Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Sony-Ericsson W950i

- - - - -
  • Please log in to reply
190 replies to this topic

#1
gika_killeru'

gika_killeru'

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,468
  • Înscris: 03.01.2006
sony-ericsson face trecerea de la entertainement la bussines prin noul model w950. un mobil umts bazat pe smartphone-ul m600 de la care preia forma sistemul de operare symbian uiq v3.0 si adauga veleitati muzicale deosebite datorita prezentei hdd-ului. mobilul se vrea o concurenta serioasa pt nokia n91 si samsung i300x

Attached Files


Edited by gika_killeru', 13 February 2006 - 21:15.


#2
popartakis

popartakis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 05.10.2005
gika ai cumva mai multe informatii?am cautat dar nu am gasit nimic! :cursing:

#3
gika_killeru'

gika_killeru'

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,468
  • Înscris: 03.01.2006

View Postpopartakis, on Feb 13 2006, 21:00, said:

gika ai cumva mai multe informatii?am cautat dar nu am gasit nimic! :cursing:
am editat primul post si cu o poza. arata la fel ca m600. inca nu sunt prea multe informatii despre el. nici nu se stie daca are camera. insa hdd-ul de 4 gb il recomanda ca un mobil exclusiv pt muzica.

mai multe detalii aici. daca stie cineva rusa sa ne traduca si noua

Edited by gika_killeru', 13 February 2006 - 21:18.


#4
cata8757

cata8757

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 06.01.2004

View Postgika_killeru', on Feb 13 2006, 21:16, said:

am editat primul post si cu o poza. arata la fel ca m600. inca nu sunt prea multe informatii despre el. nici nu se stie daca are camera. insa hdd-ul de 4 gb il recomanda ca un mobil exclusiv pt muzica.

mai multe detalii aici. daca stie cineva rusa sa ne traduca si noua


exista un web translator si traduce toata pagina de net... cautati pe google..

#5
gika_killeru'

gika_killeru'

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,468
  • Înscris: 03.01.2006
informatiile oficiale aici

din pacate intr-adevar nu are camera. pacat. e un mobil destinat strict capitolului audio. este totusi destul de ciudata combinatia intre un mobil care se recomanda din prisma logoului si al memoriei drept un mobil pur audio si din prisma dotarilor cum ar fi os-ul, touchscreen-ul, browser-ul integrat, suportul umts drept un telefon pur bussines

#6
sepguy

sepguy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,703
  • Înscris: 27.12.2002

View Postgika_killeru', on Feb 13 2006, 21:16, said:

am editat primul post si cu o poza. arata la fel ca m600. inca nu sunt prea multe informatii despre el. nici nu se stie daca are camera. insa hdd-ul de 4 gb il recomanda ca un mobil exclusiv pt muzica.

mai multe detalii aici. daca stie cineva rusa sa ne traduca si noua
Memoria interna este de tip flash, nu HDD (Slava Domnului).
Desi nu are camera, este o alternativa mai mult decat viabila la Ipod. Eu zic ca apple ar trebui sa inceapa sa-si faca griji; daca la capitolul mp3 playere clasice a castigat batalia de mult, aici lucrurile se cam complica si piata ar putea adopta o noua tendinta in cativa ani...walkman phone that is.

Edited by sepguy, 14 February 2006 - 03:43.


#7
gika_killeru'

gika_killeru'

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,468
  • Înscris: 03.01.2006

View Postsepguy, on Feb 14 2006, 03:43, said:

Memoria interna este de tip flash, nu HDD (Slava Domnului).

dap....my bad.....in inf preliminare era specificata doar capacitatea memoriei nu si tipul si am dedus ca e hdd

#8
gika_killeru'

gika_killeru'

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,468
  • Înscris: 03.01.2006
odata cu acest telefon s-e renunta la tastatura traditionala si trece la una asemanatoare stilului razr, fara butoane proeminente. tastatura "digitala" il apropie si mai mult pe w950 de mp3playere

Attached File  w950img_1247.jpg   43.85K   300 downloads
Attached File  w950img_1248.jpg   43.6K   204 downloads





ps: scuze pt postul dublu insa nu am mai putut sa il editez pe cel precedent

#9
popartakis

popartakis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 05.10.2005
alte detalii: http://www.gsmarena....an-news-170.php

#10
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,880
  • Înscris: 14.11.2004
Detalii tehnice au si pe SE romania si mai sunt prezentate pe acolo si alte cateva model noi .

LINK W950i

#11
sepguy

sepguy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,703
  • Înscris: 27.12.2002
Cateva poze live :
[ http://www.clubsonyericsson.com/news/3gsm2006/part1/3gsm06_w950front1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://www.clubsonyericsson.com/news/3gsm2006/part1/3gsm06_w950side.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://www.clubsonyericsson.com/news/3gsm2006/part1/3gsm06_w950front2.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Imi plac la nebunie designul simplu si butoanele integrate. Pentru prima oara chiar sunt tentat sa trec pe smartphone...se pare ca va apare si varianta cu camera...mi-ar simplifica foarte mult decizia :) .

#12
crysti_91

crysti_91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 861
  • Înscris: 22.06.2006
Dar nu spune nimeni cat o sa coste?Aceste cred ca o sa fie urmatorul meu telefon.Il vad pe undeva in jur de 15 milioane cand apare.Ma insel cumva?

#13
Sany

Sany

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 988
  • Înscris: 20.01.2006
Daca ne uitam la preturile actualelor telefoane sony de pe piata(cele mai mici), nu cred ca ne vom speria de pret nici la acest model.

#14
apocalypto

apocalypto

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 755
  • Înscris: 25.03.2006
dragut telefonul...daca ar avea si o camera cred ca l-as cumpara dar asa....NO WAY

#15
crysti_91

crysti_91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 861
  • Înscris: 22.06.2006
Imi e de ajuns o camera digitala.Nu imi mai trebuie si la telefon ca fac pozele prost pot sa aiba si 5mp tot prost ies.Am inteles ca o sa faca o versiune si cu camera.Poate un w1000 :)) sau mai stiu eu ce.Pai cred ca va ajunge pe la 15 milioane pe cartela cum e k800 acum pt ca totusi nu are camera .Si dupa catva timp ajunge in 10 mil sigur cu ab

#16
gika_killeru'

gika_killeru'

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,468
  • Înscris: 03.01.2006

View Postcrysti_91, on Jul 19 2006, 16:41, said:

Imi e de ajuns o camera digitala.Nu imi mai trebuie si la telefon ca fac pozele prost pot sa aiba si 5mp tot prost ies.Am inteles ca o sa faca o versiune si cu camera.Poate un w1000 :)) sau mai stiu eu ce.Pai cred ca va ajunge pe la 15 milioane pe cartela cum e k800 acum pt ca totusi nu are camera .Si dupa catva timp ajunge in 10 mil sigur cu ab

Va sari bine de 15 milioane zic eu ..... varianta fara memoria de 4gb este 16.2 milioane .... eu cred ca mai jos de 18.5 nu apare

#17
crysti_91

crysti_91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 861
  • Înscris: 22.06.2006
M600-le atata e?poate la noi in alte tari e mult mai ieftin.O sa se ieftineasca repede oricum.dupa cum am mai zis k700-le cand a aparut a fost 400 euro.dupaia s-a ieftinit ajungea pe la 10 mil cu abonament si 13 cu cartela acum e 2.800.000 cu ab.K750 se tine dupa el si nici w800 nu mai are mult.O sa apara asta si probabil ca pana maxim in iarna va avea pretul spus de mine.15 mil.Sa ma mai documentez si eu de M600.Dupaia revin.Da m-am informat mai bine.M600-le e in jur de 13-14 mil afara si cred ca la noi o sa fie in jur de 15 cu cartela.Faza e ca la noi daca iei cu abonament telefoane 3g e o diferenta mare fata de cum l-ai lua cu cartela.Deci ma gandesc ca un pret de 12-13 milioane cu abonament o sa aiba.W950 sper doar sa nu il bage mai scump de 20 pt ca are symbian touch screen si toate astea mem 4 giga :).Dar nu are camera :)

Edited by crysti_91, 19 July 2006 - 18:04.


#18
crysti_91

crysti_91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 861
  • Înscris: 22.06.2006
http://www.newmobile...?news_id=bee5f9 -un site foarte bun cu o comparatie intre n91 ipod G5 video si w950i

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate