Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nu gasesc un topic, un fel de caf...

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...
 CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 

Sfat masina oras

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,568
  • Înscris: 07.12.2014
Tata a trecut de la Matiz la Fiesta de 1,3 60CP. El e tare multumit. Consumul e destul de mic si prin oras se misca ok. M-am dat si eu cu ea si mi-a placut la nebunie cum se misca in oras dar cand am iesit din localitate deja s-au schimbat datele problemei. Pana la 60 km/h are un demaraj ok si chiar se misca bine de tot. De acolo in sus abia se mai taraie dar la un pensionar ca tata ii place, poate merge la drum cu 90-100km/h fara probleme dar la depasiri e cam greu. Cum face doar drumuri prin oras iar afara din cand in cand un drum de 30 de km e super buna masinuta si e a dracului de confortabila.
  A dat acum doi ani 2000 de euro pe ea si a primit-o cu uleiul si filtrele in portbagaj ca le-a luat omul sa le schimbe si nu a mai apucat ca a vandut-o. Luna trecuta i-a schimbat bateria ca i-a murit. In rest benzina si talpa.

Edited by PoeOvidiu, 20 May 2017 - 06:16.


#20
Kazmer

Kazmer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,307
  • Înscris: 25.11.2010
Fratele meu și-a luat yaris din 2000. Este rulata toata ziua pt livrari. De 2 ani de cand a luat-o nu a avut nici o treaba cu ea doar ulei si filtre. Nu bate nu troncane nimic.

#21
Galacticul

Galacticul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,149
  • Înscris: 14.05.2007
Deci pana acum lista ar arata cam asa (ordine aleatorie):

- Skoda Fabia
- VW Polo
- Ford Fiesta
- Dacia Logan
- VW Golf 4 (1.6)

Fiesta parca atrage cel mai mult din aceasta lista.

#22
fortzoso

fortzoso

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 29.01.2017
Dacă te interesează consumul, caută o japoneza gen Toyota Yaris sau Honda Jazz.

#23
Kazmer

Kazmer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,307
  • Înscris: 25.11.2010

 Galacticul, on 20 mai 2017 - 21:21, said:

Deci pana acum lista ar arata cam asa (ordine aleatorie):

- Skoda Fabia
- VW Polo
- Ford Fiesta
- Dacia Logan
- VW Golf 4 (1.6)

Fiesta parca atrage cel mai mult din aceasta lista.

Daca iei din grupul vw la bugetul acesta ai sanse mari sa ajungi sa schimbi motorul.

#24
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 Galacticul, on 20 mai 2017 - 21:21, said:

Deci pana acum lista ar arata cam asa (ordine aleatorie):

- Skoda Fabia
- VW Polo
- Ford Fiesta
- Dacia Logan
- VW Golf 4 (1.6)

Fiesta parca atrage cel mai mult din aceasta lista.
Din toate alea, in bugetul tau se incadreaza doar Loganul.

#25
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,142
  • Înscris: 08.12.2008
De ce ti-ai lua un Golf 4 proiectat acum mai bine de 20 de ani si rulat in draci, cand poti sa gasesti ceva mai simplu, dar mai ok dpdv tehnic, gen o Fiesta sau un Yaris pe la 140000-150000 de km si vechi de 10-12 ani?
Situatia e la fel si  in cazul Fabiei sau a lui Polo. Pentru ca sunt facute de VW, pot sa le pice si rotile, ca pretul se mentine ridicat si romanul cumpara. Ca e VW, frate! Restul sunt jeguri.

#26
Galacticul

Galacticul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,149
  • Înscris: 14.05.2007
De asta ziceam ca Fiesta atrage cel mai mult, restul le-am enumerat ca urmare a sfaturilor primite aici. La Yaris recunosc ca nu m-am uitat inca, avem una la birou, doar ca e Diesel, luata de noua, merge nu are treaba, desi nu a fost intretinuta ca la carte (ma refer la revizii la timp etc.).

#27
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,142
  • Înscris: 08.12.2008
Faptul ca a Yarisul ala merge, desi nu e menajat, ar trebui sa-ti dea de gandit. In conditiile in care Toyota niciodata nu a excelat la motoare diesel pe masini de genul asta. Ca daca e sa ne referim la ce motoare sunt pe Hilux, e alta treaba. Deci Yaris pe benzina, indiferent de putere sau cilindree.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate