foarte flexibil. Problema lor e ca initial se auzeau de parca "bubuiau" pe medii si nimic pe joase chiar si la semnal mic (aveau rezonanta in spatiul din spatele castii). Rezolvarea a fost ca i-am scos cele doua capace laterale cu "L" si "R" ramanad acele mici gauri de la cleme. Acum se aud normal plus ca se aude incet si "strada" ceea ce conteaza cand esti pieton.
In general am observat o preferinta de a cauta acel model de casti care permite sa se obtina o caracteristica apropiata de cea a sistemului audio de acasa.
PS: chinezii, la acest model au incurcat stanga cu dreapta la capace asa ca aceeasi melodie o invatasem de doua ori ca nu prea semana cu ce ascultam la PC pana sa-mi dau seama de incurcatura :)

#11
Mar-zZz

Mar-zZz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,257
  • Înscris: 07.01.2012
Eu sunt foarte multumit de Samsung EO-EG920BBEGWW, foarte comode, poti sa faci si ceva sport cu ele in urechi deoarece stau foarte bine in urechi, sunet echilibrat

Edited by Mar-zZz, 21 May 2017 - 14:58.


#12
gogosaru100

gogosaru100

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,449
  • Înscris: 06.08.2015

View PostDoruTDK, on 21 mai 2017 - 10:00, said:

Calitate si sunet foarte bun :
Xiaomi Hybrid Earphones Pro : http://www.gearbest..../pp_566702.html
Meizu EP-51 : http://www.gearbest..../pp_356162.html
chiar ieri am cumparat acest model-
http://www.gearbest..../pp_603274.html
ceva pareri?am avut niste skullcandy jib pe care le-am reparat eu dar din cauza mufei jack mare am renuntat la ele

#13
drive-x

drive-x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 25.10.2016
Am avut casti Sennheiser cx 300. Se aud super. Pacat ca s-au stricat dupa 6 luni, nu se mai auzea o casca - nu stiu exact motivul. Mi-am cumparat acum Pioneer dar parca cele Sennheiser se auzeau mai bine.

#14
The Stressmaker

The Stressmaker

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,275
  • Înscris: 25.10.2005
Casca se "arde" de la volumul prea mare al telefonului care da semnal puternic in casti si se intrerupe bobinajul de la flexarile membranei peste limita. Daca incepe sa caraie asta este primul semn ca este pe duca acea casca...

#15
Anoniim11

Anoniim11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 06.01.2017

View PostThe Stressmaker, on 22 mai 2017 - 21:12, said:

Casca se "arde" de la volumul prea mare al telefonului care da semnal puternic in casti si se intrerupe bobinajul de la flexarile membranei peste limita. Daca incepe sa caraie asta este primul semn ca este pe duca acea casca...
Recomanzi să nu ascult muzica prea tare la căști că se pot strica. Mulțumesc, asta nu o știam. Și pe lângă asta și telefonul când trec peste un anumit volum îmi zice că e dăunător pentru urechi..

#16
The Stressmaker

The Stressmaker

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,275
  • Înscris: 25.10.2005
Telefonul doar zice, atat, dar volumul il poti urca fara restrictii. In acest caz urechea devine mai putin sensibila si ai senzatia ca parca nu se aude suficient de tare si mai adaugi o liniuta la volum. Cam asa este cu defectarea castilor iar castile "de firma" rezista mai bine la "tortura" decat no-name-urile.

Edited by The Stressmaker, 22 May 2017 - 22:45.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate